MMAJunkie i Sherdog.com opublikowały nazwiska sześciu zawodników, którzy już od marca staną do trzeciego turnieju Bellatora w wadze koguciej, którego zwycięzca powalczy z lepszym z dwójki Zack Makovsky i Eduardo Dantas. Z występujących już dla organizacji w rywalizacji zobaczymy po raz kolejny znakomitego zapaśnika i finalistę ostatniego turnieju Alexisa Villę (MMA 11-1, 11 w rankingu MMARocks), dwóch półfinalistów Marcosa Galvao (MMA 10-5-1) i Eda Westa (MMA 17-6) oraz ćwierćfinalistę Luisa Alberto Nogueirę (MMA 12-2). Nowymi nabytkami matchmakera Sama Caplana są były mistrz Shooto w limicie 60 kg Masakatsu Ueda (MMA 14-1-2, 12 w rankingu MMARocks) oraz kolejny zawodnik z Kraju Kawy niepokonany Rodrigo Lima (MMA 9-0).

Wiosenny szósty sezon gal Bellatora ma się składać nie z czterech jak dotychczas, a pięciu turniejów. Oprócz kategorii koguciej, planowane są rywalizacje w dywizjach piórkowej, lekkiej, półśredniej i średniej. Organizacja wspólnie ze stacją MTV 2 postanowiła też zmienić dzień odbywania się gal z soboty na piątek.

UPDATE: Siódmym zawodnikiem potwierdzonym zawodnikiem turnieju jest doświadczony zawodnik organizacji Deep i Shooto Hiroshi Nakamura (MMA 14-5-4).

UPDATE 2: Ostatnim ósmym ogłoszonym uczestnikiem jest doświadczony Amerykanin Travis Marx (MMA 18-3)

10 KOMENTARZE

 1. No to jeszcze Miguel Torres – o ile nie blokuje go UFC – i gra muzyka, a komoda tańczy.

 2. Ja dodałbym jeszcze chętnie Antonio Banuelosa. Chyba teraz nie jest związany z żadną organizacją.

 3. Mądra decyzja z przejściem na piątek, bo jak Bellator jest ww ten sam dzień co UFC to nie istnieje.

   

  Z Heldem to widziałem tylko posty na forum o tym, że ma zejść niżej ale artykułu albo ządnego inneg dowodu nie widziałem. Jak ktoś ma to byłbym wdzięczny

 4. Torres prędzej czy później wróci do UFC, Banuelos też. Obaj raczej nie zaryzykują wiązania się z Bellatorem.

 5. Venom ma jakieś info na temat Helda, bo fusel już pytał ale Jadowity nie chce nam zdradzić tajemnicy…

 6. Moim zdaniem o wiele lepiej dla niego byłoby powalczyć w turnieju dla piórkowych; zdecydowanie łatwiej jest podjąć rywalizację z takimi zawodnikami jak Mann czy Sandro niż trafiając w lekkiej na Alvareza czy Freire.

 7. Marcin nie walczył w -66kg ale pamiętam, że czytałam jakąś wypowiedź, gdzie mówił, że zejście do kategorii niżej jest możliwe jednak wcześniej chciałby spróbować mierzyć się z przeciwnikami w wadze 70. Więc kto wie, może się zdecydował na zmianę kategorii wagowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.