lima

Na łamy MMARocks.pl powraca w nieco odświeżonej formule cykl W imadle. W artykułach z tej serii przedstawiamy rywali zawodników z Polski, którzy znajdują się w przełomowych dla nich momentach kariery.

W najbliższą sobotę do oktagonu UFC wkroczy chluba rodzimego MMA w wykonaniu kobiet, Joanna Jędrzejczyk (MMA 6-0). Zwycięstwem z doświadczoną Rosi Sexton (MMA 13-5) zapewniła sobie kontrakt z największą organizacją MMA świata w nowopowstałej dywizji słomkowej. Aktualnie w jej kategorii wagowej znajdują się cztery zawodniczki – oprócz Juliany Limy (MMA 6-1), z którą przyjdzie jej się mierzyć już w najbliższą sobotę, szeregi UFC zasiliły niedawno Claudia Gadelha (MMA 12-0) i Tina Lahdemaki (MMA 5-1). Dołączy do nich część z szesnastu uczestniczek reality show „The Ultimate Fighter”. Finałowa walka tego programu wyłoni pierwszą zawodniczkę w historii UFC, która dzierżyć będzie pas kategorii słomkowej i niewykluczone, ze Polka z czasem to trofeum będzie chciała odebrać mistrzyni. By móc jednak myśleć o najwyższych celach w organizacji braci Fertitta i Dany White’a, trzeba po prostu wygrywać walki. Pierwszym testem dla Joanny będzie solidna Brazylijka Juliana Lima i to jej dzisiaj poświęcimy trochę czasu.

Imię: Juliana
Nazwisko: Carneiro Lima
Pseudonim: „Ju Thai”
Data urodzenia: 1982/03/15 (32 lata)
Miejsce urodzenia: Minas Gerais, Belo Horizonte, Brazylia
Miejsce zamieszkania: Minas Gerais, Belo Horizonte, Brazylia
Wzrost: 170 cm
Waga: 52 kg
Bilans MMA: 6-1
Klub: Draculino Team

Juliana Lima rozpoczęła treningi Muay Thai jedenaście lat temu, by w 2008 roku przejść na zawodowstwo. Mniej więcej w tym czasie odkryła też Brazylijskie Jiu-Jitsu, co stanowiło początek drogi zmierzającej w kierunku treningów pełnego MMA. Jak twierdzi w wywiadach, wszechstronność Mieszanych Sztuk Walki przyciągnęła ją do siebie i nie ma jednej konkretnej płaszczyzny, w której lubi się bić. Po dwóch latach treningów przeplecionych walkami amatorskimi, postanowiła skupić się tylko na MMA i wtedy też miała miejsce jej pierwsza walka zawodowa. Lima trenuje w jednym z oddziałów słynnego „Gracie Barra” pod przywództwem Viniciousa Draculino. Umiejętności Muay Thai szlifuje pod okiem Olimpio Cunhy, a w polepszaniu zapasów pomaga jej trener brazylijskiej kadry zapaśników. Nie narzeka na brak sparingpartnerów w swoim klubie, a trenuje najczęściej z zawodniczkami walczącymi na co dzień w kategorii koguciej.

Historia jej pseudonimu nie jest zbyt interesująca. Podczas jednej z walk w Muay Thai miała zmierzyć się z rywalką posiadającą to samo nazwisko co ona. Jako że starcie miało odbyć się w mieście jej rywalki, żeby uniknąć pomyłek musiała zmienić nazwisko, a organizator gali przezwał ją wtedy „Ju Thai”. Pseudonim się przyjął i teraz wszyscy tak do niej mówią. Lima w wolnym czasie lubi gotować, oglądać filmy i przebywać z rodziną.

Brazylijka zadebiutowała w zawodowym MMA w listopadzie 2010 roku. Pokonała wtedy przez niejednogłośną decyzję sędziowską Aline Serio (MMA 9-5). Pół roku później, w kolejnej walce, tym razem jednogłośnie wypunktowała Dayanę Silvę (MMA 5-2). We wrześniu 2011 zmierzyła się z mocną Kinberly Tanaką Novaes (MMA 7-2), dominując ją zapaśniczo na przestrzeni trzech rund. Jej rywalka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na solidne zapasy Brazylijki, przyjmując dodatkowo w parterze sporo ciosów. Wszystkie trzy pierwsze walki „Ju Thai” miały miejsce w jej rodzinnym mieście na galach Brasil Fight.

