Zapraszamy na kolejne typowanie branży MMA! Tym razem nasi goście przyjrzeli się jednej z walk UFC Calgary, w której Joanna Jędrzejczyk stoczy swój pierwszy od dawna pojedynek na dystansie 3 rund. Jej rywalką będzie Tecia Torres. Oto, co do powiedzenia na temat tego starcia mają nasi eksperci.

Bruno Massami 
(gazetaesportiva.com/mmaplus.co.uk)

To bardzo trudna walka, ale wierzę w to że Joanna jest lepszą zawodniczką. Tecia jest twarda i bardzo wytrzymała, ale jeśli Jędrzejczyk przygotowała sobie odpowiednią taktykę na to starcie, to prędzej czy później zepchnie Torres do bardzo niewygodnej pozycji i otworzy sobie drogę do tego, aby wykorzystać swój tajski boks.

Inną kwestią będzie jednak postawa i skupienie w tej walce. Joanna niewątpliwie będzie legendą kobiecego MMA, ale za często nie docenia swoich rywalek. W MMA linia między zwycięstwem i porażką oraz błędem a świetnym występem jest naprawdę bardzo cienka. Wierzę, że tym pojedynku Jędrzejczyk wróci do czasów swojej świetności. Łatwo nie będzie, ale JJ ma wszystko, czego potrzeba by to starcie wygrać. Mam wrażenie, że Joanna Jędrzejczyk wygra ten pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Darren Russell 
(ACB/Thesportsman.com)

Pierwsza porażka Joanny Jędrzejczyk, w takim stylu i z taką zawodniczką jak Rose… to na pewno przełomowy moment w karierze Polki.

Do tej pory Torres przegrała tylko z Namajunas i ostatnio z Andrade, ale to jest jedna z najcięższych walk dla Amerykanki. To będzie bardzo ciekawe zobaczyć taktykę Joanny na dystansie trzech rund po tak długiej przerwie. Ostatni raz jej trzyrundowa walka miała miejsce ponad 3 lata temu, z Claudią Gadelhą. To też pierwsza od dawna jej walka bez pasa na szali.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Piotr Sawiński 
(Kop i boksuj, Trener – Czerwony Smok Poznań)

Joanna wygrywa. Chyba to jest najlepszy komentarz do nadchodzącej walki. Rose jej po prostu nie pasuje jako zawodnik – tak bywa w tym sporcie. Najlepsza stójka w kobiecym MMA – doskonała obrona przed obaleniami – to są atuty Aśki i to zadecyduje o wygranej.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Michał Piwoński 
(Komentator sportowy/sportslaski.pl) 

Asia jest podwójnie zmotywowana przez ostatnią krytykę jej osoby. Dwie ostatnie porażki dały jej sporo do myślenia i jej wola powrotu na szczyt jest tak wielka, że zdemoluje rywalkę. Uważam, że JJ wygra przez TKO w drugiej rundzie.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Paweł Kowalik 
(MMA Cartel) 

Joanna ma ogromną przewagę warunków fizycznych, a że potrafi świetnie utrzymywać dystans to nie powinna mieć większych problemów z Torres. Argumenty Amerykanki mogą wystarczać nawet na dolne rejony TOP10, ale od elity tej dywizji odbiła się już dwukrotnie i podobnie będzie w Calgary. JJ przez bardzo jednogłośną decyzję.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Piotr Jeleniewski 
(Trener) 

Myślę, że taktyka Torres nie będzie inna na to starcie. Mocno idąca do przodu z obszernymi sierpami będzie próbowała spychać Jędrzejczyk i szukać trafień w półdystansie, tak jak ma w zwyczaju. Uważam, że to za mało by pokonać Joanne, o ile nie trafi czysto, co oczywiście może się zdarzyć. Nie sądzę również, by Tecia przeważała znacząco nad naszą rodaczką fizycznie. Jędrzejczyk bardzo poprawiła ten aspekt, choć pojawiają się nie bezpodstawne opinie, ze wpłynęło to niekorzystnie na jej atrybuty stójkowe – dynamikę i szybkość. Myślę, że Joanna utrzyma Torres w dystansie pracując ciosami prostymi i schodząc z linii, a w półdystansie pracując łokciami. Mam też nadzieję, że wygrana pozwoli jej wrócić na ścieżkę zwycięstw i ponowną walkę o odzyskanie mistrzowskiego pasa. Mój typ Joanna Jędrzejczyk przez decyzję.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

Kleber Koike Erbst 
(Zawodnik KSW)

Uwielbiam styl walki Joanny. Może nigdzie tego nigdy nie wspominałem, ale jestem jej wielkim fanem. Doceniam to, z jaką agresją wyprowadza swoje ciosy w stójce, nie mając żadnych obaw co do tego, czy uderzyć nisko czy wysoko. Jej tajski boks to po prostu coś niesamowitego.

Kibicuję JJ i wierzę, że z tej walki wyjdzie jako zwyciężczyni. Oczywiście nie będzie to łatwa walka, ale Joanna wróci po niej na zwycięską ścieżkę. Obstawiam, że Jędrzejczyk w tej walce wygra przez KO/TKO, jeśli nawet na minutę nie straci koncentracji i bojowego nastawienia. To nie powinien być problem.

TYP: Joanna Jędrzejczyk

PODSUMOWANIE: 

Goście typujący Joannę Jędrzejczyk: 7
Goście typujący Tecię Torres: 0

Nie da się ukryć, że to będzie ciężka walka dla Joanny. Ponownie będzie trzeba rozłożyć taktykę jedynie na 3 rundy, co po długiej przerwie może być pewnego rodzaju wyzwaniem. Dodatkowo będzie trzeba poradzić sobie z presją dwóch porażek z rzędu na karku. Nasi eksperci nie mają jednak wątpliwości – to Polka będzie górą w Calgary. Choć większość zaproszonych przez nas gości uważa, że Joanna Jędrzejczyk pewnie wypunktuje sobie rywalkę, to pojawiły się także głosy, mówiące o zakończeniu tej walki przed czasem, na korzyść Polki.

Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już w ten weekend…

Pełna oferta kursów bukmacherskich na najbliższą galę UFC dostępna TUTAJ.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.