Karta listopadowej gali UFC 255 wzbogaciła się o dwie mistrzowskie walki w wadze muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo i Cody Garbrandtem oraz Valentiną Shevchenko i Jennifer Maią.

Brett Okamoto z ESPN poinformował, że UFC planuje zorganizować obie walki na gali UFC 255 która odbędzie się 21 listopada w nieustalonym jeszcze miejscu. Prezydent organizacji Dana White potwierdził, że oba pojedynki są już oficjalnie zakontraktowane. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Figueiredo podpisał nowy kontrakt na sześć walk w organizacji UFC.

Figueiredo (19-1 MMA) na gali „UFC Fight Island” w świetnym stylu pokonał Josepha Benavideza i stał się nowym mistrzem kategorii muszej. Poprzednim mistrzem tej dywizji był Henry Cejudo, lecz przeszedł na sportową emeryturę i zwakował mistrzowski pas. W swojej karierze Brazylijczyk doznał tylko jednej porażki – zadał mu ją Jussier Formiga. 16 z 19 zwycięstw w karierze „Bóg Wojny” zdobywał przed czasem.

Niedługo po tym, jak Figueiredo zdobył pas, Cody Garbrandt zapowiedział przejście do wagi muszej i natychmiastową walkę o mistrzowski tytuł. Brazylijczyk zapowiadał wtedy, że nie jest zainteresowany takim starciem a Garbrandt powinien najpierw udowodnić, że będzie w stanie zrobić mistrzowską wagę:

Chcę żeby udowodnił, że może zrobić 125 funtów i może bić się z kimś w mojej dywizji. Po takim pojedynku, jeśli wygra, może walczyć ze mną. Nie zgadzam się jednak na to żeby zszedł do niższej kategorii wagowej i ominął kolejkę do walki o pas mistrzowski. Musi udowodnić, że zrobi limit wagowy 125 funtów i bić się z kimś innym. Myślę, że UFC musi szanować innych, którzy ciężko pracują na walkę o pas mistrzowski.

Menadżer Amerykanina, Ali Abdelaziz był jednak w stanie osiągnąć porozumienie i świeżo upieczony kandydat do nokautu roku za walkę z Raphaelem Assuncao, dostanie szansę zdobycia drugiego tytułu mistrzowskiego UFC.

Drugą mistrzowską walką na UFC 255 będzie starcie Valentiny Shevchenko z Jennifer Maią. „Bullet” miała bronić mistrzowskiego pasa w walce z Joanne Calderwood, ale kiedy walka została przełożona z powodu kontuzji mistrzyni, Calderwood podjęła ryzyko wchodząc do klatki z Jennifer Maią. Niestety ryzyko nie opłaciło się, ponieważ Maia poddała Szkotkę w pierwszej rundzie walki i zajęła jej miejsce w kolejce do walki o pas UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.