Foto Dave Mandel / Sherdog.com

Pojedynek byłego mistrza UFC w wadze średniej Richa Franklina (MMA 29-6, UFC 14-5, 18 w rankingu MMARocks) z byłym mistrzem Strikeforce Cungiem Le (MMA 8-2, UFC 1-1) będzie walką wieczoru gali UFC on Fuel TV 6, 10 listopada w Chińskim Specjalnym Regionie Admiinistracyjnym Makau. Starcie było wcześniej planowane na UFC 148, jednak wtedy Franklin został przesunięty do walki wieczoru UFC 147 w Brazylii.

W Belo Horizonte Ace z pewnymi problemami wypunktował Wanderleia Silvę. Amerykanin dyktował warunki przez większą część pojedynku, ale w drugiej rundzie dał się trafić mocnymi ciosami brazylijskiego gwiazdora i niewiele brakowało przegrałby przez nokaut. Występ w Makau będzie jego powrotem do kategorii średniej po ponad czterech latach występów w wadze półciężkiej i różnych umówionych limitach.

Na urodzonym w Wietnamie Le UFC skupi promocję azjatyckiej gali. Były mistrz świata w Sanshou po latach występów w Strikeforce, w zeszłym roku podpisał kontrakt z UFC. Jego listopadowy debiut zakończył się bolesną porażką po uderzeniach Wanderleia Silvy, ale już drugi występ na UFC 148 przeciwko Patrickowi Cote zakończył się wysoką wygraną Cunga na punkty.

Rozpiska UFC on Fuel TV 6.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.