(Fot.: Keith Mills|Sherdog.com)

Były mistrz NCAA w zapasach Cole Konrad (MMA 8-0, 14 w rankingu MMARocks) stanie do swojej pierwszej obrony tytułu Bellatora w wadze ciężkiej przeciwko Ericowi Prindle’owi (MMA 7-1) na gali Bellator 70, 25 maja w jeszcze nieznanej lokalizacji. Pojedynek był wcześniej planowany na piątkową galę BFC 65 w Atlantic City, ale walkę odsunięto w czasie z powodu kontuzji pretendenta.

Konrad zdobył mistrzostwo wygrywając turniej w wadze ciężkiej w 2010 roku, pokonując po drodze m.in. Damiana Grabowskiego. Od tego czasu zawodnik z Minnesoty walczył tylko raz, w kwietniu zeszłego roku pewnie wypunktował Paula Buentello.

Prindle został ogłoszony zwycięzcą drugiego turnieju w wadze ciężkiej po tym jak jego finałowy rywal Thiago Santos nie zrobił wagi na marcowej BFC 62. Amerykanin walczył już raz z Brazylijczykiem jesienią zeszłego roku, ale wtedy starcie zostało uznane za nieodbyte z powodu ciosu w krocze, który już w drugiej minucie wyłączył Prindle’a z walki.

18 KOMENTARZE

 1. Kolejne odroczenie walki…a ja szczerze chciałem i ten finał turnieju i już to starcie obejrzeć…

 2. Zawsze Lucky Punch może się trafić, chociaż nawet wtedy Konrad powinien polecieć do nóg i jakoś dojść do siebie. 😀

 3. Obstawiam, że szybko go sprowadzi założy jakąś americanę, albo trójkątne duszene.

 4. Jeżeli nie w pierwszej to na początku drugiej. Jeżeli bedzie trzecia runda będę ździwiony.

 5. Konrad poprawił znacznie swoją stójkę, o zapasach nie trzeba wspominać – wiadomo – konkretny poziom. Jedyna szanasa dla Prindle to lucky punch – innej opcji po prostu nie ma.

  Prindle by KO – 25 %

  Konrad by KO – 15 %

  Konrad by Dec- 45 %

  Konrad by subm – 30 %

 6. Konrad powinien zmyć się do UFC najszybciej jak się da. Wątpie, czy kolejne turnieje będą wyłaniały pretendentów na jego poziomie.

  Lombard i Askren tak samo. Alvarezem w UFC też nie pogardzę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.