Po pokonaniu Kinberly, Juliana miała dłuższą przerwę od startów MMA. Miała zmierzyć się z weteranką Strikeforce Maiju Kujalą (MMA 6-3) w Lebanon na początku 2012 roku, ale nie zgodziła się na walkę, która ostatecznie została odwołana po tym jak Kujala na oficjalnym ważeniu przekroczyła limit wagowy aż o sześć funtów.

Dopiero po roku od zwycięstwa nad Tanaką Novaes na gali SFL – Super Fight Lafaiete przyszło jej się zmierzyć z debiutującą w MMA Patricią de Farias (MMA 0-1), którą znokautowała w pierwszej minucie i prawdopodobnie ten fakt sprawił, że jej rywalce odechciało się dalszych występów w MMA.

Zaledwie trzy tygodnie później Brazylijka stoczyła kolejną walkę. Na gali Brasil Fight 6 wypunktowała Aline Nery (MMA 3-5). Trafiała częściej w stójce i kilkukrotnie udało jej się obalić. M.in. to zwycięstwo zapewniło jej kontrakt z organizacją Invicta FC. W kwietniu 2013 roku na gali tej organizacji podjęła rękawicę z pochodzącą z Finlandii Katją Kankaanpą (MMA 9-1), która okazała się być matką jej pierwszej zawodowej porażki. Brazylijka nie potrafiła sobie poradzić z zapasami rywalki. Dużą część starcia spędziła wciśnięta do siatki i kilkukrotnie lądowała na plecach po obaleniach Finki.

Po tym starciu Brazylijka wróciła do walk u siebie i na gali Brasil Fight 7 w walce „ na przetarcie” w drugiej minucie starcia znokautowała debiutantkę Liliani Trolezini (MMA 0-1). Nie potrzebowała dużo czasu na obalenie i zdobycie dosiadu, a tam ciosami ala „Hardkorowy Koksu” z walki z Marcinem Najmanem (przytrzymanie głowy rywala jedną ręką, uderzanie drugą), zakończyła walkę.

gif 1

JAK WALCZY LIMA?

Juliana lubi kleić się do rywalek w klinczu i tam szukać sprowadzeń. Gdy znajdzie się na ziemi bije dość mocnym g’n’p. Od czasu do czasu próbuje poddań, a także stara się przechodzić pozycje by z dosiadu kończyć walki. W sytuacji gdy naprzeciwko niej staje rywalka z dobrymi defensywnymi zapasami potrafi się gubić i nieudolnie momentami szukać szczęścia w stójce. Styl jej walki przypomina nieco to, co w zeszłym tygodniu w swoim debiucie w UFC prezentowała jej rodaczka Claudia Gadelha, jednak do reprezentantki klubu „Nova Uniao” jeszcze sporo jej brakuje.

STÓJKA

Juliana Lima co prawda nie ma złej stójki  (jej kopnięcia są w miarę techniczne), jednak nie wyrządza  przeciwniczkom większej krzywdy w tej płaszczyźnie. W jej firmowych lowkickach jest dość sporo mocy, ale frontalne kopnięcie, którego używa w każdej walce, praktycznie nigdy nie dochodzi do celu, a highkicki są często sygnalizowane. O ile techniki kopane jeszcze jakoś jej wychodzą, to boksersko wygląda już to marnie. Ciosom sierpowym nie potrafi nadać odpowiedniej dynamiki, a prostych używa tyle co kot napłakał.

Nie potrafiła w stójce okiełznać Patricii de Farias, która do momentu obalenia, wyprowadzała ciosy typowo „na pałę”, bez techniki i z pominięciem jakiejkolwiek defensywy.

gif 3

Brazylijka niezbyt mądrze broni się przed uderzeniami. Jej garda jest nieszczelna, a opuszczane często zbyt nisko i trzymane dość szeroko ręce, otwierają możliwość do przepuszczania ciosów prostych, ale też mocniejszych zamachowych. Lima nie posiada umiejętności kontrowania.

