Antonio Rodrigo Nogueira to legenda MMA, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Brazylijczyk przez lata był jednym z najlepszych zawodników bez podziału kategorie na świecie, znajdował się w czołówce największych organizacji takich jak Pride FC czy UFC. W nowym filmie dokumentalnym pt. „Minotauro”, Nogueira po raz pierwszy opowiedział o swoich problemach z okiem, z którymi walczy przez całe życie.

Kiedy „Big Nog” miał 4 lata został uderzony nożyczkami w prawe oko i już nigdy nie odzyskał w pełni sprawnego wzroku. Miało to miejsce na 7 lat przed tym, gdy Nogueirę potrąciła ciężarówka i ledwo uszedł z życiem.

Jako dziecko przeszedłem przez 6 operacji, jako nastolatek przez 2, całkiem niedawno przez kolejne 2. Została mi wszczepiona sztuczna soczewka i gdy podczas walki dostanę mocno palcem w oko, to ona się przemieszcza. Wyobraźcie sobie ile ciosów przyjąłem w życiu… Musiałem ją poprawiać za każdym razem.

Nogueira przyznaje, że ta kontuzja wielokrotnie utrudniała mu skuteczną walkę. Podczas słynnego pojedynku z „Cro Copem” w 2003 roku, również miał problemy ze wzrokiem.

To był problem  w niektórych walkach. Z Cro Copem nic nie widziałem na prawe oko.

Brazylijczyk twierdzi, że był to jeden z powodów zakończenia kariery.

Zawsze toczyłem dwie walki: z przeciwnikiem i z tym, aby w ogóle widzieć. To jeden z powodów, dla których przestałem walczyć. Podczas mojego ostatniego występu Stefan Struve trafił mnie kilka razy w oko. Jeśli obejrzycie walkę, to zobaczycie jak kierował palce w kierunku moich oczu, widać, że mi to mocno przeszkadzało. To było bardzo bolesne, między innymi dlatego skończyłem karierę.

Antonio Rodrigo Nogueira po zakończeniu kariery został zatrudniony przez UFC i jest ambasadorem organizacji w Brazylii. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak m.in. Randy Couture, Tim Sylvia, Josh Barnett, Dan Henderson, Fabricio Werdum, Mark Coleman, Mirko Cro Cop, Paweł Nastula, Heath Herring, Ricco Rodriguez, Semmy Schilt.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.