Warren

Mistrz Bellatora w wadze piórkowej Joe Warren (MMA 7-2, 14 w rankingu MMARocks) stanie do swojej pierwszej obrony tytułu na gali Bellator 61, 9 marca w Hammond w Indianie. Były mistrz świata w zapasach zmierzy się ze zwycięzcą ostatniego turnieju w limicie do 145 funtów i zeszłorocznym pretendentem do pasa w wadze lekkiej Patem Curranem (MMA 16-4, 6 w rankingu MMARocks). Kuzyn Jeffa Currana wyprzedził w kolejce do walki pas Brazylijczyka Patricio Freirę, który od lata zmaga się z kontuzjami.

Warren wróci do kategorii piórkowej, po słabych występach w wadze niżej. W zeszłym roku Amerykanin najpierw niezasłużenie pokonał na punkty Marcosa Galvao, a później w pierwszej rundzie turnieju został ciężko znokautowany przez Alexisa Vilę.

Curran po zwycięstwie w rywalizacji w wadze lekkiej, wyraźnie przegrał na punkty z ówczesnym mistrzem Bellatora w tej kategorii Eddiem Alvarezem. Latem zawodnik z Crystal Lake w Illinois zmienił kategorię na niższą i w bardzo dobrym stylu wygrał turniej do 145 funtów pokonując kolejno Luisa Palomino, Ronniego Manna i Marlona Sandro. Tego odprawił efektownym wysokim kopnięciem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.