Nie ma to jak dobry beef pomiędzy ziomalami mawiał Tupac zanim go odjebali. Podobnie jest w świecie MMA. Walki o zabarwieniu bad blood dużo lepiej się sprzedają w TV i dużo ciekawiej się je ogląda (może poza walką Ortiz – Evans).

Tym razem do słownego starcia doszło pomiędzy numer 1 i numer 2 na amerykańskim rynku walk MMA.

Pierwszy uderzył szef Elite XC Gary Shaw :

„Zanim była konkurencja na rynku, UFC miało naprawdę łatwo. Nie było innego wyboru. W momencie kiedy masz różne opcje, jest problem. Nie może wciskać fanom MMA PPV każdego miesiąca kiedy są inne opcje na rynku. Nie wiem jakie są ich PRAWDZIWE numery sprzedanych PPV ale gwarantuje ci że nie sprzedają 700 – 800 tys PPV podczas swoich gal. Nie słychać nic aby o tym głośno mówili.”

„Ich filozofia jest inna od naszej. Nikt nie jest większy w Elite XC od fighterów. W UFC nikt nie jest większy niż Dana i firma. Moim zdaniem sportowiec jest najważniejszym składnikiem firmy. Jesteśmy najbardziej zainteresowani w robieniu świetnych dla fanów walk i przez to wybranie kto będzie naszym następnym mistrzem”

„Z nimi jest tak samo jak z McMahonami (rodzina która rządzi WWE). Żaden wrestler nie mógł być większy niż Vince. Model UFC jest ich słabym punktem. Oni cały czas używają starych gwiazd. Jeśli spytasz ludzi o fighterów UFC oni powiedzą Ci te same 4 nazwiska. Od czasu kiedy tu są to tak naprawdę nie wykreowali żadnych dużych nazwisk”

Ok poszło. Gary powiedział co wiedział (a wiedział nie dużo).

Oto odpowiedź Dany „Its good to be” White :

„Gary Shaw jest jebanym frajerem (ładnie jak na CEO – dop. Def). W tym roku pobiliśmy nasze liczby z zeszłego roku. Słyszysz to ? Pobiliśmy te liczby. Po prostu o tym nie mówimy ponieważ nie rozmawiamy o naszym biznesie publicznie”

„I jeśli już mamy jakąś konkurencje to nie jest to Elite XC i ich dwoje widzów którzy oglądają te ich gale. Ten gość to jest niskiego poziomu pasożyt. Jeszcze pare lat temu nie lubił MMA, ale kiedy w końcu przestał zarabiać kase na boksie, przyszedł do tego sportu aby wycisnąć z niego pieniądze”

Source :  FiveOuncesofPain.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.