4013-UFC71_Leben

Chris Leben to pamiętny uczestnik programu TUF 1 oraz weteran organizacji UFC w której walczył ponad 8 lat tocząc 22 walki. W 2014 roku przeszedł na emeryturę po 4 porażkach z rzędu i zajął się trenowaniem swoich podopiecznych. Ze sportowej emerytury ściągnął go na początku tego roku Bellator MMA oferując mu kontrakt.

Jednym z warunków podpisanej umowy była seria intensywnych badań które miały potwierdzić, że znany z imprezowego stylu życia Leben jest w dostatecznej formie aby walczyć w klatce. Niestety w trakcie badań okazało się, że zawodnik ma poważne problemy z sercem które zagrażają jego życiu i prawdopodobnie już nigdy nie zawalczy w MMA. Po serii badań okazało się, że „The Crippler” ma mocno przerośniętą i zniekształconą lewą komorę serca i z tego powodu, nie pracuje ona prawidłowo. Lekarze sugerują, że pompuje ona zaledwie 18% krwi z tego co uważa się za prawidłową ilość.

Według obozu Lebena, prognozy specjalistów nie są zbyt dobre. Jeden z opiekujących się nim lekarzy twierdzi, że potrzebny będzie przeszczep serca, kolejny że kombinacja leków i zdrowy tryb życia powinny po pewnym czasie odwrócić zniszczenia w sercu.

Lekarze podejrzewają również, że problemy z sercem zawodnika pojawiły się z powodu imprezowego trybu życia i zamiłowania do używek z jakiego znany był zawodnik. Leben przyznał w swojej biografii że był uzależniony od opiatów, alkoholu i leków przez większość swojego życia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.