Walka Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang okazała się jednym z najlepszych widowisk w historii MMA. Zawodniczki prowadziły wyrównany bój w oktagonie UFC, wymieniając się cały czas ciosami. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziowską orzeknięto wygraną aktualnej mistrzyni, Zhang. Conor McGregor, były podwójny mistrz organizacji, skomentował ten pojedynek na swoim profilu na Twitterze.

Niesamowita walka! Zła decyzja.

Walka była niezwykle wyrównana pod względem trafianych ciosów. W trzech rundach starcia obie zawodniczki trafiły taką samą uderzeń swoją rywalkę. Dla Jędrzejczyk była to szansa na odzyskanie tytułu mistrzowskiego kategorii słomkowej UFC. Mimo przegranej, Polka pokazała, że nadal się rozwija i może rywalizować na najwyższym poziomie w organizacji.

Po walce obie zawodniczki trafiły do szpitala. W trakcie walki na czole Jędrzejczyk pojawił się ogromny krwiak. Nie zagrażał on jednak zdrowiu zawodniczki dlatego lekarz nie przerwał pojedynku. Więcej o urazie Polki wypowiedział się lekarz, Brian Sutterer, na swoim kanale na YouTube.

Prezydent UFC był również zachwycony pojedynkiem pań. Co ciekawe, jeszcze przed galą wychwalał on zestawienie Jędrzejczyk z Zhang i wierzył, że będzie to jeden z najlepszych pojedynków podczas tego wydarzenia. Wielu specjalistów określiło to starcie jako najlepsze w historii żeńskiego MMA.

31 KOMENTARZE

 1. Mogło iść w dwie strony i nie byłoby kontrowersji. Szkoda w sumie, bo historia tworzyłaby się na nowo. Swoją drogą ajnie było słyszeć DC i Rogana drących się co chwila i nieustannie propsujących Aśkę, a do tego wrzawę kibiców 😀

 2. I juz zapomnialem sprawe z autobusem i 'It's just business' :conorsalute:

  Jak Asia po tej akcji powiedziała że Conor to super koleś i go bardzo lubi więc z  czym do ludzi.. Conor krol

 3. Natknąłem się na tweeta McGregora i sobie myśle: a ch*j odpale sobie jeszcze raz waleczke pań! Obejrzałem, o ku*wa! Jeszcze raz! Aśke wydymali!!! Nie przegrała tej walki w żaden możliwy sposób!

  Ps: nad ranem myślałem, że mogło zadecydować to, że Chinka mocniej biła, ale widze że Joanna również ulokowała kilka soczystych strzałow! Może nie tyle co Chinka, ale przynajmniej z 80% tego co ona.. plus była aktywniejsza, wiecej kopała. Nie przegrała tego! REWANŻ!

 4. Natknąłem się na tweeta McGregora i sobie myśle: a ch*j odpale sobie jeszcze raz waleczke pań! Obejrzałem, o ku*wa! Jeszcze raz! Aśke wydymali!!! Nie przegrała tej walki w żaden możliwy sposób!

  Ps: nad ranem myślałem, że mogło zadecydować to, że Chinka mocniej biła, ale widze że Joanna również ulokowała kilka soczystych strzałow! Może nie tyle co Chinka, ale przynajmniej z 80% tego co ona.. plus była aktywniejsza, wiecej kopała. Nie przegrała tego! REWANŻ!

  Według mnie przegrała starcie w ostatniej rundzie, wcześniej 2-2.

  Mimo wszystko Aśka jest klasą samą w sobie, poza pierwszą walką z Rose prezentuje "mistrzowski poziom". Po tej walce jestem w stanie uwierzyć, że pierwsza wpadka z Rose była zawiniona przez katastrofalne cięcie wagi.

 5. Według mnie przegrała starcie w ostatniej rundzie, wcześniej 2-2.

  Mimo wszystko Aśka jest klasą samą w sobie, poza pierwszą walką z Rose prezentuje "mistrzowski poziom". Po tej walce jestem w stanie uwierzyć, że pierwsza wpadka z Rose była zawiniona przez katastrofalne cięcie wagi.

  Jest gdzieś jakieś oficjalne stanowisko UFC, jak powinny być sędziowane pojedynki? Jakiś opis tego na co należy zwracać szczególną uwage, jakie elementy walki, ciosy są priorytetowe w sędziowaniu itd?

  Ps: zaraz ktoś wyjedzie ze Stonogą lol

 6. Po tej walce jestem w stanie uwierzyć, że pierwsza wpadka z Rose była zawiniona przez katastrofalne cięcie wagi.

  Ja nawet zaczynam wierzyć, że nie klepała.

  :roberteyeblinking:

 7. jakoś w okolicach afery z autobusem z tego co pamietam, czyli ze dwa lata będą

  A to nie zwróciłem uwagi na to. Ale on to napisał bo ja po prostu lubi i tyle

 8. Jest gdzieś jakieś oficjalne stanowisko UFC, jak powinny być sędziowane pojedynki? Jakiś opis tego na co należy zwracać szczególną uwage, jakie elementy walki, ciosy są priorytetowe w sędziowaniu itd?

  Ps: zaraz ktoś wyjedzie ze Stonogą lol

  cytując Romero z konfy: sędziowie widzą co chcą widzieć. weźcie się nie nakręcajcie na jakiś rewanż, bo Aśka musi ją skończyć, żeby wygrać.

  Nie było chyba w ostatnich latach sytuacji w której zawodnik,za którym stoją większe pieniądze albo potencjał przegrywał decyzję w ważnej walce w UFC…. Przecież UFC potrafiło zrobić gwiazdę ze ogórzycy Spencer po tym jak dostała wpierdol od Cyborgowej. Skąd ta naiwność w ludziach 😕

 9. Przecież UFC potrafiło zrobić gwiazdę ze ogórzycy Spencer po tym jak dostała wpierdol od Cyborgowej.

  Coś takiego było? :korwinwhat:

 10. nie tak dawno temu :lol::lol::lol:

  A to Złotousty tak pierdolił. To nic dziwnego, że mnie to ominęło, bo już od jakiegoś czasu go nie słucham. 😆

 11. A to Złotousty tak pierdolił. To nic dziwnego, że mnie to ominęło, bo już od jakiegoś czasu go nie słucham. 😆

  jego kanał jest powiązany z ESPN, czyli po częsci z UFC,

  to był chyba jeden z wielu powodów dlaczego Cyborg opuściła UFC.

 12. tak szczerze to od dluższego czasu nie traktuję UFC poważnie, tylko się dobrze kamufluję :lol::lol::lol:

  Przecie to dzban i do tego atencyjny. Nie ma czego się wstydzić.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.