PARTER

W walkach ze słabszymi rywalkami pokroju Trolezini Brazylijka świetnie radziła sobie w grze parterowej. Przejście z półgardy do pozycji bocznej i ostatecznie dosiadu zajęło jej mniej niż pół minuty. Patricię de Farias z kolei karciła raz po raz mocno bitym ground’and’pound. Wykazywała także tendencję do przytrzymywania głowy rywalki lewą ręką, by uderzać prawą.

gif 4

Będąc w gardzie często podnosi pozycję, by móc uderzać z większym impetem. Naraża się przez to wszystko na próby balachy bądź trójkąta, ale na jej szczęście nie spotkała jeszcze na swojej drodze rywalki potrafiącej efektywnie walczyć z dołu. Pojedynek z de Farias zakończyła bardzo podobnie do tego z Trolezini, z tą różnicą, że dojście do dosiadu zabrało jej nieco więcej czasu.

Lima potrafi też zagrażać technikami kończącymi. W walce z Katją Kankaanpą próbę obalenia skontrowała wpięciem się do gilotyny, której nie dała jednak rady dociągnąć.

gif 6

Z drugiej strony, w tej samej walce jej rywalka nie dość, że przez moment miała dosiad, to jeszcze była blisko skończenia walki przez balachę.

gif 7

ZAPASY

Lima wykorzystuje przewagę siłową w próbach sprowadzeń walki na ziemię. Lubi obalać z klinczu. W walce z Trolezini zapięła klamrę na plecach rywalki, przeniosła ciężar ciała do przodu i przy użyciu haczenia zewnętrznego lewą nogą wykonała obalenie.

gif 2

Brazylijka obala m.in. też za dwie nogi z półdystansu.

W walkach z mocniejszymi zawodniczkami zapasy Limy zdają się jednak nie zdawać egzaminu. Katja Kankaanpaa obnażyła jej braki, nie tylko nie dając się często obalać (a jak już się Brazylijce udało, to Finka natychmiastowo powracała do stójki), ale samej kładąc Julianę na plecach.

KLINCZ

„Ju Thai” wyprowadza sporadyczne kolana w klinczu. Większość czasu jednak spędza tam na próbach obaleń. Zdarzało jej się to robić na tyle nieskutecznie, że sędzia przywracał walkę do stójki. Sama też nie lubi być wciskana do siatki, a Katja Kankaanpaa przez dłuższy czas zamęczała ją w ten sposób.

KONDYCJA

Lima potrafi umiejętnie rozkładać siły w trakcie walk, nie męczy się przesadnie szybko i potrafi przewalczyć pełne piętnaście minut w równym tempie.

JAK POKONAĆ LIMĘ?

Juliana Lima wymaga niewątpliwie podszlifowania swoich umiejętności zarówno w stójce jak i parterze, co nie oznacza, że walka z nią będzie dla Joanny Jędrzejczyk spacerkiem. Wymęczającą pracą w klinczu, wykorzystaniem solidnych (jak na walki kobiet oczywiście) zapasów i przyzwoitego BJJ może napsuć sporo krwi Polce. Tylko czy to wystarczy, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

Kluczem do zwycięstwa z Brazylijką wydaje się być powstrzymywanie prób obaleń i punktowanie w stójce przy jednoczesnym unikaniu mocno bitych lowkicków. Ważne by nie cofać się wprost na siatkę, uciekać na boki, kontrolować dystans kopnięciami i ciosami prostymi, jednocześnie unikając klinczu. Gdy Brazylijka znajdzie się z góry w parterze, można próbować przywrócić walkę do stójki przy prawidłowym użyciu siatki oktagonu, co udało się chociażby Aline Nery.

gif 5

KRÓTKI WYWIAD PRZETŁUMACZONY ZE STRONY UFC.COM:

Co myślisz o swojej przeciwniczce, Joannie Jędrzejczyk?

