Organizacja Bellator Fighting Championships po zakontraktowaniu w tak krótkim okresie czasu dużej liczby zawodników z bloku postsowieckiego analogicznie rozszerza swoje macki na tamtejszy rynek telewizyjny. Amerykańska federacja podpisała umowę z publicznym kanałem Rossija-2, głównym rosyjskim kanałem sportowym, którego sygnał dociera do ponad 82 mln widzów. Już od 29 września kibice MMA za Bugiem będą mogli oglądać imprezy Bellatora na żywo (rano) i w formie retransmisji (w nocy). Obraz będzie bezpośrednio emitowany przez Rossija-2 i za pośrednictwem portalu prasowego www.sportbox.ru. Poza tym stream’y tej rosyjskiej telewizji można spokojnie znaleźć w Internecie. Prezydent chicagowskiej organizacji – Bjorn Rebney wyraził swoją opinię na temat tej współpracy:

W ostatnim roku marka Bellator doświadczyła ogromnego rozwoju, a nasz utalentowany zespół zakontraktował wielkich rosyjskich zawodników, zatem był to najlepszy czas by podpisać umowę z czołową rosyjską telewizją sportową. Rossija-2 umożliwia swoim widzom zobaczyć największe wydarzenia sportowe z całego świata, tak więc współpraca Bellatora z tym gigantem medialnym jest kolejnym krokiem naprzód w ewolucji marki Bellator w kontekście światowym.

Z drugiej strony wypowiedział się główny producent moskiewskiego kanału – Grigoriy Kovbasyuk:

Bellator to wiodąca na świecie organizacja turniejowa skupiająca najlepszych rosyjskich zawodników. Rossija-2 jest na rodzimym rynku liderem transmisji sportowych – transmitujemy Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy, Formułę 1 i wiele innych dyscyplin. Jesteśmy bardzo podekscytowani z możliwości partnerstwa z Bellatorem i emitowania trzymającej w napięciu rywalizacji w formule MMA na ekranach ponad 83 milionów rosyjskich kibiców.

Rosyjski zaciąg w szeregi BFC przerósł najśmielsze oczekiwania, po dwukrotnym triumfatorze Grand Prix Bellatora Alexandrze Shlemenko (MMA 45-7), zostali zakontraktowani jego podopieczni, niepokonani zawodnicy z Omska: Alexander Sarnavskiy (MMA 20-0) i Andrey Koreshkov (MMA 10-0). W wadze średniej z połowicznym sukcesem wystąpił Mistrz Rosji w Sambo – Vyacheslav Vasilevsky (MMA 17-2). Kategorię królewską uzupełnili bardzo solidni: Vitaliy Minakov (MMA 8-0), Alexey Kudin (MMA 14-4), Ruslan Magomedov (MMA 8-1) oraz Alexander Volkov (MMA 16-3). W limicie lekkim za oceanem możemy oglądać doświadczonego wychowanka Alexa Emelianenko – Mikhaila Malyutina (MMA 21-10) i znanego z ProFC filigranowego Magomeda Saadulaeva (MMA 14-1). Zaś w limicie piórkowym zadebiutują: striker z Machaczkały – Shahbulat Shamhalaev (MMA 9-1-1), dagestański Palhares – Magomedrasul Khasbulaev (MMA 15-5) i ormiański talent Akop Stepanyan (MMA 11-3). Jak informowaliśmy w newsie poniżej, w dywizji półśredniej na dniach dołączył do Koreshkova sambista z Nowosybirska – Mikhail Tsarev (MMA 23-2). Z kolei reprezentantką rosyjskiej płci pięknej w Bellatorze będzie czołowa zawodniczka znad Newy – Julia Berezikova (MMA 6-3).

Wspomniany wyżej jeden z najbardziej doświadczonych rosyjskich zawodników i najlepszy rosyjski średni – Alexander Shlemenko krótko podsumował to wydarzenie:

Jestem zaszczycony, że federacja Bellator będzie teraz emitować swoje gale w mojej ojczyźnie, Rosji. Jestem dumny, że moja rodzina i przyjaciele będą mogli oglądać moje walki i również każdy inny będzie mógł je zobaczyć dzięki tej wspaniałej współpracy.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

20 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra decyzja. KSW żyje z polskich widzów, a to nic w porównaniu do 82mln ludzi. Duży plus dla bellatora. Z taka ilością rodzimych zawodników mogą liczyć na sporą oglądalność, nie tylko fanów sportu którzy i tak by walki widzieli ale także tych którzy oglądnąć to według zasady „bo nasz się bije”.

 2. Bellator nie źle się rozwija liczę że może troche młodych polskich zawodników ściągną.

 3. Ciekawe kiedy KSW będzie transmitowane przez zagraniczną telewizję?

 4. Podobno Eurosport był zainteresowany, ale nie porozumieli się z Polsatem.

 5. No Eurosport dla KSW byłby dobry. Ciekawe jaką popularnością będą się cieszyły te gale.

 6. "Ciekawe kiedy KSW będzie transmitowane przez zagraniczną telewizję?"

   

  jak polsat zrobi kanal miedzynarodowy 😛

 7. bardzo dobry ruch ze strony Bellatora bo Rosja może być genialnym rynkiem i wielki pozytyw dla rosyjskich fanów MMA.

 8. @zoom

  Hehe. Dobre. „Polsat Polonia” Będzie leciało KSW pomiędzy Pamiętnikami z Wakacji i Dlaczego JA

 9. Nie wiem co wy macie ciągle do KSW… dajcie na luz.. Bellator ładnie się rozwija, dzieki temu umacniają się na pozycji nr.2 mma na świecie.

 10. Życzyłbym sobie żeby BFC zatrudniło kilku Polaków i  żeby było transmitowane na żywo na jakimś kanale który mam, chocieżby Eurosport 2 HD który nie robi już regularnie każdej gali Strikeforce na żywo, poza tym dociera do wielu krajów w Europie.

  Z tego co pamiętam to Bellator początkowo nastawiał się na odbiór w krajach hiszpańsko języcznych za pośrednictwem ESPN Deportes i nawet announcer czytał wyniki po hiszpansku, a tu prosze kilka latek i zmieniają kurs na Rosję 😉
  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

 11. no,a w Polsce C+ ma wyłącznośc na BFC – z 2-dniowym opóźnieniem i do tego o godzinie nie osiągalnej dla większości pracujących ludzi,nie wspomionając już o dostępności C+. Ale nie mamy co marudzić – może liveów mamy mało,ale tydzień bez MMA w tv praktycznie nie istnieje 🙂

 12. Ano, fajnie by bylo jakby C+ wprowadzilo LIVE BELLATORA albo o jakis ludzkich godzinach puszczali te gale…

 13. mam nadzieje ze Bellator wypali w Rosji i nastepnym etapem bedzie Polska Evil

 14. Mało prawdopodobne, Bellator nie ma w Polsce swojego Alexeya Zhernakova.

 15. Menadżer Shlemenki, Sarnavskiego i wielu innych. To on załatwił Bellatorowi wejście do rosyjskiej TV. Takie przeciwieństwo Vadima Finkelsteina.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.