Brazylijczyk Thiago Santos przekroczył limit wagi ciężkiej aż o 12 funtów i tym samym zaległy pojedynek finałowy turnieju wagi ciężkiej ma jutrzejszej gali BFC 62 w Laredo został odwołany. Niedoszły rywal Santosa Eric Prindle został ogłoszony zwycięzcą turnieju i w kolejnej walce zmierzy się z mistrzem Bellatora Cole’em Konradem. Pozostali zawodnicy, z jednym wyjątkiem, wypełnili zakontraktowane limity.

Walka wieczoru:

Finał turnieju Bellatora w wadze ciężkiej
265 lbs.: Eric Prindle (265,2 lbs) vs. Thiago Santos (277,8 lbs)

Główna karta:

Ćwierćfinały turnieju Bellatora w wadze lekkiej
155 lbs.: Patricky Freire (155,6 lbs) vs. Lloyd Woodard (154,8 lbs)
155 lbs.: Rick Hawn (155,6 lbs) vs. Ricardo Tirloni (155,2 lbs)
155 lbs.: Rene Nazare (155,8 lbs) vs. Thiago Michel Pereira Silva (154,8 lbs)
155 lbs.: Brent Weedman (155,6 lbs) vs. JJ Ambrose (155 lbs)

Pozostałe:

163 lbs.: Sonny Luque (162,8 lbs) vs. Luis Vega (158,6 lbs)
145 lbs.: Chris Jones (145,8 lbs) vs. Steven Peterson (145,2 lbs)
170 lbs.: Joseph Daily (173,2 lbs) vs. Sean Spencer (170 lbs)
155 lbs.: Dave Jansen (155,8 lbs) vs. Jacob Kirwan (155,4 lbs)
145 lbs.: Douglas Frey (145,6 lbs) vs. Rad Martinez (145,8 lbs)

30 KOMENTARZE

 1. Teraz wszyscy, któryz jechali na KSW niech napiszą to samo o Bellatorze. Nie oglądacie już KSW więc teraz czas na focha pod adresem Bellatora.

 2. Limit wagi w najcięższej kategori to żenada. Gdyby Mark HUNT miał nie 178cm ale 190 to by ważył nie 120kg tylko 140 i nie oglądalibyśmy go w UFC,bo by był za duży. Ż E N A D A.

 3. Mnie to sie wydaje, że po KSW wszyscy jeździli, bo mimo przekroczonych limitów, zawodnicy zostali dopuszczeniu do walk. Tutaj Thiago zawalił i został ukarany utratą szansy na TS, co Bellator mógł jeszcze zrobić?

 4. Mnie to sie wydaje, że po KSW wszyscy jeździli, bo mimo przekroczonych limitów, zawodnicy zostali dopuszczeniu do walk.

  KSW ma po 7 walk. Jakby jeszcze nie dopuszczali zawodników, z powodu wagi, to by ludzie nie zdążyli dobrze usiąść na widowni, a już by się skończyło.

 5. @ Kay po KSW też się jeździ bo to polski produkt, więc tak żeby nie było na swoje najlepiej wybrzydzać.

 6. O KSW mówiono, ze zawodnicy nie liczą się z włąscicielami federacji, a ci ściagają nieodpowiedzialnych fighterów.

 7. Nie dziwię się, że organizacje nie chcą organizować turniejów. Jeden zawodnik wypadnie z rozpiski z różnorakich powódów, na domiar złego na bardziej zaawansowanym etapie turnieju i automatycznie ubywa jedna walka, przez co karta staje się mniej atrakcyjna, pozostaje niesmak, a przy okazji bardzo często ciężko jest zorganizować zastępstwo, bo nie wiadomo jakie kryteria byłyby obiektywne. Jeśli chodzi o wagę ciężką jestem zdania, że nie powinno być górnego limitu wagowego. Wkraczając do kategorii królewskiej trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie nam niejednokrotnie stanąć w szranki z zawodnikiem o znacznie większej posturze 😉

 8. Nie twierdzę, że KSW sobie zasłużyło na krytykę, warunki są takie jakie są i muszą sobie w nich radzić 😉

  Co do Santosa to podejrzewam, że facetowi jest nieznane pojęcie trzymanie diety i po prostu za bardzo się spasł. Tym bardziej, że już tydzień temu Prindle mówił, że nieoficjalnym powodem miała być właśnie montrualna waga Big Monstera. 😛

 9. Bardzo dobrą decyzją byłoby kopnięcie w dupę Santosa i danie walki Hayesowi.

 10. Ciekawe kiedy zawalczy z Konradem.
  W tamtym roku „The Polar Bear” stoczył jedną walkę, a w 2010 roku walczył aż siedem razy.
  Miał jakąś kontuzje czy po prostu Bellator dał mu tylko jedną obronę ?

 11. mmafighting.com pięknie spointowało sytuację:

  „If you’re Prindle right now, how exactly are you supposed to feel when you earn $100,000 for: 1.) getting your testicle soccer kicked so hard, you wind up in the hospital with an injury that takes three months to heal, 2.) training for four months to avenge your manhood, only to have the opportunity delayed another seven days because you get a touch of the flu and your rival is toeing the line of being illegally large, and then, 3.) large rival has another week to stop cultivating mass, yet he somehow comes in larger than ever before.”

 12. myślę że Santos by wygrał ten turniej , ale jak nie zrobił wagi trudno 😛

 13. MMateusz, to nie była walka o pas. Taka polityka Bellatora, mistrzowie niestety walczą dość rzadko, a pasa bronią jeszcze rzadziej, bo tylko przeciwko mistrzom turniejowym.

 14. No faktycznie, przecież o pas zawsze walczą ze zwycięzcą turnieju.

  Jakoś dzisiaj nie kontaktuje crazy

  Dzięki za odpowiedź.

 15. Co nie zmienia faktu, że Cole ostatnio nie był zajęty. Szczerze mówiąc nie pamiętam dlaczego. Może nie miał propozycji. Może coś się kroiło, a pojawił się uraz. Na pewno jego przerwa się wydłuża z uwagi na brak rozstrzygnięcia w pierwszej walce finałowej i odkładanie "dogrywki".

 16. Z jednej strony dobra decyzja, a z drugiej co z ludźmi którzy kupili bilety dla tej walki?

 17. Pisze się niezłe. Ziomuś, miałem Cię nie pouczać, ale naucz się w końcu pisać, kurwa mać…

 18. Co za menda z tego Santosa…tyle czekałem na rozstrzygnięcie ich starcia i tak się to skończyło. W Santosie większe szansę na Cole’a widziałem…bo i uderzyć może i zasięg ma, a w BJJ coś prezentuje. Prindle jak nie trafi to pewnie poczuję z góry Konrada przez 25 minut albo do jakiegoś poddania lub niemożności obrony ciosów z góry i będzie po walce.

 19. Born dokładnie…mi sie juz rzygac chce na Conrada.. myslalem ze moze ktos go pokona….

 20. W trakcie gali Rebney wypowiedział się całkiem pozytywnie na temat Santosa. Stwierdził, że to młody facet, który nie ma pojęcia o zbijaniu wagi(takiego jak amerykańscy zapaśnicy). Mają mu załatwić dietetyka. Nie chcą tracić tak wartościowego zawodnika, chyba że takie problemy, mimo pomocy, będą pojawiać się dalej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.