Jeden z najlepszych młodych zawodników wagi ciężkiej na świecie Vitaly Minakov (MMA 8-0) podpisał kontrakt z drugą największą organizacją MMA na świecie Bellator Fighting Championship. Niedawny pogromca Eddie’ego Sancheza i naszego Karola Celińskiego prawdopodobnie jesienią wystartuje w kolejnym turnieju Bellatora w wadze ciężkiej.

Rosjanin jest już czwartym europejskim ciężkim podpisany przez Bjorna Rebneya i Sama Caplana. Wcześniej parafki na kontraktach z Bellatorem złożyli znakomity białoruski kickbokser Alexei Kudin (MMA 14-4), Anglik Mark Godbear (MMA 8-1) oraz kolejny Rosjanin Ruslan Magomedov (MMA 8-1).

To jednak nie wszystkie nowe twarze w królewskiej kategorii zakontraktowane przez Bellatora. Kandydatami do najbliższego turnieju są też Amerykanie: znany ze Strikeforce Brett Rogers (MMA 11-4), uczestnik TUFa 10 Jon Madsen (MMA 7-1), półfinalista Grand Prix Pro Elite Ryan Martinez (MMA 7-1) oraz przyłapany w UFC na dopingu Brazylijczyk Vinicius Kappke de Queiroz (MMA 5-2).

23 KOMENTARZE

 1. Dobra wiadomość, jak się sprawdzi to może wzmocni później dość słabą dywizję ciężką w KFC

 2. Dziwne  że aż tylu europejczyków zatrudniają,oby na nie siedzieli na 4 literach

 3. Ciekawie zapowiada się kolejny turniej w ciężkiej.
  winter is comming

 4. Damian Grabowski chyba trafił na zły okres w Bellatorze, teraz widać że mocno otworzyli się na europejskich ciężkich i szykuje się ciekawy turniej. Ale czy wyjdą na tym lepiej niż Damian to się pewnie jeszcze okaże.

 5. I tak żaden z nich nie zagrozi Konradowi. Ale turniej wygląda nieporównywalnie lepiej od ostatniego. Nie mogę się doczekać. O ile ci zawodnicy będą w turnieju.

 6. Mark Holata pokonał Abe Wagnera na 69-tej gali Bellatora i Sean Wheelock mówił, że to był eliminator do jesiennego turnieju wagi ciężkiej, później to samo było wpisane na Wiki przy wynikach. Podobnie zresztą jak Ron Sparks miał walczyć z Kevinem Asplundem w walce eliminacyjnej do siódmego sezonu, jednakże do walki nie doszło i teraz na 71 na to konto Apslund dostanie szansę w walce z damskim bokserem (Rogersem gdyby ktoś nie wiedział).

  Z tego co mi wiadomo Carmelo Marrero również jest brany pod uwagę, słyszałem też coś Seanie McCorkle ale nie wiem na ile to prawdziwe info, a na ile ploty.

  Może na przestrzeni tych trzech letnich gal będą po kolei wyłaniać w pojedynkach najlepszych spośród tej grupy tak, by została ósemka najlepszych.
  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

 7. Dobra wiadomość, teraz sprawdzi się  z rywalami z troszkę wyższej półki.

 8. Grabowski chyba może trochę w brodę sobie pluć… Turniej fajnie obsadzony a do wygrania, jakby wystąpił, to mógłby sobie fajnymi nazwiskami cv nabić. A to że w BFC walczył raz na rok, to chyba nie jakaś katastrofa skoro mógł na MMAA wystąpić. Teraz trochę sobie ograniczył możliwości wg mnie. Ale może ma jakiegoś asa w rękawie? Ktoś zna jego plany? Sorki, ale wg mnie skupianie się na walczeniu tylko w MMAA to raczej nie rozwój, ale krok w tył w stosunku do walczenia zarówno na MMAA jak i w BFC.

 9. Silna ta waga ciężka w BFC piorąc pod uwage że mają tam jeszcze Santosa to turniej zapowiada się bardzo ciekawie.

 10. Minakov będzie wielkim wzmocnieniem organizacji Rebney’a. Ewentualny skład turnieju już teraz wygląda imponująco i niewątpliwym jest, że zapowiada się on arcyciekawie.

 11. No, zważywszy na to że teraz Bellator bez problemów puszczał Damiana na walki do Polski to podpisanie nowego kontraktu byłoby w mojej opinii dobrą decyzją, jedyne ograniczenie jakie mógłby narzucić Bellator no niezbyt silnych rywali w czasie od skończenia turnieju do ewentualnej walki z Konradem.
  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

 12. Gdyby Damian podpisał nowy kontrakt z Bellatorem nie mógłby wystąpić na MMA Attack 3. Nazywanie jego relacji z Bellatorem „bezproblemowymi” to jak nazwanie zgniłego jajka pachnącym.

 13. ok nie znałem tu kulisów, swoją opinię napisałem zważając na jego poprzednie walki, kiedy godził walki dla obydwu federacji. A czy coś wiadomo, czy będzie walczył gdzieś indziej poza MMAA? Szkoda że nie ma już w zasadzie dywizji ciężkiej poza UFC i BFC.

 14. Dobre info przynosisz Gustlik!
  No to ładnie wyglada WW:
  Lyman Good
  Kris McCray
  Paul Daley
  Waachim Spiritwolf
  Ben Saunders
  Marius Žaromskis
  Andrey Koreshkov
  Ryan Ford
  Najbardziej wyczekuję:
  • Daley vs. Spiritwolf
  • Good vs. Žaromskis
  EDIT: Własnie wyczytałem na Facebooku Bellatora, że Semtex zadebiutuje na gali numer 72 w lipcu.

  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.