Curtis Blaydes

Curtis Blaydes przez dzisiejszym starciem z Jailtonem Almeidą przeanalizował swojego przeciwnika i porównał go z innym brazylijskim zawodnikiem – legendarnym Demianem Maią (gdyby przybyło mu parę kilo).

W głównej walce karty wstępnej dzisiejszej UFC 299 zmierzą się Curtis Blaydes i Jailton Almeida. Blaydes wychodzi obecnie z porażki przeciw Sergeiowi Pavlovichowi w kwietniu ubiegłego roku, natomiast wcześniej zaliczył trzy zwycięstwa z rzędu. Jailton Almeida walczył ostatnio w listopadzie przeciw Derrickowi Lewisowi, kiedy w jednym z najbardziej monotonnych starć ostatnich miesięcy zdominował „Czarną Bestię”. Nie przegrał profesjonalnej walki od ponad sześciu lat.

Curtis Blaydes w wypowiedzi przed UFC 299 przyznał, że choć są między nim a Almeidą podobieństwa w aspekcie zapasów i grapplingu, to on jest bardziej od swojego rywala wszechstronny:

To jest piękno bycia wieloaspektowym fighterem. Nie mam tylko jednej drogi do zwycięstwa. Mogę wygrać w stójce. Mogę iść w parter. Zawsze wykazywałem moc do nokautowania. Jestem bardzo pewien tego, że będę w stanie go zdeklasować w stójce.

Blaydes odniósł się także do monotonnej dominacji Jailtona Almeidy nad Derrickiem Lewisem. To skupienie Almeidy wyłącznie na parterze przywołuje mu na myśl brazylijską legendę:

Zrobił to, co planował, obalił go. Nie przewidywałem, że będzie chciał z nim w ogóle boksować. Nie pokazał w zasadzie nic jeśli chodzi o pracę na nogach i ciosy. Jest tradycyjnym zawodnikiem jiu-jitsu. Jest jak Demian Maia w wadze ciężkiej.

Często tak bywa. Wielu gości w wadze ciężkiej znajdują jedną umiejętność i myślą: „Och, to działa!”. Nie rozwijają się. Bo i po co? Miał z tym tyle sukcesów. Nie sądzę, że wyjdzie i będzie chciał walczyć w stójce.

Gala UFC 299: O’Malley vs Vera 2 rusza z transmisją już dzisiaj o północy. Karta główna, którą zwieńczy pojedynek Blaydesa z Almeidą, rozpocznie się o 2:00. Segment pay-per-view, a więc karta główna, ruszy z kolei o 4:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Kukul24
Kukul24

Bellator
Welterweight

4,371 komentarzy 3,435 polubień

Kurwa Blaydes najbardziej przekrojowy fighter Ever:)
Taki Jones czy GSP mogli by się od niego uczyć.
Chociaż właściwie jest przekrojowo chujowy we wszystkim(może po za gnp) Kurwa jak on idzie po obalenie to nawet Lewis to widzi...

Odpowiedz 2 polubień