rebney rekawice
Od 110 gali Bellatora zawodnicy wchodzący do okrągłej klatki, zostają wyposażeni w najnowszą zdobycz techniki. Efektem współpracy organizacji Bjorna Rebneya i firmy Everlast są rękawice o nazwie „PowerLost”. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu pianek i zakrzywionej części zewnętrznej, chronią ręce zawodników przed kontuzjami.

Problem z urazami dłoni, które mają miejsce w momencie spotkania pięści z twarzą przeciwnika, pojawia się na galach UFC niezwykle często. Prawie po każdej gali jesteśmy raczeni zdjęciami rentgenowskimi, na których widoczne są pęknięcia kości dłoni. Ostatnimi przykładami jest choćby Mark Hunt po walce z Antoniem Silvą podczas UFC Fight Night 33 czy złamanie Travisa Browna w trakcie niedawnej walki z Fabriciem Werdumem na UFC on FOX 11.

Niewątpliwie takie urazy mogą mieć znaczący wpływ na przebieg walki, o czym przekonał się Josh Thompson w starciu z Bensonem Hendersonem podczas UFC on FOX 10. „The Punk” złamał palec już w 1. rundzie, co skutecznie uniemożliwiło mu korzystanie z pełnego wachlarza technik w stójce i parterze. Thompson przegrał wyrównany bój kontrowersyjną decyzją sędziów.

Do sprawy poważnie podeszła organizacja Bellator, która w lutym wymieniła rękawice na nowy model. Prezydent Bellator MMA, Bjorn Rebney, po gali z numerem 118 przekazał informację, że dzięki rękawicom „PowerLost” od 9 eventów zauważalny jest duży spadek urazów dłoni.

Urazy rąk gwałtownie spadły, liczba połamanych rąk gwałtownie obniżyła się. Chodzi tu głównie o takich facetów jak Douglas Lima, który za każdym razem, kiedy rzucał te swoje obszerne ciosy, lądował w szpitalu i musiał poddawać się rekonstrukcji dłoni. Tego już nie ma.

Ta nowa generacja rękawic zapewnia doskonały komfort , wsparcie i ochronę dla sportowców bez drastycznej zmiany, mają cały czas to, w czym przywykli walczyć. To [kontuzje] prawie odeszło od naszej organizacji, a wszystko dzięki tym rękawicom.

Z ust Rebneya padło szokujące stwierdzenie, mówiące o tym, iż Bellator chętnie podzieli się swoją technologią z każda inną organizacją, a nawet z największym konkurentem, czyli UFC:

Byłbym skłonny podzielić się tymi rękawicami i technologią z każdym. Każda mała organizacja, UFC, każdy, kto chce tę nową technologię. Oni powinni ją mieć choćby ze względu na to jak zmienił się dynamizm zawodników, którzy łamali ręce w naszej organizacji.

Chciałbym zobaczyć, czy organizacje, takie jak UFC, będą otwarte na nowy styl rękawicy, czy nie zignorują go, czy nie będą robić nowego modelu na własną rękę, tylko dlatego, że został on przygotowany przez konkurencję.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe relacje na linii Bellator-UFC, ich współpraca w tym zakresie jest utopią, głównie ze względu na charakter Dany White’a. Dodatkowo, wypowiedź Bjorna Rebneya może być odczytywana jako pewien chwyt marketingowy, mający na celu pomoc w sprzedaży nowego modelu rękawicy oraz mały prztyczek w kierunku UFC, wytykający brak spojrzenia na częsty problem kontuzji dłoni. Dotychczas organizacja UFC informowała o pracach nad nową rękawicą jedynie w związku z problemem uderzania otwartą dłonią, co powodowało wkładanie palców do oczu przeciwnika.

 

91 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. UFC pewnie pojdzie krok dalej i do swojej rekawicy ktora ma rozwiazac problem uderzania otwarta dlonia dolozy podobny system rekawicy BFC i to bedzie pstryczek dla Bjorna Smile

 28. Pełna nazwa organizacji Bjorna Rebneya to Bellator MMA Championship Tournaments, a nie jak kiedyś Bellator Fighting Championships, także skrót BFC nie ma już zastosowania. 

  Więcej nie marudzę. 😉 Artykuł ciekawy.

 29. dość oczywiste działanie marketingowe i element współpracy między Bellatorem a firmą Everlast Smile

 30. Ktoś pamięta czy w Pride częstym problemem były palce wkładane w oczy ? Pytam, bo ich model wygląda na najbezpieczniejszy.

