juras-kowalkiewicz-pawlak

W dzisiejszym „Puncherze” poznaliśmy między innymi rywala Pawła Pawlaka na FEN 12 oraz dowiedzieliśmy się, że bardzo niewiele brakowało, żeby Karolina Kowalkiewicz zawalczyła z „JoJo” Calderwood na UFC w Rotterdamie. Co jeszcze? Sprawdźcie poniżej.

Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz:

 • Spełniam marzenia, nie mogę się tym stresować.
 • Od wielu osób słyszę, że to będzie dla mnie łatwa walka, ale na miejscu Clarke byłabym bardzo zmotywowana, bo to dla niej ostatni dzwonek na zrobienie czegoś w MMA.
 • Pierwszą nazwiskiem, pod które już nawet się przygotowywałam, była „JoJo”, ale wycofała się z przyczyn osobistych.
 • Mój wyśniony plan wygląda tak: wygrywam z Clarke, potem jeszcze jedno zwycięstwo, a następnie pojedynek z Joanną w Polsce.
 • Jeśli Jędrzejczyk nie przejdzie do kat. 57, to wierzę mocno w to, że dojdzie no naszej walki w przeciągu roku.
 • Zawsze pojawiają się małe kontuzje.
 • Teraz już zwalniamy i zaczynamy wchodzić w ten ostatni etap przygotowań.
 • Nie jestem już zawodniczką Gracie Barra Łódź. Do Rotterdamu pojadę z Łukaszem Zaborowskim i Emilem Grzelakiem.

pawel-pawlak-800x445

Paweł Pawlak:

 • Willian Cilli będzie rywalem Pawła Pawlaka.
 • Chcę wrócić do UFC, dlatego podpisałem kontrakt z FEN-em, bo on pozwala mi w każdej chwili odejść do UFC.
 • Mam konkrakt z FEN-em na dwa lata. Mogę bić się za granicą wszędzie, jeśli dostanę od nich zgodę.
 • Na pewno wpływ na moje występy w UFC miało to, że wcześniej biłem się na małych galach i zawsze w UFC walczyłem z dużym stresem.
 • Bardzo się stresowałem. W pierwszej walce czułem się jak zombie.
 • Póki co jestem królem sparingów, a chciałbym w końcu być królem w walce.
 • Moim głównym trenerem jest Paweł Bobnis, ale trenuję łącznie z czterema trenerami. Trenuję równocześnie w Łodzi i w Zgierzu.

Juras

Łukasz Jurkowski:

 • KSW nie rozpieszcza Mateusza Gamrota, ale on też nie chce być rozpieszczany. To będzie najtrudniejszy rywal Mateusza w karierze.
 • Moim zdaniem Gamrot zrobi wielką karierę, póki co numerem jeden jest dla mnie Marcin Held, a na drugim miejscu uplasowałbym właśnie Gamrota.
 • Moim zdaniem w zapasach Damian zrobił już wszystko, oczywiście ma umięjętności na sporo, ale nie będzie już młodszy. To idealny moment na wejście w MMA.
 • Widzę Janikowskiego tylko w FEN-ie albo w KSW.
 • Widziałem Pawła na treningach przed pojedynkami w UFC i byłem przekonany, że jego styl i umiejętności pozwolą mu powalczyć w UFC. Moim zdaniem Pawlak pokazał mniej niż 50 proc. umiejętności w oktagonie.
 • Nie wiem, gdzie Clarke mogłaby zagrozić Karolinie Kowalkiewicz.
 • FEN 12 i KSW 35 to dwa wielkie wydarzenia i na oba czekam z niecierpliwością.
 • FEN wprowadza pasy w idealnym momencie.
 • To, co dzieje się w Gracie Barra, to jest wewnętrzna sprawa klubu, najważniejsze, żeby zawodnicy na tym nie ucierpieli.

Ponadto Mateusz Borek poinformował, że Wojciech Janusz zmierzy na FEN 12: Feel the Force z się Michałem Oleksiejczukiem.

21 KOMENTARZE

 1. Karolina zawsze w superlatywach o Rogowskim, a tutaj taka nowość. I niech nikt nie mówi, że mma to Joe sport klubowy, wiadomo, że zawodnik wybiera takich trenerów u których jego zdaniem będzie mu najlepiej. Natomiast, takie transfery ilościowe i jakościowe zawodników to nie jest przypadek. Musi być jakiś smrodek po stronie Rogowskiego lub Zabora.

