Dyrektor generalny Bellator FC Bjorn Rebney ogłosił modyfikację sztywnych zasad przyznawania pojedynków mistrzowskim w dowodzonej przez siebie organizacji. Dotychczas walkę z mistrzem mógł dostać jedynie zwycięzca turniejowej rywalizacji w danej kategorii wagowej. Od nowego sezonu gal, który będzie transmitowany w stacji Spike TV, druga największa organizacja MMA na świecie zostawia sobie furtkę zestawienia natychmiastowego rewanżu, jeśli starcie o tytuł było wyjątkowo widowiskowe i wyrównane.

Poprzednie zasady, obok kwestii finansowych, były jednym z powodów, dla których największa gwiazda Bellatora Eddie Alvarez jak na razie nie przedłużyła kontraktu w wiceliderem amerykańskiego rynku. Żeby otrzymać rewanż z Michaelem Chandlerem po ich znakomitym ubiegłorocznym starciu, Filadelfijczyk w mijającym roku musiałby wziąć udział w ośmioosobowym turnieju, gdzie na jego drodze stałoby trzech rywali. Wchodząca w życie modyfikacja pozwoli włodarzom Bellatora na większą elastyczność w podobnych sytuacjach.

20 KOMENTARZE

 1. CEO Bjorn Rebney has steadfastly insisted that his promotion's format of crowning champions and contenders through tournaments is the right way to go. And Rebney says there's no chance that will change as long as he's in charge.

  "Not unless they drag me out of here kicking and screaming," Rebney said Monday on The MMA Hour.

  http://www.mmafighting.com/2012/3/26/2903673/bjorn-rebney-defends-bellators-tournament-format

  Ciekawe czy rzeczywiście kopał i krzyczał? 😉 A na serio to zmiana na plus, niestety, mimo kilku zalet, stricte turniejowy format miał też, w moim odczuciu, sporo wad.

 2. Na szczęście ludzie ze Spike są mądrzejsi od Rebneya i wymusili na nim tę zmianę

 3. W jakiej w ogóle kondycji finansowej jest aktualnie Bellator? Pamiętam, że jakiś czas temu coś mówiło się o problemach z kasą i oglądalnością. Pytam o to w kontekście kariery Helda w tej organizacji. Nie chciałbym, aby spotkała go ta sama przykra przygoda co Mameda ze SF.

  Z góry dzięki za info.

 4. Bellator nadal nie przynosi zysków, ale odkąd organizację kupił Viacom czyli właściele Spike TV przez jakiś czas ich przyszłość jest względnie stabilna przynajmniej na najbliższy rok/dwa. Wiele będzie zależeć od wyników oglądalności w nowym roku.

 5. Na dobrą sprawę to te zasady mogliby zmienić tak, aby każdy wedle uznania mógł walczyć o pas nie koniecznie tylko po wyrównanej walce mistrzowskiej, bo nie każdemu dobremu zawodnikowi chce się walczyć w turnieju co miesiąc.

  Poza tym taki Ben Askren w przeciągu dwóch lat walczył 3 razy, podejrzewam, że m.in. dlatego, że nie miał oponenta bo turnieju nie odbywają się co trzy miesiące.

 6. „Na szczęście ludzie ze Spike są mądrzejsi od Rebneya i wymusili na nim tę zmianę”
  To kwestia kto co lubi, wg mnie taki format jaki był do tej porty był najbardziej sprawiedliwy i dla mnie najciekawszy. Bo system tradycyjny taki jak w UFC nie jest zbyt sprawiedliwy, tam się dostaje walki o mistrzostwo za medialność w dużej części, albo ten którego właściciele bardziej lubią. Choć też wiadomo, że chodzi o kasę. Tacy zawodnicy jak Sonnen czy Najman przyciągają ludzi. Ale na tym polega wolny rynek. Ale jeśli chodzi o idea to bellator miał wg mnie najlepszą.

 7. Wadą jest to co napisał rybers – mistrz na walkę może czekać kupę czasu.

 8. Tym razem się zdziwiłem, że nikt nie napisał o Khalidovie i jego szansie na ominięcie turnieju, który przeszkadza mu w Bellatorze.

  Same cuda się dzieją dla niego:
  -kontuzja Rockholda
  -możliwość walki mistrzowskiej poza drabinką xD

 9. Hmmm…po walkach Hectora ze Schlemenko i Eddiego z Chandlerem możliwość rewanżu byłaby na miejscu. Zwłaszcza dla Eddiego, który pas przegrał. Shlemenko może mniej jest tu słuszny. Ciężko to jednoznacznie określić. Była to pewna oryginalność, ale były i przemyślenia po różnego rodzaju sytuacjach związanych z turniejem…

  EDIT: Żeby nie spamować, choc wowczas ponizszy post tez bedzie bez sensu to zmienię ;-D Dobre…oczywiście Lombarda ze Schlemenko.

 10. A już myślałem, że zrezygnowali z tych durnych turniejów. Mam nadzieję, że mimo wszystko Eddie trafi do UFC.

 11. Dobre posunięcie ze strony Bellatora, rewanż Alvareza z Chandlerem chętnie bym obejrzał jeśli Eddie nie trafi do UFC.

 12. Swietna wiadomość chociaż i tak wolałbym żeby to wyglądało jak w UFC

 13. Zmiana na plus, i niech jest jak jest teraz, bo to zawsze wyróżnia go od UFC ; )

 14. Ta zmiana powinna być normalna tak jak walki 3×5;]

  Ta zmiana również w pewnym sensie otwiera szansę na występ Mameda w BFC od razu w walce o pas zamiast całego turnieju.

 15. I pewnie pierwszy pojedynek o pas doczeka sie rewanżu, nawet jeśli nie będzie wyrównany XD

 16. "druga największa organizacja MMA na świecie zostawia sobie furtkę zestawienia natychmiastowego rewanżu, jeśli starcie o tytuł było wyjątkowo widowiskowe i wyrównane."

  napisali rewanzu, wiec tak czy tak przez turniej trzeba przejsc i jak walka bedzie wyrownana to wtedy moga jeszcze raz zawalczyc

 17. Największy debilizm polegał na tym, że nawet długo panujący mistrz który przegrał pas po dobrej bitwie, żeby dostać rewanż musi wygrać turniej.

 18. Dobra wiadomość, zawsze 2 wygrane walki z Chandlerem na koncie Marcina będą wyglądać lepiej niż tylko 1 :)).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.