Foto Sherdog.com

UFC ogłosiło kolejny pojedynek na letnie miesiące tego roku. Na UFC 148, 7 lipca w Las Vegas były mistrz UFC Rich Franklin (MMA 28-6, UFC 13-5, 16 w rankingu MMARocks) powróci do wagi średniej w pojedynku z byłym mistrzem Strikeforce Cungiem Le (MMA 7-2, UFC 0-1).

Dla Franklina będzie to pierwszy występ od lutego zeszłego roku i powrót do kategorii średniej po ponad czterech latach. W wadze wyżej Ace walczył ze zmiennym szczęściem. Wygrywał m.in. z Chuckiem Liddellem i Wanderleiem Silvą, ale notował też porażki z Danem Hendersonem, Vitorem Belfortem i ostatnią na UFC 126 z Forrestem Griffinem.

Cung Le w ostatnich latach zajmował się głównie kręceniem filmów, a nie pojedynkami MMA. Po dwóch pojedynkach ze Scottem Smithem, przegranym i wygranym, w latach 2009-2010, w zeszłym roku pochodzący z Wietnamu zawodnik zadebiutował w UFC. Starcie z Wanderleiem Silvą na UFC 139 zakończyło się jego porażką przez TKO w drugiej rundzie.

Rozpiska UFC 148.

21 KOMENTARZE

 1. Coraz więcej zawodników przechodzi z LHW do MW. A nowych nabytków brak. W tej chwili LHW jest chyba mniej liczne niż HW.

  A co do pojedynku to myślę, że Franklin zakończy karierę Cunga.

 2. Cung to napewno lepszy uderzacz niz Franklin, tylko ta jego kondycja. Jak sie wezmie do roboty, to powinien to wygrac, Franklin jest dla mnie przereklamowany.

 3. A ja tam liczę na Cunga Le.
  Nie wiem czemu, ale Franklin jakoś nigdy do mnie nie przemawiał.

 4. Franklin przez TKO w 3 rundzie. Cunga zgubi brak kondycji i umiejętności. Czaruje w stójce to fakt i jest efektowny natomiast jego efektywność jak dotąd pozwoliła mu znokautować zawodników którym daleko do czołówki. Wygrana z Fryklundem, Morganem, Smithem czy Schamrockiem nie robią na mnie wrażenia. Franklin umie przyjąć cios i jest w stanie walczyć przez 15min w dobrym tempie co w połączeniu z jego umiejętnościami kickbokserskimi będzie zabójcze dla aktora

 5. Zaskakujące zestawienie, nie spodziewałem się takiej walki.

  Franklin, mimo dłuższej przerwy, powinien sobie spokojnie poradzić.

 6. Wydaje mi się, że Franklinow zrobi dobrze powrót do MW. Ponoć już wcześniej zgłaszał taką chęć, ale UFC na siłę trzymało go w LHW.

 7. Po pierwsze, cieszę się, że Cung znów zawalczy, bo go lubię, ale nie wiem czy będzie w stanie zrobić krzywdę Richowi, powracający Franklin raczej da sobie radę…

 8. doszły dwie nowe walki (UFC 148):

  waga średnia: Michael Bisping vs Tim Boetsch
  waga kogucia: Renan Barao vs Jeff Hougland

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.