Leslie Smith w Bellator MMA

Ostatni raz w akcji podczas UFC Fight Night 113, Leslie Smith popisała kontrakt z Bellatorem. Zawodniczka z Kalifornii będzie występowała w wadze piórkowej. Smith w UFC walczyła 7 razy, 4 razy wygrywała oraz 3 razy przegrywała.

PRZYPOMINAMY: UFC po ostatniej wygranej w 2017 roku zwolniło Amerykankę.

Warto podkreślić, że nie jest to debiut Leslie w tej organizacji, bowiem wcześniej walczyła na gali Bellator 7/8, gdzie przegrała przez jednogłośną decyzję z Kerry Verą. Smith nie poznała jeszcze przyszłej rywalki.

Smith znana jest tego, że jest jedną z głównych działaczek na rzecz powstania związku zawodowego, zrzeszającego zawodników walczących w profesjonalnym MMA. Stworzyła Project Spearhead – stowarzyszenie, które za zadanie ma w przyszłości zjednoczyć zawodników pod wspólnym szyldem. Leslie chce w ten sposób zwiększyć prawa sportowców. W przeszłości były już próby stworzenia czegoś podobnego, ale wszystkie te inicjatywy umarły jeszcze w przedbiegach (mowa o Professional Fighters Association (PFA) czy Mixed Martial Arts Athletes Association (MMAAA)). Czy tym razem, pod skrzydłami Bellatora, jej się uda?

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o projekt związki zawodowe to życzę Leslie Smith wszystkiego co najgorsze 🙂 ciekaw jestem czy bellator płaci jej te 100k przynajmniej 😀 beka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.