Newton Lawal

(Foto Jeff Sherwood / Sherdog.com) Pojedynek o tymczasowy tytuł Bellatora w wadze półciężkiej pomiędzy Muhammedem Lawalem (MMA 11-2, 21. w rankingu MMARocks) a Emmanuelem Newtonem (MMA 21-7-1, 12. w rankingu MMARocks) to kolejne starcie dodane do pierwszej gali PPV organizacji, 2 listopada w Long Beach. Jak poinformował Bjorn Rebney, wprowadzenie pasa interim jest spowodowane kontuzją ramienia Attili Vegha.

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się wiosną, w półfinale turnieju Newton niespodziewanie znokautował byłego mistrza Strikeforce. W finale rywalizacji 29-latek pokonał na punkty doświadczonego Rosjanina Mikhaila Zayatsa.

„King Mo”, po odpadnięciu z turnieju, dostał szansę w kolejnym czteroosobowym tego lata. Utytułowany zapaśnik zaliczył w nim dwie wygrane przed czasem nad Sethem Petruzellim i Jacobem Noem, czym zapewnił sobie prawo do walki o pas.

Rozpiska Bellatora 106.

20 KOMENTARZE

 1. Jeśli ktoś będzie miał okazję wywiadu z Atillą, niech się dopyta o tą kontuzję. To pierwszy raz, kiedy naprawdę nie chce mi się wierzyć że ktoś wypadł z rozpiski z powodu urazu. Zaraz po walce Mo i ogłoszeniu PPV, mówiłem że zestawią go na tej gali właśnie z Newtonem, ciekawiły mnie tylko okoliczności w jakich to zrobią. 

  Oczywiście mogę się mylić. 

 2. Ciekawe co to za kontuzja co nie pozwala mu wlaczyc w listopadzie ale nie przeszkadza w sierpniu saprowac z ciezkimi Nastulą i Omielańczukiem.

 3. Ciekawe co to za kontuzja co nie pozwala mu wlaczyc w listopadzie ale nie przeszkadza w sierpniu saprowac z ciezkimi Nastulą i Omielańczukiem.

  [MACIEREWICZ MODE ON]

  Kontuzja, która się dopiero pojawi?

  [MACIEREWICZ MODE OFF]

 4. Biedny Attila – musi symulować kontuzję bo BFC zachciało sie PPV !

 5. Kontuzja i odrazu trzeba wprowadzać pas tymczasowy? Komuś tu chyba bardzo zależy aby zrobić z Lawala mistrza.

 6. Pewnie to tez przez to, ze Rebney obiecal kilka 5 rundowych pojedynkow. Mamy juz 2, mam nadzieje, ze dojdzie jeszcze walka Currana.

 7. Vegh ma to samo co TJ Grant :p

  Wiedziałem że to nazwisko się pojawi.  Kanadyjczyk miał wstrząs mózgu podczas treningu co ujawnił na swoim twitterze jak i mówili o tym ludzie z jego obozu. 

 8. Nie za dużo pieniędzy wkładają w tę kartę?  Chcą mieć mocne wejscie w PPV, to zrozumiałe.

 9.  Kibicuję Newtonowi. Nie podoba mi się to pchanie na siłę Lawala na czempiona.

 10. Z jednej strony wolałbym, żeby Newton wygrał, bo Lawal mnie trochę wkurza tym gwiazdorstwem i zakładaniem korony na łeb. Ale z drugiej strony chciałbym zobaczyć jak, albo czy Atilla Vegh poradzi sobie z Muhammedem.

 11. Widzę, że muszę pisać po swoim poście wielkimi literami ŻART żeby niektórzy pokapowali.

 12. Liczę na powtórkę. Newton wydaje mi się ciekawszym fighterem i bardziej charyzmatycznym z pozytywnym znaczeniu. Z resztą Emmanuel przeszedł cięższą drogę moim zdaniem niż King Mo obecnie. Lawal jednak na pewno będzie bardziej skupiony w walce rewanżowej, norma.

 13. Pomijając wszelkie teorie spiskowe, na pewno King Mo vs Newton 2 sprzeda więcej PPV niż jakakolwiek walka o pas z udziałem Atilli. Mam nadzieję jednak, że mistrz interim, kimkolwiek on będzie, nie będzie trzymany w nieskończoność i dojdzie do jego walki z pełnoprawnym czempionem. Chyba, że BFC idzie tropem WBA, a Lawal dostanie tytuł Super World Champion za "szczególne zasługi dla wszechstylowej walki wręcz" i będzie 3 mistrzów, a każdy będzie miał innych pretendentów (3 osobne turnieje, to by dopiero było wesołe) 😀 

 14. Lawal wyciągnie wnioski i zrewanżuje się Newtonowi za porażkę odniesioną na Bellatorze 90

  King Mo napewne będzie bardziej ostrożny i nie da się ponownie zaskoczyć. Postawie, że tym razem to Mo zaskoczy Newtona i skończy walkę przed czasem.

  Nie może być wtopy ze sprzedażą PPV także Rebney szaleje. Myślę, że możemy się spodziewać jeszcze kilku hitów

  Na razie 3 pojedynki na karcie a już można zacząć zasierać rączki na 2 listopada. Oczywiście Chandler vs Alvarez number one 

  http://www.youtube.com/user/TheVoranek (Zapraszam do subskrypcji)

 15. vaicavalo, w takim razie zwracam honor, za dużo się naczytałem forum na sherdogu gdzie nawiązania do TJ Granta są w co drugim komentarzu Wink

 16. Jestem ciekaw jak Rampage i Ortiz poradzą sobie w turnieju bo na pewno wezmą udział w tym wydarzeniu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.