Kenny Florian (13-5, 5 rankingu MMA) w rozmowie z ESPN potwierdził plotki które od jakiegoś czasu krążyły już po sieci że ma zamiar zejść do niższej wagi i rzucić wyzwanie mistrzowi UFC w wadze featherweight Jose Aldo (18-1, 1 rankingu MMA):

Zacząłem rozważać zejście do 145 funtów. Zastanawiałem się czy będę w stanie to zrobić. Na początku byłem pewien że to niemożliwe ale po rozmowie z kilkoma dietetykami, po zasięgnięciu ich opinii na temat mojej tkanki tłuszczowej, mojej wagi i tego typu rzeczach doszedłem do wniosku że zejście w dół jest bardzo prawdopodobne. Poświęciłem tej sprawie dużo czasu. Rozmawiałem z trenerami i wszystkimi ludźmi zaangażowanymi w moje walki i zdecydowałem że spróbuje to zrobić. UFC bardzo mnie w tym wspiera i są zadowoleni z tej zmiany. Rozmawiałem z Daną White, Joe Silvą i Seanem Shelbym i wszyscy byli podekscytowani. Jestem bardzo zmotywowany. Musze zrobić wszystko po kolei. Najpierw chcę zdobyć pas w wadze do 145 funtów a potem wrócić do wagi lekkiej i zdobyć również ten pas.

Menadżer zawodnika Malki Kawa dodał że Florian nie dostanie od razu walki o pas mistrza featherweight ale na pewno w debiucie zmierzy się z kimś z samej czołówki tej dywizji. Co ciekawe przed połączeniem WEC z UFC, Jose Aldo dostał propozycję walki w UFC właśnie z Kenny Florianem ale obóz Aldo odmówił twierdząc że ich mistrz nie może nic zyskać na tej walce i postanowili że zostaną w wadze featherweight WEC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.