Umar Nurmagomedov

Zdaniem zawodnika dywizji koguciej UFC, Umara Nurmagomedova, Cory Sandhagen jest o wiele cięższym dla niego oponentem niż mistrz tej kategorii, Sean O’Malley.

Umar Nurmagomedov był w przeszłości zestawiony do walki z czołowym zawodnikiem dywizji koguciej, Corym Sandhagenem. Starcia jednak nie udało się zorganizować, dlatego po ostatnim zwycięstwie nad Bekzatem Almakhanem na gali UFC 2 marca Nurmagomedov wyzwał Sandhagena raz jeszcze. Amerykanin wstępnie przystał na tę propozycję.

Nurmagomedov nie lekceważy Cory’ego Sandhagena – wręcz przeciwnie, widzi w nim trudniejszego dla siebie rywala niż mistrz Sean O’Malley:

Myślę, że jedną z najtrudniejszych walk w mojej dywizji jest Cory. Nikt nie walczy tak, jak Cory. Jest utalentowany, bardzo dobry technicznie – podoba mi się to. To dla mnie duże wyzwanie. Chcę walczyć – gdybym to ja wybierał, oczywiście chcę walki z Corym i mam nadzieję, że jak najszybciej, bo chciałbym już rozpocząć obóz przygotowawczy. […] Tak, myślę, że to trudniejsza walka nawet niż z O’Malleyem, bo Cory jest skomplikowanym przeciwnikiem. Jego IQ w walce jest na bardzo wysokim poziomie, tak uważam.

Co do samego mistrza, Seana O’Malleya, Umar Nurmagomedov nie jest pod wrażeniem jego obrony przed obaleniami – zwłaszcza po walce z Petrem Yanem na UFC 280 w październiku 2022 roku, kiedy został obalony sześć razy:

Kiedy zobaczyłem jego walkę z Petrem Yanem, kiedy Petr Yan był w stanie go obalić, zrozumiałem, że nie jest wysokiej klasy zapaśnikiem i nie ma dobrej defensywy przed obaleniami. Myślę, że ciężko mu będzie się tego nauczyć. Jeśli chcesz być na wysokim poziomie w zapasach, musisz nad tym pracować co najmniej przez kilka lat.

Niepokonany Umar Nurmagomedov cieszy się rekordem 17-0. Pod sztandarem UFC walczył już pięć razy, z czego dwa razy wygrał przez poddanie, dwa razy przez decyzję i raz przez nokaut. Cory Sandhagen szuka teraz walki po wyleczeniu kontuzji tricepsa, doznanej w trakcie ostatniego pojedynku z Robem Fontem w sierpniu 2023 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Flyweight

2,235 komentarzy 2,660 polubień

Ciekaw jestem kto go wyjaśni. Cory byłby dobrym kandydatem.

Odpowiedz polub

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,601 komentarzy 5,895 polubień

Ciekaw jestem kto go wyjaśni. Cory byłby dobrym kandydatem.

Nie byłby. Cory ma przeciętne zapasy a kacap dlatego go właśnie wybiera.

Odpowiedz polub