Wyniki i relacja po kliknięciu.

Cung Le (9-2), choć Wietnamczyk z urodzenia, miał być twarzą pierwszej gali UFC w Chinach. Nie zawiódł. 40-latek, w przeszłości gwiazda sanda, znokautował jednym ciosem Richa Franklina (29-7) w pierwszej rundzie ich pojedynku w walce wieczoru UFC on Fuel. Fighterzy dopiero co się rozkręcali kiedy Franklin zaatakował zewnętrznym niskim kopnięciem z opuszczoną gardą. Le był czujny, szybki i zaatakował prawym sierpowym, który trafił idealnie w szczękę. Franklinowi momentalnie wysiadły zmysły i padł nieprzytomny na matę.

Odwróciwszy losy walki, którą wyraźnie przegrywał Thiago Silva (15-3, 1 NC) w trzeciej rundzie obalił niesamowicie zmęczonego Stanislava Nedkova (12-1), przeszedł gardę, zapiął trójkąt rękoma i zadał Bułgarowi pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Pierwsze dwie rundy wskazywały jednak na to, że Nedkov zachowa czyste konto kontrolując walkę z Silvą w stójce i raniąc Brazylijczyka mocnymi ciosami. Niestety jego strategia była obliczona tylko na 10 minut bowiem wychodząc na trzecią rundę był niewyobrażalnie zmęczony co skrzętnie wykorzystał Silva.

Dong-Hyun Kim (16-2-1,1 NC) całkowicie rozjechał Paulo Thiago (14-5) zmuszając Brazylijczyka do niesienia swojej wagi przez niemal całe 15 minut zwycięskiej dla Koreańczyka walki. Kim próbował skończyć kilkoma poddaniami ale nie był w stanie zbliżyć się znacznie do oklepania czarnego pasa BJJ z Brasilii. W trzeciej rundzie Kim przerzucił się na ground-and-pound gdzie, choć dominował, nie był w stanie odprawić rywala. Sędziowie, bez niespodzianek, przyznali mu zwycięstwo w każdej rundzie.

Niegdysiejszy numer jeden w wadze lekkiej Takanori Gomi (34-8, 1 NC) odkurzył nieco magii z czasów PRIDE pokonując niejednogłośnie na punkty Maca Danziga (21-10-1) po wyrównanej i zaciętej walce. Choć tradycyjnie w parterze Japończyk bywał w opałach jego boks wyglądał bardzo solidnie na tle Danziga. Gomi miał nieznacznie lepszy timing i wyczucie zasięgu w stójce co przeważyło o jego wygranej na kartach dwóch z trzech sędziów punktowych.

Pierwszy Guamczyk w UFC Jon Tuck (7-0) zaliczył udany debiut pokonując jedynego reprezentanta Chin Tiequan Zhanga (15-4) po emocjonującej walce toczonej głównie w parterze. Tuck, mając przewagę zapasów po swojej stronie, sprowadzał i pracował z góry. Zhang próbował swoich sił w walce z pleców ale rywal zbyt łatwo przechodził jego gardę i zdobywał dosiad lub plecy. Chińczyk nie dawał się jednak skończyć i odzyskał inicjatywę w trzeciej rundzie kiedy Tucka dopadło zmęczenie i przestały wychodzić mu obalenia. Tym niemniej te 5 minut nie wystarczyło by przechylić na swoją stronę szalę zwycięstwa i Zhang poległ na kartach punktowych dwukrotnie 29-28 i raz 30-27.

Mocne ground-and-pound było kluczem do sukcesu Takeyi Mizugakiego (16-7-2) w walce z Jeffem Houglandem (10-6). W każdej z rund Japończyk dążył do obalenia i z spokojem spędzał czas w gardzie Houglanda częstując go naprawdę solidnymi uderzeniami w tym lockiem  który w trzeciej rundzie rozciął Amerykanina. Sędziowie punktowali walkę dwukrotnie 30-27 i raz 30-25.

