Rich Franklin zostanie nowym członkiem UFC Hall of Fame. Informację o wprowadzeniu Amerykanina do Galerii Sław organizacji podano w trakcie trwania gali UFC 236 w Atlancie.

Franklin zadebiutował w MMA w 1999 roku i przez kilkanaście lat kariery stoczył blisko 40 zawodowych walk. Do największej organizacji na świecie dołączył w 2003 roku, „Ace” w swoim debiucie w oktagonie pokonał Evan Tannera. Największym sukcesem w wykonaniu Richa było zdobycie pasa mistrzowskiego UFC w wadze średniej. Amerykaninowi udało się obronić tytuł dwukrotnie, w starciach z Natem Quarrym oraz Davidem Loiseau. Franklin w trakcie swojej karery wygrywał m.in. z Chuckiem Liddellem i Wanderleiem Silvą. „Ace” ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2012 roku, a oficjalne przejście na sportową emeryturę ogłosił 28 września 2015 roku. W oktagonie stoczył 20 pojedynków, w tym 14 zwycięskich.

Ceremonia wprowadzenia Franklina do UFC Hall of Fame odbędzie się 5 lipca podczas International Fight Week. Były mistrz kategorii średniej dołączy do „Pioneer Wing”, gdzie znajdzie się u boku takich zawodników jak Royce Gracie, Randy Couture, czy Matt Hughes.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.