 2. Pierwszą nazwiskiem, pod które już nawet się przygotowywałam, była "JoJo", ale wycofała się z przyczyn osobistych.

  Który już raz JoJo wycofuje sie z "powodów osobistych"? Chodzące nieszczęście…

 3. Ten Cilli na papierze tak tragicznie nie wygląda. To chyba pierwszy rywal spoza starego kontynentu, który zawita na FENie, czyż nie?

 4. Co do Gamrota to życzę jemu i każdemu zawodnikowi jak najlepiej. Lubie jego walki i to się fajnie ogląda. Boje się jednak jednej rzeczy, która sprawdziła się w wielu przypadkach. Mianowicie UFC. Ile to już tych Polaków miało zwojować UFC, a już ich tam nie ma lub zostaną zwolnienie po kolejnej przegranej.

 5. To, co dzieje się w Gracie Barra, to jest wewnętrzna sprawa klubu, najważniejsze, żeby zawodnicy na tym nie ucierpieli.

  Fajnie widzieć, że dorosły człowiek wciąż potrafi odrabiać lekcje.

  Jeszcze niedawno Juras nie mógł się powstrzymać od komentowania przetasowań między S4 i WCA (w wybitnie nierzetelny sposób), czy od bezpardonowego krytykowania organizatorów nie spłacajacych zawodników.

  Dziś prezentuje bardzo wyważone opinie. A to zajścia w GBŁ są wewnętrzną sprawą, a to nieporozumienia między Jóźwiakiem i Zaborowskim prywatną sprawą biznesową.

  Z jednej strony rozwaga się chwali, z drugiej w oczy bije wazektomią tak bardzo, że trudno nie odnieść wrażenia, iż chodzi o osobiste sympatie.

 6. Ile to już tych Polaków miało zwojować UFC, a już ich tam nie ma lub zostaną zwolnienie po kolejnej przegranej.

  Bo Mirosław Okniński powiedział bardzo mądre słowa – tak bardzo nie chcieli przegrać i tylko o tym myśleli że przegrali.

 7. Czy ja kiedykolwiek dam radę obejrzeć Punchera live?

  Przestań oglądać Barwy szczęścia w tym samym czasie xD

 8. Przestań oglądać Barwy szczęścia w tym samym czasie xD

  Ja mam ten sam problem, zazwyczaj boli mnie wtedy serce, ale jakoś idzie to przeżyć, ale jak ktoś ze mną pociśnie, to pozdrawiam, ale wysrane mam na to, zajebisty serial.

 9. Ten Cilli na papierze tak tragicznie nie wygląda. To chyba pierwszy rywal spoza starego kontynentu, który zawita na FENie, czyż nie?

  Tak, ale aż dziwne tutaj stać ich na bilety z Brazylii, a jeszcze rok temu przy okazji Fight Exclusive Night 8 nie mieli pieniędzy na bilety dla O'Toole. Który jest z UK a wiadomo Wizz czy inne Raynair'y drogie nie są nawet jeżeli chodzi o ostatnią chwilę.

  Ciekawa sytuacja z tym zawodnikiem z Brazylii. Nie mniej ja życzę FEN jak najlepiej.

 10. Tak szczerze to wierzy ktoś w powrót Pawlaka i Bandla do UFC?

  Mało komu to się udaje… Zwykle są to powroty jak np. Pokrajaca..

 11. Tak szczerze to wierzy ktoś w powrót Pawlaka i Bandla do UFC?

  Mało komu to się udaje… Zwykle są to powroty jak np. Pokrajaca..

  Akurat w powrót Pawlaka wierzę bardziej niż Bandla.

 12. Bandel tez dla mnie może jedynie popatrzeć na plakat w domu…

  Pawlak rozsądnie gada. Życzę chłopakowi powrotu. Na jego przykładzie doskonale widać, że umiejętności to jedno a psyche to drugie. Jak nie ma obu to niestety, nie wychodzi.

  Fajnie, że Karola ma ambitne plany na walkę z Aśką. Tak jak nie przepadam za "szefową" tak sorry Karolino, z czym do ludu…

  Edit: nie oglądałem live, a widzę Jurasa w barwach Yamacha. W programie było manto grane?

