Bellator ogłosił oficjalnie plany na tegoroczną „Summer Series” czyli letni cykl comiesięcznych gal. Tym razem główną atrakcją serii będzie turniej wagi półciężkiej.

W stawce turniejowej znane jest już siedem nazwisk. W ćwierćfinałach Kanadyjczyk Roger Hollett (MMA 13-3) zawalczy ze znanym polskim kibicom Atillą Veghiem (MMA 24-4-2), finalista poprzedniego turnieju w tej kategorii Richard Hale (MMA 18-4-1) zmierzy się z pochodzącym z Arizony Beau Triboletem (MMA 7-1) a niepokonany Brazylijczyk Philipe Lins (MMA 5-0) sprawdzi 23-letniego Marcusa Vanttinena (MMA 21-3). Siódmym, i jedynym na dziś bez rywala, zawodnikiem w stawce jest doświadczony Travis Wiuff (MMA 66-14, 1 NC).

Stawką turnieju będzie standardowe 100 tysięcy dolarów i szansa walki o tytuł wagi półciężkiej Bellatora z Christianem M’Pumbu (MMA 18-4-1), który w październiku w walce nie o pas przegrał w Bellatorze z Wiuffem.

Pierwsza z letnich gal planowana jest na 22 czerwca w Chester w Zachodniej Virginii.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

18 KOMENTARZE

 1. No ciekawe zestawienia. Myślę, że M’Pumbu będzie musiał uznać wyższość zwycięzcy turnieju. Ktokolwiek to będzie. WAR ATILLA!

 2. Błachowicz by to wygrał prawdopodobnie, M’Pumbu już raz odprawił, tylko Wiuff i Vanttinen mogliby tu być przeszkodą, mógłby wskoczyć w wolne miejsce bo niestety Jano już młodszy nie będzie a jest okazja na życiowy sukces

 3. Lepiej niech się nie wplątuje w żadne cyrografy z Bellatorem, tylko od razu do UFC.

 4. Ciekawe co będzie jak Europejczycy przegrają swoje walki w najbliższy piątek. 😀 Żeby tylko Wuff nie zależał całej stawki, bo wiadomo jak jest na Starym Kontynencie z zapasami. 😛 Mimo to, turniej zapowiada się super i również myślę, że zwycięzca, ktokolwiek nim będzie, zdetronizuje mistrza.

 5. Fajnie by było gdyby szansę w takim turnieju dostał Tomek Narkun 😉

 6. ale mnie wkurza że Wiuff musi wygrać turniej żeby w „nagrodę” móc walczyć z „mistrzem” którego dopiero co pokonał.
  Nie żebym jakoś uwielbiał tego zawodnika, ale trochę go wycyckali.

 7. @Barnaba

  Nie wycyckali go bo jak podpisywał kontrakt na walkę z Pumbą to chyba wiedział ,że to nie jest pojedynek o pas.Zły Bellator go do niczego nie zmuszał.
  Mark Hunt ,Jim Hettes ,Marcin Held ,Thiago Silva ,Rory MacDonald ,Alan Belcher

 8. Raczej chodzi mi o to że po wygraniu z mistrzem musi walczyć o rewanż w turnieju. Oczywiście możliwe, nawet bardzo sądząc po rekordzie, że Wiuffowi obojętne z kim gdzie i o co walczy. Jednak ja jako fan jestem tą sytuacją lekko skonfundowany 😛

 9. @Barnaba

  Nie powinieneś być.Takie są zasady Bellatora – miejsce gdzie title shoty są zdobywane ( chodzi o wygraną w turnieju ) a nie dawane.Każdy zawodnik walczący w Bellatorze się to akceptuje i wie na co się godził.Robisz sobie sam problemy ;).
  Mark Hunt ,Jim Hettes ,Marcin Held ,Thiago Silva ,Rory MacDonald ,Alan Belcher

 10. zasady walki o pas nie każdemu muszą się podobać. Ale przynajmniej zawodnik wie że musi wygrać turniej żeby móc walczyć o pas .

 11. Veght To kelner rodem z KSW . Pewnie odpadnie już w pierwszej walce

 12. Veght To kelner rodem z KSW . Pewnie odpadnie już w pierwszej walce

   

  Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz.

 13. Ciekawe jak Lins będzie wyglądał, to w końcu już niemłody (ale bardzo utalentowany) zawodnik po dość długiej rozłące z MMA.

  Najsłabszym ogniwem turnieju wydaje się być Vanttinen.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.