Tercet przedwalk toczonych na pełnym dystansie zakończył Alex Caceres (8-5) wypunktowując debiutującego w UFC Motonobu Tezukę (19-5-4) po słabej walce toczonej głównie w stójce gdzie były TUFowiec miał przewagę nad zorientowanym na grappling rywalem.

John Lineker (20-6) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w UFC pokonując byłego mistrza Shooto w limicie 57 kg Yasuhiro Urushitaniego (19-6-6) na punkty dwa razy 29-28 i raz 30-27. Obdarzony mocnym ciosem Brazylijczyk wykorzystał to do posadzenia Urushitaniego na wrotkach kilkukrotnie w ciągu walki i po kwadransie wynik nie mógł być dla nikogo zaskoczeniem.

Na otwarcie gali Riki Fukuda (19-6) bez większych problemów wypunktował Toma DeBlassa (7-2). Japończyk kontrolował płaszczyznę walki dzięki swoim obaleniom i obił w stójce Amerykanina, który wyszedł bez pomysłu na tą walkę. Sędziowie punktowali ten pojedynek 30-27 i dwukrotnie 29-28.

 

Walka wieczoru:

185 lbs.: Cung Le pok. Richa Franklina przez KO (prawy sierpowy), runda 1, 2:17

Główna karta:

205 lbs.: Thiago Silva pok. Stanislava Nedkova przez poddanie (trójkąt rękoma), runda 3, 1:45
170 lbs.: Dong Hyun Kim pok. Paulo Thiago przez jednogłośną decyzję 30-26, 30-27, 30-27
155 lbs.: Takanori Gomi pok. Maca Danziga przez niejednogłośną decyzję 28-29, 29-28, 29-28
155 lbs.: Jon Tuck pok. Tiequana Zhanga przez jednogłośną decyzję 29-28, 30-27, 29-28
135 lbs.: Takeya Mizugaki pok. Jeffa Houglanda przez jednogłośną decyzję 30-25, 30-25, 30-27

Pozostałe:

135 lbs.: Alex Caceres pok. Motonobu Tezukę przez niejednogłośną decyzję 29-28, 28-29, 30-27
125 lbs.: John Lineker pok. Yasuhiro Urushitani przez jednogłośną decyzję 2x 29-28, 30-27
185 lbs.: Riki Fukuda pok. Toma DeBlassa przez jednogłośną decyzję  2x 29-28, 30-27

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

453 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 30. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 31. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 32. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 33. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 34. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 35. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 36. Wybuchowy Lineker z walki z Gaudinotem pokazał sie dopiero pod koniec rundy ale i tak walka dobra

 37. 3 runda powinna być decydująca. Pierwsza – japończyk, druga – dla Linekera

 38. świetna walka, jak będzie dalej taki poziom to będziemy mieli naprawdę wspaniałą galę 😀

 39. Uff zdążyłem na walkę Caceresa. No to zaczynamy 🙂 poprzednie 2 walki ciekawe? Ominęło mnie coś?

  Caceres pierwszym typem kuponu. WAR!

 40. Pierwsza jak dla mnie Caceres.

  Japoniec zbiera w stójce a zgrywa kozaka… 

 41. Ktoś, kto promowany jest słowami "talent, ale z paroma wpadkami na początku przygody z UFC" jak dla mnie powinien lepiej sobie radzić z takim leszczem jak Tezuka (nie pokazał jak dla mnie kompletnie nic w tej walce Japoniec)

 42. kurwa jak można było dać splita, jakiś sędzia chyba ślepy był 

  ,,Saki versus Overeem, Kebabs versus Horsemeat”

 43. Znow słaba walka poza dwoma momentami… Jakis stream panowie? Nie chce mi sie sluchac polskiego komentarza na OS.

 44. No właśnie u kogo gala? Co maja japońce do Chin? To tak jakby na gali w Polsce walczyli Ruscy czy Niemcy.

 45. 😀 to w sumie dobrze, wszystkie gale ufc powinny być w chinach, tak to mógłbym oglądać każda ;s

