12501879_462235567307945_219826037_n

Cain Velasquez jest jednym z najlepszych fighterów w historii MMA. Niestety jest również jednym z najbardziej podatnych na kontuzję zawodników w tym sporcie.

Teraz były mistrz wagi ciężkiej UFC przygotowując się do walki z Travisem Brownem na gali UFC 200 planuje ograniczyć mocno liczbę sparingów, bo te jak mówi, nie są mu już potrzebne z racji doświadczenia które nabył w poprzednich latach:

Trenujemy bardzo ciężko, i to na pewno musi się jakoś odbić na ciele, ale pomaga nam to później w walce. Więc są plusy i minusy takich treningów. Dziś, sparingi trzy razy w tygodniu nie dają mi już tyle dobrego co w początkach mojej kariery. Planuje ograniczyć liczbę sparingów do dwóch tygodniowo, może nawet do jednego. Dopóki moja kondycja i forma będzie na najwyższym poziomie, nic więcej nie będzie mi potrzebne. Mam dużo doświadczenie z wszystkich treningów na jakich byłem w przeszłości i nie będę potrzebować nic więcej w walce.

23 KOMENTARZE

 1. Oby w tej walce powrócił stary dobry dominator Cain! Dla starego Caina powinna być to łatwa przeprawa.

 2. defthomas

  Cain Velasquez jest jednym z najlepszych zawodników w historii MMA.

  :OK:

  defthomas

  Niestety jest również jednym z najbardziej kontuzjogennych.

  :NOK:
  Wracając do meritum, uwazam ze Cain musiał tak zrobić, dla dobra aktywności sportowej, drogą tą poszedł Lawler, który mówił o tym, ze doświadczenie w walce ma, dlatego on odpuścił calkowicie sparingi.
  Cain juz młodszy nie będzie, te zmiany są konieczne. Mnie jako fana bardzo to cieszy, bo zwiększa tym samym swój udział na jubileuszowej gali i następnych, w normalnym okresie czasu.

  Wkońcu jakiś temat, który mozna skomentować, nie tylko irlandzki cyrk

 3. Co musi się dziać w głowie takiego zawodnika ;/ że boi się sparować i jest z pewnością bardzo ostrożny na każdym treningu… oby to się nie przełożyło na styl walki z TB

 4. Zobaczymy czy ta taktyka się opłaci. Doświadczenie doświadczeniem ale obicie w sparingach jest potrzebne.

 5. Powoli już wkracza w wiek, w którym trzeba się oszczędzać 🙁 Walka z Browne wiele wyjaśni.

 6. Powinien się zalać w formalinie do lipca. Chcę kurwa zobaczyć Caina z ogniem w oczach i kondycją knura reproduktora, a nie jakiegoś podrabiańca!

 7. "Cain Velasquez jest jednym z najlepszych fighterów w historii MMA."-. Valasquez stoczył zaledwie 15 walk, a jedynym topowym zawodnikiem którego pokonał był Dos Santos, wygrał jeszcze tylko z emerytem Nogueirą , reszta zawodników których pokonał to średniacy,także nazywanie go jednym z najlepszych w historii to przesada.

 8. Ograniczając liczbę sparingów, taki zawodnik jak Cain chyba wie co mu służy, a co nie bo przez ostatnie 2.5 roku miał same kontuzje i stracił pas mistrza, więc…

  Dobra wyjebane. Chce na UFC 200 zobaczyć takiego Caina!

 9. Laikike1

  @defthomas Ty też ? Kontuzjogenny może być sport. Zawodnik jest podatny na kontuzję.

  A jesli zawodnik kontuzjujue swoich sparingpartnerow to moze byc kontuzjogenny?

 10. Tak, myślę że zawodnik powodujący kontuzje u innych zawodników, może być kontuzjogenny .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.