Federacja Bellator Fighting Championships w dalszym ciągu prowadzi intensywny zaciąg za naszą wschodnią granicą. Po podpisanych parę dni wstecz zawodnikach dywizji piórkowej – Dagestańczyku Magomedrasulu Khasbulaevie i Ormianinie Akopie Stepanyanie do organizacji Bjorna Rebneya trafiły dwie kolejne postacie, przede wszystkim kojarzone ze stylem raczej uderzanym niż chwytanym: perspektywiczny rosyjski ciężki, karateka – Alexander Volkov (MMA 16-3) i obecnie najlepsza rosyjska zawodniczka MMA – Julia Berezikova (MMA 6-3).

Wszechstronna Julia Berezikova największe sukcesy odnosiła w boksie (Mistrzostwo i Puchar Federacji Rosyjskiej), ale w swoim dossier posiada również tytuły mistrzowskie zdobyte na zawodach judo i sambo. W 2009 roku przypieczętowała dominację na rosyjskiej scenie MMA zwycięstwem przed czasem nad główną konkurentką Milaną Dudievą (MMA 8-1). Niemal po dwuletniej przerwie wróciła na ring – z sukcesem występując na dwóch kolejnych eventach moskiewskiego Fight Nights, zaś w maju bieżącego roku w Chabarowsku Berezikova wygrała nieznacznie na punkty z Hiszpanką Karlą Benitez (MMA 6-3). Urodzona w Krasnokamieńsku Rosjanka weźmie udział w kobiecym Grand Prix Bellatora w kategorii poniżej 56 kg, które będzie mieć miejsce na początku 2013 roku.

23-letni weteran M-1, podopieczny legendarnego Fedora to jeden z czołowych strikerów wśród rosyjskich zawodników młodego pokolenia. Alexander Volkov jest znany z dynamicznych akcji stójkowych i nokautującego uderzenia. Moskwianin trafia za ocean z serią siedmiu zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce na chabarowskim Pucharze Mera rozbił pod koniec pierwszej rundy Serba Stefana Stankovicia (MMA 1-4), wcześniej w Kaliningradzie wypunktował weterana i byłego mistrza UFC Ricco Rodrigueza (MMA 48-18, UFC 5-2). Volkov ma wystąpić jako rezerwowy w turnieju wagi ciężkiej, tzn. na początku siódmego sezonu Bellatora stoczy pierwszy pojedynek, a w razie potrzeby zastąpi kontuzjowanego zawodnika w Grand Prix.

Przy okazji, poniżej lista aktualnie zakontraktowanych w Bellatorze zawodników z bloku postsowieckiego, jak widać najliczniej obsadzona jest kategoria królewska:

Kategoria piórkowa: Shahbulat Shamhalaev (9-1-1), Magomedrasul Khasbulaev (MMA 15-5), Akop Stepanyan (MMA 11-3).

Kategoria lekka: Alexander Sarnavskiy (MMA 20-0), Mikhail Malyutin (MMA 21-10) Magomed Saadulaev (MMA 14-1).

Kategoria półśrednia: Andrey Koreshkov (MMA 10-0).

Kategoria średnia: Alexander Shlemenko (MMA 45-7), Vyacheslav Vasilevsky (MMA 17-2).

Kategoria ciężka: Vitaliy Minakov (MMA 8-0), Alexey Kudin (MMA 14-4), Ruslan Magomedov (MMA 8-1), Alexander Volkov (MMA 16-3).

Kobiece MMA: Julia Berezikova (MMA 6-3).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

 1. Fajnie że zebrałeś to do kupy Tjo, dzięki serdeczne. 😉

  EDIT: Nie wiem czy będą w turnieju i czy w średniej takowy w ogóle będzie ale chętnie zobaczylbym walkę Spang vs. Vasilevsky.
  „… i niech będzie jedna taka organizacja, która ten ring będzie miała, bo to będzie i piękna tradycja, i coś szczególnego, wyróżniającego KSW spośród wszystkich innych organizacji.” – Andrzej Janisz
  „Jak pięknie rybami pachnie…” – Maciej Kawulski

 2. Cieszy mnie powrót do regularnych walk Julii, to naprawdę dobra zawodniczka, natomiast do tej pory nie rozumiem czemu miała taką długą przerwę w startach

 3. Nie wiem jak to wpłynie na cały wschodni rynek sztuk walk ale według mnie dobrze że nie czyszczą tak z talentów naszego polskiego podwórka

 4. Magomedrasul Khasbulaev w piórkowej? Wow. Jak walczył w Polsce to w kat. półśredniej 😀

 5. Zobaczymy czy chociaż ktoś z wymienionych zawodników zostanie mistrzem.

 6. Brazilow tez jest wielu i wszedzie, wiec wczym problem?) Dzis jeszcze jeden dodany Mikhail Tsarev WW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.