 46. Haha spoko. Powinni sie raczej niecierpieć chinole z japońcami. A ja dzis stawiam na Vietkong w walce wieczoru – bardzo zyczeniowo ale chciałbym żeby wygrał ktoś z tzw tradycyjnych sztuk walki. 😉

 47. A inny link? Bo tam mi coś nie kmini

   

  @Edit

  jeden stream odpalił po dłuższej męce
  Always watches, always haunting, the dark omen

 48. @stoner

  Jestem ich nowym fanem 😀 Chciałbym je widywać na zmianę z Celeste i Palmer bo nie odbiegają absolutnie urodą.

 49. Janko Muzykant komentuje ? 🙂 Ciekawa opcja, zobaczymy jak John się sprawdzi.

 50. ja tam ogladam na orange sport komentarz niezawodny i wreszczie czlowiek moze po pracy obejrzec aczkolwiek od 21 lepiej by bylo bo „piwne” godziny ;D

 51. Błachowicza nie słucha sie jakoś dobrze ale nie komentuje źle. Takie pół na pół

 52. Co do walki – Mizugaki ciśnie Hellhounda że aż szkoda patrzeć. Jeff już kompletnie nic nie robi

 53. 30-25 chyba troche przesadzone ale bliżej tutaj było do takiej punktacji niż w Błachowicz vs Alexander

 54. Te Azjatki to sa zajebiste! Dana powinien pomysleć nad tym, aby pojawialy sie one na galach nie tylko w Azji! Arianny i Palmerka to jakieś bazyle przy nich.

 55. Się dojebaliście tego PL komentarza jak muchy gówna.

  Janek dobrze treściowo, natomiast brakuje mi emocji w jego komentarzu.

 56. orange z tymi reklamami przesadza stanowczo, Mirka Oknińskiego mogli zaprosić do towarzystwa jeszcze

 57. @Tsubasa

  Chyba jednak za mocno pojechałeś z tymi bazylami. Jedne i drugie są śliczne ale niektórym duet Celeste-Palmer mógł się już przejeść (choć nie mi 😀 ) i gdy teraz równie piękne azjatki pełnią funkcję RG to wszystkim się podobają bardziej bo są powiewem świeżości 😀 ale gdyby nagle Celeste i Palmer zniknęły to po 2-3 galach wszyscy by jęczeli gdzie one są 😀

  Co do walki Mizu robił z Jeffem co chciał zarówno w stójce i parterze. Ale 30-25 bym nie dał. Hougland jednak dość ładnie pracował otwartą gardą.

 58. Ale ta zalotność tych azjatek naprawdę godna pochwały. A pomysł z rozdzieleniem gal na te duety ring girls dobry. Jedno pewne, powinniśmy te dziewczyny oglądać częściej, bo gal w Chinach, czy ogólnie w Azji nie bedzie zbyt wiele. 

 59. Jakbyscie mieli jeszcze jakies alternatywne streamy po polsku to by bylo spoko. Póki co płynnie chodzi mi tylko na nutjob.eu, chyba dlatego, że brat zżera troche transferu.

 60. Tuck zapewne wygra ale nie przekonał mnie kompletnie do swoich umiejętności

 61. Tuck ma potencjał, ale przydałoby się więcej determinacji do skończenia przed czasem, skoro tak łatwo zdobywał dominujące pozycje.

 62. nie wiem jak można było dać 3 rundę dla Tucka (jeden sędzia tak dał) 

 63. Wystarczyłoby, że Thang odpuściłby sobie obalenia bo w stójce był po prostu lepszy xD a po obaleniach i tak go Tuck przetaczał. I wynik byłby już inny

 64. Po tym co ostatnio za decyzja była w TUF'ie to niestety nawet dosiad 15minutowy może się skończyć u sedziów 27:30 zamiast 30:27. nie zostawiaj decyzji sędziom, bo w końcu Cię skrzywdzą, proste. Wchodzisz by wygrać z rywalem, nie wygrać walkę.