 13. Fajnie, że Karola ma ambitne plany na walkę z Aśką. Tak jak nie przepadam za "szefową" tak sorry Karolino, z czym do ludu…

  Dywizja jest płytka, mało zawodniczek chce walki z Aśką, to jest ogromna szansa dla Karoliny. Ilu Polaków, w perspektywie najbliższej dekady, bedzie mogło o sobie powiedzieć, że walczyli o pas UFC? Poza tym, szczególnie jesli to będzie main event gali w Europie, to $$$ bedzie się zgadzać. Pamietajcie, że Karola jest starsza niz PVZ czy Rose… Juz kolejny temat o Karolinie, w którym jakiś banan pisze, że w ogóle Karolina nie ma do Aśki podjazdu i nie powinna się nawet zająknąć o tym, iż chciałaby zawlaczyć o pas UFC. Ogolnie sytuacja jest taka, że 1/4 walko mistrzowskich nie powinna się odbyć, bo przecież czasem pretendenci nie mają podjazdu do mistrzów i w ogóle z czym do ludu… Rondaa to powinna juz od 3-4 lat wychodzić tylko sama do octagonu, bo przecież nikt nawet nie miał szans z nią dotrwać do 2 rundy. Tylko raz na 2 lata mogła by z Mieshą walczyć jelsi tamta by wykazywała progres.

  Mamy 5 zawodników na krzyż w UFC, a każdy z nich ma swoich wiernych hejterów. Już nawet (wcale nie tak sporadycznie) zdarzają się hejty na Aśkę, No kuhwa, Polka z pasem UFC, gdzie kilka lat temu jak oglądałem UFC to marzeniem był jeden zawodnik/zawodniczka w tej organizacji, a mało znany w  Polsce Held był praktycznie pewniakiem na najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii.

 14. Akurat w powrót Pawlaka wierzę bardziej niż Bandla.

  A ja nie wierze w powrót żadnego z nich, chociaż bardzo im tego życzę.

 15. Dywizja jest płytka, mało zawodniczek chce walki z Aśką, to jest ogromna szansa dla Karoliny. Ilu Polaków, w perspektywie najbliższej dekady, bedzie mogło o sobie powiedzieć, że walczyli o pas UFC? Poza tym, szczególnie jesli to będzie main event gali w Europie, to $$$ bedzie się zgadzać. Pamietajcie, że Karola jest starsza niz PVZ czy Rose… Juz kolejny temat o Karolinie, w którym jakiś banan pisze, że w ogóle Karolina nie ma do Aśki podjazdu i nie powinna się nawet zająknąć o tym, iż chciałaby zawlaczyć o pas UFC. Ogolnie sytuacja jest taka, że 1/4 walko mistrzowskich nie powinna się odbyć, bo przecież czasem pretendenci nie mają podjazdu do mistrzów i w ogóle z czym do ludu… Rondaa to powinna juz od 3-4 lat wychodzić tylko sama do octagonu, bo przecież nikt nawet nie miał szans z nią dotrwać do 2 rundy. Tylko raz na 2 lata mogła by z Mieshą walczyć jelsi tamta by wykazywała progres.

  Mamy 5 zawodników na krzyż w UFC, a każdy z nich ma swoich wiernych hejterów. Już nawet (wcale nie tak sporadycznie) zdarzają się hejty na Aśkę, No kuhwa, Polka z pasem UFC, gdzie kilka lat temu jak oglądałem UFC to marzeniem był jeden zawodnik/zawodniczka w tej organizacji, a mało znany w  Polsce Held był praktycznie pewniakiem na najlepszego polskiego zawodnika MMA w historii.

  To, że Ty wszystko podciągasz pod hejt to już Twój problem. Nie hejtuję Karoliny. Rozwój Aski widzę od 15 lat, Karolinę widziałem parę razy w Łodzi. Patrząc, na chwilę obecną, co każda z nich ma do zaproponowania, jeszcze raz: z czym do ludu…. Oczywiście zajebiście byłoby widzieć walkę o pas UFC dwóch polek, ale nie o tym dyskusja. Dla mnie po prostu Karolina nie ma nic czym może zagrozić Aśce.

 16. Dla mnie po prostu Karolina nie ma nic czym może zagrozić Aśce.

  W każdej dyskusji wiecznie jest powtarzane Kowalkiewicz/Jędrzejczyk i kto kogo… Może lepiej skupić się dla odmiany na odpowiedzi co ma Karola do zaoferowania na Claudie.

  Bo niezależnie co się stanie w lipcu to tak czy owak prędzej czy później z Claudią będzie musiała się Karola zmierzyć jeśli chce być na szczycie i tam się utrzymać.

 17. W każdej dyskusji wiecznie jest powtarzane Kowalkiewicz/Jędrzejczyk i kto kogo… Może lepiej skupić się dla odmiany na odpowiedzi co ma Karola do zaoferowania na Claudie.

  Bo niezależnie co się stanie w lipcu to tak czy owak prędzej czy później z Claudią będzie musiała się Karola zmierzyć jeśli chce być na szczycie i tam się utrzymać.

  Lepiej wychodzi na zdjęciach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.