Image84_wm_wm

Podczas dzisiejszej transmisji z przedostatniej gali drugiego sezonu Bellatora organizacja oficjalnie potwierdziła uczestnictwo w turnieju wagi ciężkiej najlepszego Polaka w tej kategorii Damiana Grabowskiego (MMA 12-0, 1 w rankingu PL). Opolanin powalczy z siedmioma innymi ciężkimi o tytuł Bellatora oraz sześciocyfrowy czek. Rywalizacja w turnieju rozpocznie się prawdopodobnie 12 sierpnia w Hollywood na Florydzie.

Oprócz Damiana Bellator ogłosił też uczestnictwo innego Europejczyka Hiszpana Rogenta Lloreta (MMA 9-1-1), który ma na koncie zwycięstwa m.in. z Miodragiem Petkovicem i Michałem Kitą. Wcześniej prezydent organizacji Bjorn Rebney potwierdził tez start w turnieju byłego zawodnika UFC Eddiego Sancheza (MMA 12-3).

21 KOMENTARZE

 1. o jakie zasady pytasz?

  Zasady walki są takie same jak w UFC, z tym wyjątkiem, że w dwóch pierwszych rundach nie ma łokci w parterze. Zawodnicy walczą co około miesiąc, wygrany awansuje dalej.

 2. Właśnie miałem pytać o częstotliwość startów, ale ubiegłes mnie już odpowiedzią. Co około miesiąc, czyli zapowiada się dłuższy pobyt Damiana w Hollywood na Florydzie 😉

 3. Nie wszystkie gale będą na Florydzie, nawet nie wiem czy akurat debiut Damiana będzie właśnie tam.

 4. czyli co, Damian nie konieczne musi waczyc w pierwszym terminie tj. 12 sierpnia:>

 5. tak qq, może równie dobrze walczyć tydzień, dwa lub nawet trzy później.

  Co do Michała Kity, to ja na razie nie mam żadnych informacji.

 6. To zapewne kwestia tego , czy kontuzja oka zaleczy się w na tyle krótkim czasie, żeby mógł się odpowiednio przygotować.

 7. sprawdziłem plan trzeciego sezonu i druga gala ma być w Chicago, sensownie byłoby pojedynek Damiana tam zorganizować.

 8. Extra wiadomość. No i tak jak Venom mówi, najlepiej żeby walczył „Polskim” Chicago, będzie miał sporo kibiców no i bellator zarobi więcej sianka.

 9. życzę Damianowi dojścia do finału i zwycięstwa:) a potem z kapitalnym rekordem wbicia do HW w UFC:)

 10. Damian jest dobrym zawodnikiem ale w UFC raczej nie namiesza, jest dobrym glaplerem

 11. Rogent Lloret to wszechstronny zawodnik czy tylko dobry grappler? Sam parter ma dużo lepszy od Damiana? Jest gdzieś do obejrzenia jego walka z Michałem?

 12. Właśnie obejrzałem jedyną jego walkę w bazie mma-core z Soufianem Elgarnem i wielkiego wrażenia na mnie nie wywarła.

 13. Widocznie się rozwinął, bo w walce z Elgarnem w stójce wyglądał kiepsko.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.