 65. jednak mimo tego że są same decyzje to nie można narzekać na nudne walki

 66. Tego nie napisałem. Zawsze kiedy walka kończy się decyzją czuję pewien niedosyt.

 67. dla mnie na razie  kiepskie te walki 🙂 jeszcze plus te reklamy…
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 68. w sumie masz rację, jednak najabrdziej niedosyt czuje sie przy tych walkach które mogły byc skończone a nie były (Lineker – Urushitani przez KO, czy Tuck  – Zhang przez poddanie) 🙂 

 69. Panowie, z waszych obliczeń to za ile będzie walka:
  Rich Franklin vs. Cung Le?

 70. Tuck pokazał jedynie przetoczenia z prób poddań ale przeciwnik nie dość że z wagi niżej to i mocno średniej żeby nie powiedzieć niskiej klasy. Mnie Tuck rozczarował swoją postawą. Zapaśniczo i stójkowo Zhang go dominował.

 71. Gomi KO power nadal ma ale timingu to już w ogóle… Jak Danzig go nie podda w 3ciej/nie dociągnie decyzji to będę mocno zdziwiony

 72. @stoner

  Mimo że to zawodnik jedno rundowy wygrał 3 rundę. To nie jest serce do walki?

 73. Błachowicz: ,, z doświadczenia wiem ze lepiej powiedzieć mało niż powiedzieć coś głupiego" 
  hahahah 😀

 74. @GSP

  Moje pytanie "CO? XD" tyczyło sie wyniku walki a nie twojego stwierdzenia o waleczności Gomiego. Samym sercem sie nie zwycięża, jak dla mnie stosunkiem rund 2:1 wygrał Danzig bezdyskusyjnie. A mówie to jako fan Fireball Kida

 75. @stoner

  Aha spoko nie zrozumiałem 😉 Dla mnie decyzja mogła iść w obie strony dlatego nie zdziwiłem się gdy wygrał Gomi. Gdyby gala była w USA pewno by wygrał Danzig.

 76. Paulo Thiago to chyba powoli kolejny chybiony strzał… ni sie rozwija, tylko moczy wszystko

 77. A te azjatki nie są takie urokliwe… Kiedyś dziewczyna mnie zmusiła do oglądania chyba programu Wojciechowskiej, która była w Japonii. Pokazywała co tam laski ze sobą robią, na sztucznie rozszerzają sobie oczy, nakładają tonę szajsu, żeby tak wyglądać, a jelenie na to lecą i przez to wariują.

  Coś dziś dużo niewyraźnych (z boku, bo punktować się to najczęściej da) grapplingowych rund.

 78. Thiago cieniutko, raczej tego nie wygra, nie sądziłem że Kim będzie miał taką przewagę

 79. Thiago musi się wziąć w garść. On jest utalentowany ale stanął chyba w miejscu

 80. bez kitu ciężko się to ogląda, licze teraz na fajerwerki.

  Błachowicz fajnie komentuje (mimo, że nie ma jakichś zdolności oratorskich), dużo technicznych spraw.
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 81. Nigdy nie lubiłem Paulo Thiago, ale zaprezentował się tak słabo, że aż mi się go szczerze żal zrobiło. -.- Możliwe, że to była jego ostatnia walka w UFC…

 82. Jak nawet ta walka zakończy sie decyzją to nad tą galą chyba wisi jakieś widmo punktowe xD

 83. Jak na razie Nedkov radzi sobie zadziwiajaco dobrze ale nie wiem czy bym mu przyznał runde

 84. Nie wierze w to… Nedkov kondycja naszego Red Baloona a trafia Silvę i mało co kończy walkę i co za tym idzie psuje mi kupon.