Ma dobrą stójkę.

Kiedy i dlaczego zaczęłaś trenować do walk?

Przeszłam na zawodowstwo w 2010 roku. Moim odwiecznym marzeniem jest zdobycie mistrzowskiego pasa UFC.

Jakimi osiągnięciami możesz się pochwalić?

Walczyłam dziesięciokrotnie w Muay Thai i wygrałam dziewięć razy. Mam sporo tytułów mistrzowskich Muay Thai.

Twoi bohaterowie?

Przede wszystkim Jezus Chrystus, ale też mój ojciec i nauczyciele.

Czym dla Ciebie jest walka w UFC?

Spełnieniem marzeń.

Jakie masz wykształcenie?

Z wykształcenia jestem specjalistą  do spraw turystyki i pracowałam sześć lat w agencji turystyki. Zostawiłam wszystko by zostać profesjonalną zawodniczką MMA.

Ulubiona technika parterowa?

Duszenie gilotynowe.

Ulubiona technika stójkowa?

Ciosy kolanami.

168 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 45. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 46. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 47. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 48. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 49. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 50. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 51. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 52. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 53. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 54. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 55. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 56. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 57. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 58. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 59. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 60. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 61. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 62. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 63. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 64. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 65. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 66. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 67. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 68. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 69. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 70. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 71. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 72. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 73. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 74. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 75. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 76. "Jakie masz wykształcenie?

  Z wykształcenia jestem specjalistą  do spraw turystyki i pracowałam sześć lat w agencji turystyki. Zostawiłam wszystko by zostać profesjonalną zawodniczką MMA."

  To średnio mądre posunięcie mi się wydaje ;]

  Wywodząca się z MT, a słabo uderzająca i ciągle chcąca obalać, ciekawe 🙂 Będzie dobra walka, ale oczywiście trzymam kciuki za Polką. Oby ta nieco zlekceważona aklimatyzacja się nie odbiła jak na innych kiedyś.

 77. „Twoi bohaterowie?
  Przede wszystkim Jezus Chrystus” 😀
  Pierwszy raz widzę tę serię nie pamiętam jej jakoś…

 78. Wywodząca się z MT, a słabo uderzająca i ciągle chcąca obalać, ciekawe

  Praktycznie w każdej walce próbowała obaleń, ale nie zawsze jej to wychodziło. Z Aline Nery jednak większość czasu walka toczyła się w stójce. Lima raczej na pewno będzie dążyć (a przynajmniej powinna) do klinczu i stamtąd sprowadzać. Z tym, że z tymi gameplanami różnie bywa. Widziałem dużo walk kobiet, w których nie potrafiły wykorzystywać swoich umiejętności dążąc usilnie do płaszczyzny, w której były słabsze.

  @ninja149

  http://www.mmarocks.pl/mma/w-imadle/

  http://www.mmarocks.pl/m-1/w-imadle-sergey-kornev-rywal-zontka-w-walce-o-pas-m-1/

 79.  Podoba mi się przywrócenie tej idei, liczę że "W imadle" będzie stale kontynuowane.

 80. Nie wiem czy wiecie, ale miała być uczestniczką TUF20, była już dogadana, ale zrezygnowano z niej bo nie zna angielskiego.

 81. Zajebisty materiał wielkie brawa dla autora!!! Też mam nadzieję że zagości już na stałe…

 82. fajny tekst mam nadzieje że ''w imadle'' będzie pojawiało się w miarę regularnie 😉

 83. Więcej takich tekstów!

  Z analizy wynika, że zawodniczka zdecydowanie do rozjechania przez Asię. Mam nadzieję, że nasza wojowniczka zrobi mi prezent na urodziny rozsamarowywując Brazylijkę po macie 🙂

 84. ciekawe jak pójdzie jej ścinanie wagi do, o ile się orientuje, niższej kategorii wagowej.

 85. Kawał dobrej roboty Applause

  Jeśli Asia zrobi dobrze wage do tej walki, i nie będzie po zbijaniu wykończona, to myśle że spokojnie to wygra.

  Asia nie daj się sprowadzić, a będzie dobrze ; )

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.