Druga federacja na świecie – Bellator FC po raz kolejny zasiliła swoje szeregi dwoma perspektywicznymi zawodnikami lekkimi z kraju carów. Do zakontraktowanych wcześniej niepokonanego Syberyjczyka – Alexandra Sarnavskiy’ego (MMA 20-0) i doświadczonego petersburżanina Mikhaila Malyutina (MMA 22-10) dołączyli: dobrze znany polskim kibicom z rzeszowskiego Fight On The East dagestański specjalista od skrętówek – Magomedrasul Khasbulaev (MMA 15-5) i utalentowany Ormianin z Sankt Petersburga – Akop Stepanyan (MMA 11-3). Zawodnicy ci trenują na co dzień w filiach solidnego RusFighters SC. Oficjalny anons co do konkretnych walk jeszcze się nie ukazał, jednakże według doniesień zza wschodniej granicy fighterzy nie stoczą jak to miało miejsce w przypadku Malyutina rozgrzewkowego debiutu w klatce Bellatora, tylko od razu wezmą udział w turnieju wagi piórkowej siódmego sezonu (kategorię niżej niż dotychczas występowali).

Pochodzący z Machaczkały 26-letni Magomedrasul Khasbulaev to weteran M-1, ProFC i League S-70. W trzech ostatnich pojedynkach wygrywał przed czasem – znokautował znanego rosyjskiego grapplera Olega Bagova (MMA 7-5), rozbił zaczynającego karierę Sergeya Andreeva (MMA 0-1) i poddał dźwignią skrętną przeciętnego Magomeda Dzhavadkhanova (MMA 1-1). Podsumowując – na przestrzeni 2011-2012 na ring wychodził tylko pięć razy, jedynej porażki w tym okresie doznał z rąk mocnego Niemca – Daniela Weichela (MMA 28-8) na dwudziestym trzecim evencie M-1 Challenge. A w styczniu ubiegłego roku mieliśmy okazję zobaczyć Dagestańczyka w Rzeszowie, wówczas po dwóch minutach walki odklepał skrętówką Krzysztofa Wolskiego (MMA 0-1). Obecnie Khasbulaev trenuje pod okiem swojego rodaka, niegdyś mistrza M-1 w wadze półśredniej – Shamila Zavurova (MMA 19-2-1).

Urodzony w Armenii, a mieszkający w Sankt Petersburgu Akop Stepanyan zadebiutował w mieszanych sztukach walki w kwietniu 2009 roku, w trzech pierwszych walkach doznał porażek. Potem ormiański fighter odnosił już same zwycięstwa. Podopieczny Sergeya Nikitina to typowy striker, posiadający udokumentowaną klasę mistrzowską w boksie, kickboxingu i taekwondo. W formule kickbokserskiej zdobył tytuł Mistrza Rosji i srebrny medal na Mistrzostwach Europy. W tym roku odbył trzy walki w formule MMA, z czego wszystkie wygrał przed czasem.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

11 KOMENTARZE

 1. Coraz więcej Rosjan w Bellatorze, oby nie przesadzili…
  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

 2. Zaciąg Rosyjski ostry. Jeszcze dojdzie do tego że Bellatorem zainteresuje się M-1, i Fedor wróci.

 3. W jakim sensie Bellatorem zainteresuje się M-1? Co M-1 ma Bellatorowi do zaoferowania?

 4. Również odnoszę takie wrażenie, mimo iż żadnego z nich chyba nie widziałem Laughing

 5. wszystko takie samo ruskie

  i kto to mówi, ja, co z ukrainką się prowadza jej

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.