 85. Pierwsze skończenie na gali spowodowane tym, że skończona osoba ma kondycje na 1 runde. Słabo. Poza tym Thiago Silva nie zaimponował mi – on to moczył.

 86. No już myślałem że tego nie skończy chociaż Nedkov już na początku rundy był na drugim świecie…

 87. Panowie ja tez nie lubie Thiago Silvy ale nie moge mu dzisiaj nic zarzucic. Zrobil absolutne minimum zeby wygrac ta walke , nie podpalal sie obawiajac sie poteznego ciosu Nedkova. I slusznie moim zdaniem. Game plan dobry, nudny na przeczekanie fatalnie przygotowanego kondycyjnie rywala. To tyle:)

 88. Dziwi mnie to jak ,dość dobry w stójce Silva dał się trafić, przecież Nedkov w każdej wacle walczy tak samo i liczy tylko na ten jeden cios, Thiago powinien na to zwrócić uwagę. Na szczęcie wygrał Silva.

 89. tak sobie tą walke wyobrażałem, pozdrowienia dla wszystkich którzy śmiali się z typujących Cunga 🙂

 90. Tutaj niewątpliwie skończy się przed czasem 😉

  No i miałeś rację. hehe

 91. Zachciało się ku*wa Franklinowi low kicków :/ przecież on nawet porządnie technicznie kopnąć nie umie… I po kuponie…

 92. Ale Franklin opuszczał te ręce. Niemniej i tak w to nie mogę uwierzyc.

 93. Szkoda Ace'a ale mam na oczach jak chycnął o "podłogę" i nie przestaje się śmiać Laughing

 94. Dziwię się Wam…Siedzicie trochę w MMA, a tacy zaskoczeni jesteście jakimś rozstrzygnięciem? Tym bardziej KO?O poddanie przypadkowe już ciężej, a nie zobaczyć jednego ciosu to nie problem i tak to bywa. Zwłaszcza na najwyższym poziomie, gdzie nie ma leszczy.

  Brawo Cung, szkoda Richa.

 95. B2K

  ja wiem że to najwyższy poziom, ale takiego błędu to się nie spodziewałem, tymbardziej że Ace'owi ciosy ładnie wchodziły do czasu ….Laughing

 96. Nieźle. Gala generalnie z tego co rzucałem okiem to raczej słaba, main event tylko troszeczkę poprawi jej ocenę. Szkoda Franklina

 97. Swietny nokaut Cunga. Ciekawe z kim go teraz zestawią. Ogólnie gala słaba moim zdaniem. Jeszcze co do uwag to Janek  z początku lekko speszony potem się rozkręcił i nie było zle. Częsciej go. Janisz trochę przesadziłz ta walką o pas dla cunga.

 98. haha… tak samo zareagowałem jak wy po tym ciosie krzyknąłem tylko WOW KURWA!!!!!! Pięknie mu to weszło po prostu Pięknie…

 99. piękne trafienie Cunga , main card bez emocji az do walki wieczoru 😉 

 100. Miałem dzisiaj sen, że po takim ciosie w 1. rundzie pada Wach… Hehe.

 101. Żadne zdziwienie to KO, podoba mi sie mega efektowny styl Cunga. Szkoda, że nie ma z 10lat mniej…

 102. Gala slabiutka, ale ko nieziemskie. Cieszy wygrana Gomiego i Kima, smuci przegrana Ace'a

 103. Pana Janisza chyba ostatnio mrozy uderzyły, jaki titleshot dla Cunga 🙂

  gala słaba, gdyby nie KO Le mogła by konkurować z UFC 149
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 104. A to ktoś w ogóle wątpi w wygraną Richa?

   

  Stoner -> Ja wątpiłem.

