Ben Askren

Zdaniem Bena Askrena, Jon Jones nie musiałby nadmiernie się namęczyć w starciu z Alexem Pereirą w wadze ciężkiej. Askren daje Pereirze pół rundy.

Alex Pereira kusił wejściem do wagi ciężkiej po skutecznej obronie mistrzowskiego pasa na UFC 300 przeciw Jamahalowi Hillowi. Na taką zapowiedź entuzjastycznie zareagował mistrz dywizji ciężkiej, Jon Jones, który stwierdził, że jego starcie z Pereirą byłoby „bezdyskusyjnie największą walką w historii MMA”.

Sam Pereira poczuł się wypowiedzią Jonesa zaszczycony, jednak walkę z mistrzem wagi ciężkiej odradza mu Ben Askren. W podcaście Funky and the Champ z Danielem Cormierem Askren stwierdził:

Jeśli Alex miałby pobić Toma Aspinalla, to musiałby parę razy obronić się przed obaleniami, prawda? Ludzie muszą zobaczyć, że on potrafi powstrzymać próby obaleń, bo jeśli nie obroni się w walce z Jonem Jonesem, on sprowadzi go do parteru i podda. Widzieliśmy, że Pereirę obalił Izzy Adesanya i trzymał go w parterze przez znaczną część czasu.

To trochę szalone, że Pereira odciska swoje piętno jako jeden z najlepszych w historii, zwłaszcza jeśli dalej będzie wygrywał, a my nadal mamy pytania na temat jego zapasów. Niewiele wiemy, bo Jamahal Hill nie próbował go obalić. [Jiri] Prochazka nie próbował go obalić. Błachowicz faktycznie go obalił i trzymał w parterze przez całą rundę. [Sean] Strickland nie próbował obaleń. Adesanya nie próbował.

Co do wizji na starcie Jones vs Pereira, Ben Askren podejrzewa, że wyglądałoby podobnie jak walka Jonesa z Cirylem Ganem na gali UFC 285:

Jeśli zawalczy z Jonem Jonesem, myślę, że jest szansa, że będzie po wszystkim w przeciągu dwóch i pół minuty. Spójrzcie, co Jon zrobił Cirylowi Gane’owi. Jon jest wielkim chłopiskiem. Jest wysokiej klasy zapaśnikiem. Ma wspaniałe umiejętności grapplerskie. Tak, myślę, że może skończyć się szybko, na pewno.

Zanim jednak Jon Jones zainteresuje się nowym przeciwnikiem, wciąż na jego drodze stoi Stipe Miocić. W kolejce ustawił się też oczywiście Tom Aspinall – tymczasowy mistrz wagi ciężkiej. Alex Pereira również ma w kim przebierać, jeśli chodzi o pretendentów w dywizji półciężkiej – zawsze czeka na niego rewanż z Jirim Prochazką, a miejsce drugie w rankingu zajmuje obecnie Magomed Ankalaev.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,314 komentarzy 76,529 polubień

Ktoś powiedział wielkie chłopisko? :pudzianfap:

Odpowiedz 13 polubień

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Flyweight

2,688 komentarzy 5,362 polubień

Ktoś powiedział wielkie chłopisko? :pudzianfap:

Ben czyta cohones.

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Kraver
Kraver

KSW
Heavyweight

5,911 komentarzy 17,137 polubień

Ben czyta cohones.

Ben najlepszy!

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Light Heavyweight

1,699 komentarzy 5,559 polubień

Widzieliśmy, że Pereirę obalił Izzy Adesanya i trzymał go w parterze przez znaczną część czasu.

Strickland nie próbował obaleń. Adesanya nie próbował.

Widzę że zdania ekspertów w głowie Askrena są podzielone
:śmiech:

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Welterweight

9,435 komentarzy 33,377 polubień

Widzę że zdania ekspertów w głowie Askrena są podzielone
:śmiech:

Jedno kolano potrafi dużo zmienić.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Jeff
Jeff

PRIDE FC
Lightweight

6,265 komentarzy 23,804 polubień
Avatar of Yaas
Yaas

Bellator
Welterweight

4,368 komentarzy 2,434 polubień

panie ben!
masvidal też nie próbował pana obalić.

Odpowiedz 2 polubień