W roku 2009, podczas gali UFC 101: Declaration doszło do niezwykle ciekawej walki pomiędzy Andersonem Silvą, ówczesnym mistrzem wagi średniej i Forrestem Griffinem. Starcie to odbyło się w limicie kategorii półciężkiej, w której Silva miał okazję już walczyć z Jamesem Irvinem. Ponowne pójście wagę wyżej miało być dla Brazylijczyka poważnym wyzwaniem, ale jak się okazało, Silva całkowicie zdeklasował Griffina i zakończył pojedynek nokautem już w pierwszej rundzie.

Tuż przed nadchodzącą walką Anderson Silva z Uriah Hallem, która odbędzie się 31 października i ma być ostatnią w karierze Brazylijczyka, UFC postanowiło przypomnieć fanom bój z roku 2009.

https://youtube.com/watch?v=p9dTOB4dwZs

45-letni Silva (34-10, 1 NC MMA) nie ma ostatnio najlepszej passy w oktagonie. Od czasu pamiętnej porażki z Chrisem Weidmanem w 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie przy sześciu porażkach i jednej walce, której wynik zmieniono na nieodbytą z powodu wpadki dopingowej. Silva jedyne zwycięstwo w ostatnim czasie zaliczył w 2017 roku kiedy na gali UFC 208 pokonał przez decyzję Dereka Brunsona. W ostatniej walce, w maju 2019 roku na UFC 237, przegrał z Jaredem Cannonierem.

Zobacz również: UFC Vegas 12: Silva vs Hall – rozpiska gali

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.