Damian Stasiak już 22 lipca, po dłuższej przerwie, powróci wreszcie do oktagonu UFC. Na gali w Hamburgu „Webster” zmierzy się z debiutującym w największej organizacji MMA na świecie Pingyuan Liu. Dziś Polak był gościem w programie „Puncher”, w którym opowiedział o pierwszych chwilach po tym, jak UFC przedstawiło mu rywala oraz co może na jego temat powiedzieć.

Gdy dostałem pierwszą wiadomość z UFC o swoim rywalu, to wpisałem go w Internet i nic nie mogłem znaleźć. Po chwili mnie olśniło, bo jak trenowałem w Jackson Wink to przez miesiąc przebywaliśmy na jednej sali. Ja go znam, a on mnie, karty są odkryte. Jest silny i dynamiczny, ma bardzo mocny cios. Przewrócić jest go niełatwo. Sporo o sobie wiemy.

Nie ukrywajmy że ja mam czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Kamil Wilk ciągle szkoli mnie w skrętówkach, więc ja swój parter poprawiam przez cały czas. Cały czas mówię, że mogę walczyć i w stójce i w parterze, choć w tej drugiej płaszczyźnie czuję się bezpieczniej. Wydaje mi się, że moi rywale w parterze nie są w stanie mnie pokonać tak, jak w stójce, gdzie chwila nieuwagi może ją zakończyć. W tej walce ręki odkładać nie będę, walka w stójce też będzie mocna, ale jak tylko pojawi się szansa na zejście do parteru to ją wykorzystam.

Nie patrzę na to, ile on ma walk w UFC. Patrzę na to, jaka będzie nasza dyspozycja w ten dzień i komu bardziej dopisze szczęście.

Stasiak (MMA 10-5) wraca do oktagonu po porażce na UFC w Gdańsku, gdzie po niesamowitej wojnie został odprawiony ciosami przez Bryana Kellehera w trzeciej rundzie. Po tej walce Polak nabawił się kontuzji, która na dłuższy czas wykluczyła go ze startów.

Gala UFC w Hamburgu odbędzie się 22 lipca. W walce wieczoru spotkają się ze sobą Volkan Oezdemir i Shogun Rua.

16 KOMENTARZE

 1. DAMIAN MUSISZ! Wierze jak w żadnego innego Polaka w UFC, z takim rywalem musi pokazać się dobrze, liczę na powtórkę z Pejica

 2. Damiano musi poddać koleżkę i odesłać do Bellatora. Tu nie ma miejsca na wymęczoną decyzję. :danaillegal:

  Tylko jak klepie, to puść. :beczka:

 3. Nie ukrywajmy że ja mam czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Kamil Wilk ciągle szkoli mnie w skrętówkach, więc ja swój parter poprawiam przez cały czas

  Po co szkolić się w skrętówkach? Ile walk na poziomie UFC kończy się w ten sposób?

 4. Biorac pod uwage fakt ze rywal Damiana debiutuje w UFC zwieksza to jego szanse. Swietny zawodnik a slyszymy o Stasiaku jedynie przed walkami a teraz duze zna zenie ma dodatkowo fakt ze Polsat transmituje te gale

 5. DAMIAN MUSISZ! Wierze jak w żadnego innego Polaka w UFC, z takim rywalem musi pokazać się dobrze, liczę na powtórkę z Pejica

  to chyba już się kilka razy przejechałeś…

 6. "Wydaje mi się, że moi rywale w parterze nie są w stanie mnie pokonać tak, jak w stójce" – tylko lepiej? Ergo – i w stójce, i  w parterze wpierdol przewiduje???

  :einsteinsmoke:

 7. Mam też najświeższą wypowiedź rywala Damiana:

  Pingyuan Liu: "Informacji o rywalu musiałem szukać w internecie".

 8. Mam też najświeższą wypowiedź rywala Damiana:

  Pingyuan Liu: "Informacji o rywalu musiałem szukać w internecie".

  ŁOOOO KURWA, MISTRZOWSKI TEKST!!!

  Janusze, nie lajkować!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.