Chael Sonnen, były zawodnik UFC oraz analityk sportów walki, skomentował starcie Tysona Fury’ego z Francisem Ngannou. Sonnen krytycznie stwierdził, że boks nie jest prawdziwym sportem i nie zgodził się z werdyktem tego starcia.

Francis Ngannou wszedł do ringu bokserskiego w ten weekend w Arabii Saudyjskiej jako ogromny underdog – wielu specjalistów i fanów nie dawało mu żadnych szans w zestawieniu z niepokonanym Tysonem Furym. Predator udowodnił jednak, że może rywalizować w boksie z najlepszymi i po wyrównanym starciu przegrał przez decyzję sędziowską. Chael Sonnen nie zgodził się z takim werdyktem, a na swoim kanale na YouTube krytycznie wypowiedział się na temat sędziów punktowych.

Boks to nie jest prawdziwy sport. To mnie naprawdę boli, mówienie o tym jest dla mnie bolesne, ale nie ma tutaj żadnych dyskusji.

Praca człowieka zasługuje na to, żeby oceniać ją sprawiedliwie. To obrzydliwe co zrobili Ngannou. Każdy mądry na pewno wiedział, że tak się stanie. Nie było szans na to, że świat boksu pozwoli mu na to, żeby tam wejść i wygrać przez decyzję sędziowską.

To łamie mi serce, nie dlatego, że mamy dziwne relacje z Francisem. To dla mnie ciężkie, bo całe życie szanowałem boks. Teraz odkrywam, że boks jest oszustwem… Tu nie chodzi o żadną korupcję, ale boks nie może być prawdziwym sportem. Nie może być tak nazywany.

Ngannou po walce z Furym wyznał, że również nie zgadza się z werdyktem sędziowskim jego pojedynku, ale nie bardzo przejął się takim rezultatem. Kameruńczyk nie powiedział ostatniego słowa w ringu bokserskim i zamierza kontynuować swoją karierę w sportach walki bijąc się również w tej formule. Walka z Furym była dla niego debiutem w profesjonalnym boksie. Teraz prawdopodobnie wróci do klatki MMA – na początku 2024 roku ma zadebiutować w klatce nowego pracodawcy, PFL. Nie wiadomo kto będzie jego rywalem na powrót do mieszanych sztuk walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,885 komentarzy 2,894 polubień

Chael Sonnen, były zawodnik UFC oraz analityk sportów walki, skomentował starcie Tysona Fury’ego z Francisem Ngannou. Sonnen krytycznie stwierdził, że boks nie jest prawdziwym sportem i nie zgodził się z werdyktem tego starcia. Francis Ngannou wszedł do ringu bokserskiego w ten weekend w Arabii Saudyjskiej jako ogromny underdog – wielu specjalistów i fanów nie dawało mu […]

Odpowiedz polub

click to expand...