 31. Hmmm, zawsze mnie dziwiły te liczne złamania w rękach. Nigdy nic nie miałem złamane, ewentualnie wybity kciuk parę razy, waliło się nawet po ścianach gołymi łapami. No, ale ściana jest płaska, worek po uderzeniu wklęsły, a w człowieka można w bardzo różne sposoby trafić niby…Wiem jednak, że ciosy niedbale wyprowadzane są największą opcją na kontuzję.

  Ktoś swoją drogą się zastanawiał np. nad gardą w tych rękawicach? Ktoś przyjmuje ciosy na gardę, często zasłaniając twarz po prostu w większości palcami, silny cios w takim momencie jest chyba jeszcze bardziej ryzykowny dla nich niż po prostu akcje ofensywne zawodnika? Nie mówiąc o high kicku, który ktoś przyjmuje na ręce i małe rękawice. Co innego przyjmować na rękawice (kick)bokserskie jednak.

  Najlepiej unikać ciosów balansem i footworkiem i nie rzucać cepami 😉 Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale to też odróżnia MMA od boksu, że tam jedni mają gardę nie do przejścia, gdy uderzać można jedynie na korpus+głowę, w MMA trzeba wykazać się albo odpornością albo odpowiednią dynamiką do unikania przyjmowania ciosów. To zawsze było dla mnie bardziej wymowne i traktowałem jako pozytywne odróżnienie jednak.

 32. No i tak pewnie tejpują, a i tak się łamią, a jeszcze rękawice na rękach. Za słabe kości, za dużo poduszek 😉

  Na powyższym mam wrażenie, że gość ma ściśniętą dłoń na tyle, że mu wpłynąć może na dopływ krwi i szybko sine łapy 😉 No, ale to moje wrażenie, oni lepiej wiedzą co robią.

 33. Nigdy nic nie miałem złamane, ewentualnie wybity kciuk parę razy, waliło się nawet po ścianach gołymi łapami

  dobra niech ci będzie, że nawet ściany pękają : ) jest jednak różnica uderzać w coś i uszykować rękę, a walka to inna bajka : ) 

 34. Tak nas ewolucja uksztaltowala, że pęka dłoń, nie czaszka. To normalne, inaczej bysmy sie pozabijali.

 35. Dufia dobre 🙂

  Maryjan no aż tak to nie, ale to też napisałem sam "ale ściana jest płaska, worek po uderzeniu wklęsły, a w człowieka można w bardzo różne sposoby trafić" 🙂

  No, ale ręka przy wyprowadzaniu w rywala też powinna być "uszykowana", a nie ma co ukrywać, że niektórzy nie wkładają w to zbyt wielkiej koncentracji, może i ze stresu, ale jednak. To może nad mentalnością trzeba pracować, a nie poprawą rękawic 😉

  No, ale te łamanie konkretnie palców, a nie wyłamujące się nadgarstki chyba są tu głównym problemem. Te to jednak bardziej narażone wydają mi się przy przyjmowaniu ciosów na "otwarte" dłonie niż przy uderzaniu. Niektórzy ręce jak tarcze traktują aż za bardzo przy zgarnianiu ciosów, w końcu nie na treningu, a mających na celu ich znokautowanie w klatce/ringu.

  To mi się wydaje, ale jak faktycznie dochodzi do konkretnych złamań, po której akcji? To pewnie nie do końca nawet sami zawodnicy pamiętają w ferworze walki, tylko potem rentgen pokazuje fakt. Może się mylę? 🙂

  PS: A swoją drogą, łapy chociaż zabezpieczone, walka dalsza w miarę możliwa, ale co gdy łamie się palec u nogi jak np. Jonesowi po jednej z walk? To dopiero lipa na dalszy przebieg walki.

 36. B2K ja 2 razy złamałem śródręcze na czole i głowie bez rękawic.. wszystko zależy od siły ciosu 

 37. UFC raczej nie pozostanie gorsze, i opracuje nowy model rekawic – zwłaszcza w kontekście tych nagminnych palców w oko, o których sam White nie raz wspomina. A Rebney… promocja musi być Wink

 38. Według mnie Rebney po prostu gra fair i chcę by zawodnicy innych organizacji ponosili jak najmniejsze szkody podczas walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.