artur-kornik-sowinski

(Fot. Michał Biel)

Wiemy już z kim zawalczy „Kornik” w obronie tytułu mistrzowskiego dywizji piórkowej KSW.

Urodzony w Brazylii Fabiano Silva Da Conceicao (MMA 26-6-1) będzie próbował odebrać pas Arturowi Sowińskiemu (MMA 16-7, #1 w rankingu MMARocks) na gali KSW 34 w Warszawie. Taką informację podał portal Whoatv.com, a nam udało się ją potwierdzić.

26-letni „Jacarezinho” wygrał dziesięć z ostatnich jedenastu pojedynków. Zawodową karierę rozpoczął w 2005 roku i – co ciekawe – tylko raz walczył poza swoją ojczyzną. Fabiano większość potyczek kończył przed czasem, a gdy przegrywał, to tylko przez decyzje sędziów.

„Kornik” stał się pierwszym mistrzem kategorii piórkowej największej polskiej organizacji, gdy po niezwykle emocjonującym pojedynku na KSW 33 zwyciężył na punkty z Kleberem Koike Erbstem. Artur drogę do pasa mistrzowskiego rozpoczął od wygranej przez dyskwalifikację z Anzorem Azhievem. Później niejednogłośną decyzją pokonał Vaso Bakocevica.

KSW 34 odbędzie się 5 marca na warszawskim Torwarze. Oprócz Sowińskiego, w jeszcze dwóch pojedynkach na tej gali Polacy będą bronić swoich tytułów. Tomasz Narkun skrzyżuje rękawice z Andre Munizem w limicie wagi półciężkiej i Karol Bedorf zawalczy z Jamesem McSweeneyem w pojedynku, którego stawką będzie pas mistrzowski dywizji ciężkiej.

7 KOMENTARZE

  1. No no, jestem pod wrażeniem. Zauważyłem że od jakiegoś czasu ksw inwestuje w Brazylijczyków. Obstawiam szanse 50/50 w tej walce. Tylko pytanie kiedy Brazylijczyk się dowiedział o walce.

  2. 13cm niższy, raczej grappler, zawodnik podobny do Klebera, do pokonania w ten sam sposób, a nawet jest niższy, więc taktyka podoba, tylko więcej dystansu, mogli postawić na zapaśnika, albo uderzacza, a tak to raczej stylistycznie dopasowany zawodnik.Zdecydowanie bardziej wolałbym Wrzoska w tym pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.