Plan na walkę Anthony’ego Johnsona z Danielem Cormierem z pewnością zaskoczył wielu obserwatorów gali UFC 210. Niesamowity stójkowicz jakim jest Rumble postanowił wchodzić ze swoim rywalem w klincz, próbując obalić Cormiera, który jak wiemy jest dużo lepszym zapaśnikiem niż Johnson. Działania Anthony’ego w klatce zszokowały nie tylko fanów, ale i samych trenerów Amerykanina, który podczas walki bezradnie próbowali wpłynąć na swojego podopiecznego. Poniżej kilka cytatów Henriego Hoofta, trenera stójki Johnsona oraz Neila Melansona, trenera grapplingu, które zdołały wyłapać mikrofony w trakcie mistrzowskiego starcia na UFC 210.

Henri Hooft: Nie próbuj go obalać. Nie musisz walczyć nim w parterze, AJ, spokojnie! Uciekaj spod siatki.

Neil Melanson: OK mistrzu, teraz czas abyś pokazał swoje umiejętności w stójce.

Henri Hooft: To głupie, dlaczego on próbuje go obalać? Ja pier*olę, po prostu odejdź od siatki! Nie wiem co on robi.

Podczas przerwy między rundami Hooft dał jasno znać Johnsonowi, że nie jest zadowolony z jego działań w oktagonie.

Henri Hooft: Możesz powiedzieć mi dlaczego wchodzisz z nim w wymiany zapaśnicze? Posłuchaj mnie, nie będziesz próbował go obalać. Złap dystans. Dlaczego tak bardzo martwisz się tym wszystkim? Kopnięcia i kolana są dobre. Gdzie są Twoje ręce? Jeśli utrzymasz z nim dystans, to będzie łatwa walka. Dlaczego chcesz żeby było ciężko?

W trakcie drugiej rundy trenerzy byli już całkowicie bezradni.

Henri Hooft: Poruszaj się, złap dystans. Musisz od niego odejść. Przestaję mówić, on mnie nawet nie słucha. Przecież to powtórka z pierwszej walki. Dlaczego kur*a za każdym razem tak się to kończy?

Co ciekawe, podczas wywiadu w oktagonie Anthony’ego Johnsona, który ogłosił swoją emeryturę, jego trenerzy nie byli obecni w klatce – Rumble przez jakiś czas musiał ich wołać, aby podziękować im za wszystko co zrobili dla niego podczas jego kariery.

 

 

3 KOMENTARZE

  1. No to co zrobił w tej walce Antek jest tak nie zrozumiałe , że szok. Po co ona oblała Cormiera? Po za tym w tym klinczu to miałem wrażenie , że Daniel zamęczył na śmierć AJ i ten już od drugiej rundy siadł kondycyjnie a wystarczyło faktycznie trzymać go na dystans to może i ubiłby Cormiera w 3 czy 4 rundzie a tak?

  2. Przestraszył się zapowiedzi Cormiera, że go znokautuje, to uciekał w zapasy, proste.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.