Jak poinformowano w programie Puncher Extra Time, rywalem Damiana Grabowskiego w jego debiucie w organizacji Fight Exclusive Night będzie Jose Rodrigo Guelke. Walka będzie miała miejsce 20 października w Poznaniu i będzie najważniejszym starciem tego wydarzenia.

Grabowski (MMA 20-5) wraca do walk po ponad rocznej przerwie i trzech porażkach z rzędu. Każda z tych walk miała miejsce w organizacji UFC, gdzie Damian zadebiutował w lutym 2016 roku. Wcześniej swoje boje toczył w organizacji M-1. Jego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w listopadzie 2014 roku. O powrocie do walk i innych ważnych kwestiach zawodnik opowiedział nam w poniższym wywiadzie:

Guelke (MMA 21-16) urodził się 13 marca 1986 roku w mieście Ponta Grossa w stanie Parana. „Dragon” pierwszą zawodową walkę wygrał w 2003 roku, gdy przez poddanie pokonał Jeffersona Gege. Od tamtego czasu zwyciężył w 21 pojedynkach, z czego aż 20 rozstrzygał przed czasem. Brazylijczyk jest nazywany w Kraju Kawy „Królem nokautu”. 15 zwycięstw Guelke odniósł przez TKO lub KO, pięciokrotnie poddawał swoich rywali. Co warte uwagi – aż 13 z tych pojedynków nie wyszły nawet poza pierwszą rundę. „Smok” ostatnie starcie stoczył w lipcu tego roku, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Kerissona Leala de Rezende. Na swoim koncie ma także pojedynek z dobrze znanym fanom MMA Aleksandrem Emelianenką, który przegrał przez TKO w pierwszej rundzie.

Z doświadczenia wiem, że brazylijscy zawodnicy są bardzo niebezpieczni i dobrze radzą sobie na polskiej ziemi. Ciekaw jestem, jak Guelke pokaże się na FEN 22 i jak na jego tle wypadnie Damian. Obaj zawodnicy wygrali łącznie 41 pojedynków, z czego 37 nie dotrwało do końcowego gongu. To gwarantuje emocje w klatce 20 października, jestem o tym przekonany – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

6 KOMENTARZE

  1. Sprawdzony ogór. Ruscy już go sobie przywozili i nie zawodził. Powinno być ok.

  2. Grabowski po swojej kompromitacji w UFC olał swoich kibiców,  siedział cicho przez rok nawet wywiadów z nim nie było . Teraz wyszedł z nory po wypłatę bo kasa sie skończyła.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.