Cory Sandhagen

Cory Sandhagen przybliżył zakulisowe wątki towarzyszące zakontraktowaniu jego najbliższej walki z Umarem Nurmagomedovem. Jak wspomniał, UFC praktycznie zagwarantowało mu następny pojedynek o pas mistrzowski.

Walką wieczoru sierpniowej gali UFC Fight Night w Abu Dhabi będzie ważne starcie w dywizji koguciej – Cory Sandhagen vs Umar Nurmagomedov. Ci dwaj byli już zestawieni w przeszłości, jednak walka nie doszła do skutku. Nurmagomedov ponownie apelował o starcie z Sandhagenem po swoim ostatnim zwycięstwie w marcu nad Bekzatem Almakhanem.

Sandhagen w wywiadzie dla MMA Junkie przyznał, że choć przyjął propozycję walki na praktycznie wrogim terenie, ma w tym swój interes:

Oczywiście kiedy za pierwszym razem byliśmy na obiedzie z UFC i zaoferowali mi Umara, odparłem: „On jest dość nisko w rankingu”. Oni odpowiedzieli: „Cóż, będzie to walka o status pretendenta numer 1”. Zgodziłem się od razu.

Potem ta walka wypadła [Nurmagomedov wycofał się – przyp. red.]. Tym razem podeszli do mnie ze słowami – i nie chcę dokładnie cytować, ale: „Nie wiemy, jakim cudem nie miałbyś być następny po Merabie [Dvalishvilim], jeśli wygrasz tę walkę”. Poza tym, kto inny miałby być następny? Uważam, że ja vs Sean [O’Malley] to naprawdę wielka walka.

Sean O’Malley i Merab Dvalishvili mają stanąć w szranki na jesieni, a Sandhagen – jeśli pokona 3 sierpnia Nurmagomedova – liczy na zwycięstwo O’Malleya, ponieważ to z nim najbardziej chciałby się zmierzyć:

Będę trzymał kciuki za O’Malleya, ponieważ im większa walka, im trudniejsze wyzwanie – tym lepiej. Będę mu kibicował, bo tę walkę fani bardzo, bardzo chcą zobaczyć. Chcę dać fanom to, czego pragną. Więc, tak, mam nadzieję, że do tego dojdzie.

Cory Sandhagen w dywizji koguciej UFC jedzie na fali trzech zwycięstw z rzędu, a ostatnio w oktagonie stał w sierpniu 2023 roku. Decyzyjnie pobił wtedy Roba Fonta, który z krótkim wyprzedzeniem wszedł na zastępstwo właśnie za Umara Nurmagomedova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Flyweight

2,693 komentarzy 5,372 polubień

Mocno kciuki za Sandmana. Jedziesz z tym Umarlakiem, byku!

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of alww
alww

PLMMA
Heavyweight

6,219 komentarzy 33,130 polubień

Obys z nim wygral.

Cory vs O malley :antonio:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Undertaker
Undertaker

BAMMA
Bantamweight

791 komentarzy 1,346 polubień

Ojej to ten męczyciel. Sean ma przejebane jak w ruskim czołgu :mjsmile:

Odpowiedz polub