 105. Tego się nie spodziewałem. Ogólnie gala słaba mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będzie lepiej

 106. dotarłem na 2 ostatnie walki. Thiago nie zaskoczył mnie niczym specjalnymy w sumie myslałem, że skończy ta walkę szybciej. ME był natomiast dla mnie całkowiym zaskoczeniem, bo liczyłem, że Franklin wygra. Ale KO wysokich lotów 😉

 107. Zgadzam się, że gala słabiutka. Panowie ale jeśli wygra następną walkę z tak dobrym zawodnikiem jak Rich to Silva może się zastanowić nad tym pojedynkiem, z punktu martketingowego to napewno dobra walka 🙂

 108. Franklin został tyle czasu bez gardy, że nawet ja bym zdążył go trafić.

 109. Oprocz walki muszych, double hammerfistow Kima i ko Cunga, nic ciekawego.

  A i oczywiscie pieknych ring girls Bayan

 110. FON= Gomi vs Danzig, KO= Cung Le, SUB= Thiago Silva 40k each

  Liczę na gifa z obrotówki Kima 😀
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 111. Visu, w sztuczności nie ma nic pięknego;) Po prostu Ci się spodobały, ale cóż… dałeś się oszukać 😛

  Gala, faktycznie mizerna. Niech w Polsce zrobią, a nie jakimś Macau 😉

 112. spodziewałem sie że jak na nic sie nie nadzieje to się Frankiem rozprawi, tylko namyślam że najpierw więcej go okopie.
  Bravo Cung Le

 113. a walce Gomiego nie było jakiegoś wałka ? , oglądałem 2 rudny i to Danzig lepiej wyglądał 

 114. Gali nie oglądałem ale z tego co piszecie to jakiś rewelacji nie było, fajne KO

  Może Mariuszowi uda się taki strzał:):):) będzie mega ciężko ale trzymam kciuki za rodaka

 115. FON= Gomi vs Danzig, KO= Cung Le, SUB= Thiago Silva 40k each

  lugasek masz pare postow wyzej …

 116. Nedkov to dla mnie największe zaskoczenie gali. Gdyby nie ta kondycha pewnie dowiózłby wygraną do końca. Pomimo przegranej Stachu ma u mnie wielki plus. Może coś z niego będzie. Cung piękny nokaut. Wspaniałe zwieńcznie gali.

  Po tym evencie UFC powinno pożegnać się z Zhangiem, DeBlassem. Houglandowi dałbym jeszcze jedną szansę. Ogólnie gala raczej nie zachwyciła.

 117. brazylijczycy nie zachwycili , Silva myslałem ze lepiej wypadnie , a Thiago porażka na maxa 

 118. KURWAAAA!

  Nie ma to jak cały dzień myśleć o tym, że zarywam nockę na galę, wchodzę na cohones i wyniki oglądam…

  Przyzwyczajenie…

 119. Ehm mogłem obejrzeć tylko kawałek, więc mnie ominęło. Nokaut fenomen, choć słysząc "nokaut roku" wciąż widzę kopnięcie Barbozy. Nie mniej Cung pokazał swoje.

 120. Cung mowił, że przygotowywał się na 100pro i odstawił wszelkie poza sportowe projekty i wyszło mu to bardzo dobrze. Hajs od Danuty pewnie mu sie po tej gali będzie zgadzałLaughing

 121. pieknie le, jako jeden z nielicznych w niego wierzylem. lubie goscia w chuj i jego styl walki

 122. Sam nie dawałem większych szans Cungowi, dlatego długo zbierałem szczękę z podłogi. Wygrać w taki sposób z takim weteranem jak Franklin, szacunek. Gala mocna średnia.

