41 letni Dan Henderson zamieścił na swoim Facebookowym profilu oświadczenie w którym tłumaczy dlaczego musiał wycofać się z walki z Jonem Jonesem do jakie miało dojść za tydzień na gali UFC 151:

Niestety podczas treningu częściowo zerwałem więzadła w kolanie . W rezultacie musiałem podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu  … po raz pierwszy w mojej karierze jestem zmuszony wycofać się z walki, mojej walki z Jonem Jonesem na UFC 151. Na szczęście operacja nie jest potrzebna w tym momencie i będę całkowicie skupiony na rehabilitacji kolana aby wrócić tak szybko jak to tylko możliwe. Jestem to winien moim fanom i wszystkim tym którzy wspierają mnie abym walczył będąc w pełni formy tak żeby mieć szansę na zdobycie tytułu mistrza UFC.

Doceniam całe wsparcie które czułem od moich fanów. Chciałbym podziękować wszystkim moim trenerom i kolegom za wsparcie podczas mojego obozu treningowego. Najbardziej doceniam ich uczciwość gdy potrzebowałem ich najbardziej podczas podejmowania tej trudnej decyzji. Chcę również podziękować Danie i Lorenzo za wyrozumiałość i wsparcie mnie. Będę kontynuować pościg za pasem UFC całym moim sercem

Trener Hendersona powiedział w jednym z wywiadów że do kontuzji doszło na jednym z treningów około 3 tygodnie temu ale Dan nie chciał zrezygnować z walki i do samego końca liczył na to że wystąpi na gali UFC 151. Jest to pierwsza w długiej karierze kontuzja która spowodowała że Henderson musiał wycofać się  z walki.

Hendo skomentował też decyzję Jonesa o rezygnacji z UFC 151:

Pierwszy raz w historii mistrz nie podjął wyzwania i zrezygnował z walki. Byłem zszokowany kiedy się o tym dowiedziałem. Przecież nie jest kontuzjowany ani nic takiego. Nie mogę po prostu uwierzyć w to co zrobił. Gdyby był jakiś sposób żebym mógł walczyć i mieć szansę na wyrównaną walkę to zrobiłbym to.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.