Nowym mistrzem wagi muszej UFC został Deiveson Figueiredo, który pokonał Josepha Benavideza na dzisiejszej gali UFC Fight Island 2 przez duszenie zza pleców. Brazylijczyk w ciągu jednej rundy dwukrotnie posyłał Amerykanina na deski i dominował w każdym aspekcie.

1 Runda: Benavidez rozpoczął od solidnych niskich kopnięć. Figueiredo wyczekał na kolejne lowkicki i kapitalnie skontrował prawym sierpem, Joseph padł na deski, a następnie musiał wytrzymać bombardowanie łokciami. Deiveson nie ryzykując utraty pozycji przeszedł do wpięcia za plecy, kiedy Amerykanin był podłączony. Przez dobrą minutę ”Beefcake” bronił się jak mógł przez duszeniem, aż w końcu wrócił do stójki. Brazylijczyk ciągle polował na błąd swojego rywala, szczególnie kiedy Benavidez przy każdym ciosie otwierał gardę. Na minutę przed końcem Figueiredo rzucił prawym cepem i Joseph po raz kolejny znalazł się w opałach. Półprzytomny znowu ratował się z opresji duszenia zza pleców, jednak tym razem bezskutecznie – odpłynął.

Pas mistrzowski został zwakowany przez Henry’ego Cejudo, który kontynuował swoją karierę w wyższej dywizji wagowej, a obecnie przebywa na sportowej emeryturze. To właśnie to trofeum wywalczył Brazylijczyk, który odprawił Benavideza już w pierwszym ich zestawieniu, jednak nie zrobił wagi i nie mógł cieszyć się pasem. Teraz jest nowym mistrzem i udowodnił różnicę klas w rewanżu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.