 123. mialem postawic na przegrana Franklina ;D ale cóż wygrałem tylko flaszke bo kumpel niedowierzał, ale w sumie ja odegra bo ja postawilem na wacha

 124. Wygrana Cunga to dla mnie spore zaskoczenie. Brawo dla niego, piękny nokaut.

 125. Cholera, szok totalny. W to, że Cung kopnięciem pośle na deski Franklina byłem w stanie uwierzyć, ale żeby knockoutował go jednym ciosem? I to z przedniej ręki?
  Kocham mma, nienawidzę „pewniaków” u bukmacherów 😉

 126. Mnie chyba bardziej zaskoczyła wygrana Gomiego niż Cunga. Gdzieś pod skórą czułem, że sprawi psikusa Franklinowi.

 127. moim zdaniem walka wieczoru należała się muszym. Świetne starcie w stójce, emocje, świetne wymiany, publiczności się cholernie podobało 🙂 Nie rozumiem czemu zdecydowali się na Gomi – Danzig

  ,,Saki versus Overeem, Kebabs versus Horsemeat”

 128. Gala o normalnej godzinie a ja o niej zapomnialem… Mozna i tak. Ale po wynikach widze ze duzo decyzji wiec nie zaluję. Walkę Le obejrze sobie w gifie i bedzie spokoLaughing

 129. Które walki z całej gali warto obejrzeć? Jedynie zdążyłem zobaczyć w akcji Cunga.

 130. Prawie każda walka była warta uwagi wbrew pozorom. Prawie same decyzje ale po emocjonujących walkach. Ominąć można walke Fukudy i Cacaresa bo tam przynudzili

 131. Zdziwiony byłem kiedy ogłosili zwycięstwo Gomiego. Tak na żywo typowałem, pierwsza runda remisowa, druga dla Danzinga a trzecia niech już by była dla Gomiego.. Podobała mi się walka tego Chińczyka Zhanga, starał się chłopina ; ) Thiago Silva sie męczył z ledwo chodzącym Bułgarem, a nokaut Le to po prostu cudeńko : D

 132. B2K — co do dup, to nie wiem czy wiesz, ale wszytkimi mejkapami itp. to każda dosłownie każda dupa oszukuje nas na codzień? 🙂 i chcąc nie chcąc dajemy się na to nabierać, także wiesz 🙂

 133. Gala strasznie słaba, nawet jeśli niektóre walki stały na przyzwoitym poziomie to niestety były nudne. Z ciekawszych rzeczy na gali:

  Franklin – Lee

  Zaskakująco KO i niezwykle widowiskowe. Richie nadział się na cios, było to widać po tym jak obróciło go po uderzeniu. Od samego początku obydwaj zawodnicy sprawiali wrażenie powolnych i ospałych, mam wrażenie, że jakikolwiek średni z czołówki nie namęczyłby się dużo zarówno z jednym, jak i drugim wojownikiem.

  Silva – Nedkow

  Nie rozumiem tego twierdzenia, że Nedkow przegrał wygraną walkę. Poza końcówką drugiej rundy przez całą walkę jedynie przyciskał Thiago do siatki w poszukiwaniu obalenia, które nigdy nie nadeszło. W wolnych chwilach zbierał dość soczyste uderzenia, samemu bijąc ślepo w gardę. W pełni zasłużone zwycięstwo Brazylijczyka.

  Kim – Thiago

  Dominacja grapplerska Kima, Paulo Thiago wyglądał po walce jakby miał się rozpłakać.

  Lineker -Urushitani

  Walka wieczoru, walki w wadze muszej mają w sobie coś, co przypomina o WEC. Nie tylko tempo i widowiskowość, ale również to, jak często są przeoczane.

 134. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 135. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 136. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 137. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 138. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 139. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 140. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 141. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 142. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 143. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 144. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 145. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 146. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 147. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 148. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 149. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 150. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 151. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 152. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 153. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 154. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 155. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 156. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 157. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 158. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 159. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 160. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 161. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 162. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 163. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 164. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 165. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 166. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 167. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 168. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 169. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 170. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 171. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 172. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 173. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 174. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 175. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 176. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 177. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 178. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 179. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 180. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 181. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 182. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 183. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 184. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 185. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 186. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 187. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 188. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 189. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 190. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 191. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 192. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 193. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 194. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 195. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.