Zbliżający się weekend to przede wszystkim trzy gale opisywane już na łamach naszego portalu. W sobotę Pankration: Bitwa Imperiów w Rosji i M-1 Ukraine: Superfinal Grand Prix na Ukrainie, oraz w niedzielę WFC 15: Olimp Sport Nutrition w Słowenii. Oprócz tego ciekawie będzie jeszcze w piątek na mniejszych galach w Chorwacji, a także w Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak na WFC 15, w Dubrovniku na mieszanej gali K-1 i MMA Noc Gladiatorija 6: Perak vs Sapp zobaczymy fighterów znanych z występów na KSW. W walce wieczoru próbujący od jakiegoś czasu sił w wadze ciężkiej, uczestnik KSW 10 Chorwat Maro Perak (MMA 20-3-1) skrzyżuje rękawice ze znanym amerykańskim freakiem Bobem Sappem (MMA 11-8). Poddany niegdyś przez Janka Błachowicza Chrowat w tym roku walczył dwa razy. W styczniu po raz drugi wygrał na punkty z doświadczonym serbskim ciężkim Miodragiem Petkoviciem, a w kwietniu uległ przez decyzję utytułowanemu grapplerowi Jeffowi Monsonowi.

Sapp z kolei ostatnio tylko zbiera żniwo swej popularności jeżdżąc po różnych zakątkach świata i walczy w formułach K-1 i MMA. Jeśli chodzi o walki MMA to Amerykanin w tym roku jak narazie zbiera baty. Szybkie przegrane ze Stavem Economou i Attilą Ucarem potwierdziły tylko jego aktualny status.

Innym znanym z KSW 10 fighterem na tej gali będzie Chorwat Matias Baric (MMA 6-4), który stanie w szranki z uczestnikiem ostatniego turnieju Ultimate Cage Fighters, gdzie nagrodą było 20 tysięcy dolarów Serbem Sasą Laziciem (MMA 12-16-1). Ponadto w Dubrovniku wystąpi młodszy brat gwiazdy wieczoru Maro Peraka, Kristijan Perak (MMA 2-0). Chorwat o pseudonimie „Klitschko” stoczy dopiero swoją trzecią walkę w MMA.

Emocjonująco powinno być także w angielskim Manchesterze. Tam na gali Ultimate Cage Championships 10: X-Fighter w jednej z trzech walk o pas jakie zaplanowano na ten wieczór wystąpi polski ciężki Tomasz Czerwiński (MMA 3-3). Jego rywalem będzie Anglik Karl Etherington (MMA 4-0). Walczący głównie na galach UCMMA Polak w tym roku w czterech walkach wygrał aż trzy razy, w pokonanym polu pozostawiając Toma Winstanleya, Amokrane Sabeta i Iana Hawkinsa. Etherington jak narazie pozostaje niezwyciężony kończąc swoje cztery dotychczasowe walki bardzo szybko już w pierwszej rundzie. Swoich rywali odprawiał kolejno w 16 sekund, 24 sek, ponownie16 i ostatniego w 50 sekund.

Ponadto w Manchesterze w ciągu jednego wieczoru zostanie rozegrany ośmioosobowy turniej w kategorii średniej, gdzie wystąpią m.in. dwaj Anglicy, weteran Cage Warriors Chris Rice (MMA 18-7) i częściej walczący niż odpoczywający Shaun Lomas (MMA 11-33), który w samym 2011 roku walczył już piętnaście razy.

14 KOMENTARZE

  1. Do Boba Sappa mam wieczny szacunek za dwie świetne walki z Ernesto Hoostem. Pokazał wtedy niezywkłą determinację, siłę i charakter. Wtedy przyjął przecież dziesiątki low kicków i ciosów, wytrwał to i potrafił resztką sił wygrać w wielkim stylu. Tak więc WAR SAPP !!!

  2. Sapp to jednak nie poziom Pudziana, bez przesady. Bob tylko czeki zbiera, nic więcej.

  3. Dzieki Bogu ze trafił go w 3. sekundzie, a nie wcześniej. Tytuł najszybciej znokautowanego czlowieka w MMA na świecie nie byłby miłym osiągnięciem w karierze Czerwińskeigo.

  4. OFICJALNY WERDYK PO WALCE TOMKA KO W SIODMEJ ( 7 ) SEKUNDZIE. PIERWSZA AKCJA POSZEDL PRAWY SIERP TOMKA NA PRAWY ANGLIKA, I NIESTETY ANGLIK TRAFIL DOKLADNIEJ TOMEK UPADL I DOSTAL JESZCZE TRZY CIOSY W PARTERZE….

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.