News by  madafaka z Cohones

Jak informuje MMAaweekly oba obozy wyraziły zainteresowanie tym pojedynkiem. Ed Soares twierdzi, że Brazylijczykowi zależy tylko na dużych walkach. Będzie walczył z tym, który jest dla niego aktualnie największym wyzwaniem. Pytaniem jest w jakiej kategorii mieli by się spotkać obaj mistrzowie.

„Po pierwsze myślę o ochronie obu zawodników, mądrzej było by zrobić walkę w umówionym limicie ale kto wie? Anderson… Może by dał radę, nie jestem pewien, zejść do 170 funtów. Dużo łatwiejsze i prawdopodobne było by zrobienie 185 przez Goergesa” – Powiedział Soares w MMAWeekly Radio.

Waga Andersona Silvy wahała się mocno w ostatnich latach. Mistrz Shooto w kategorii 167 funtów, na ROTR walczył w 175, naturalna kategoria to 185 ale startował też w 205.

„Czy Anderson potrafi to zrobić? Pewnie może. To było by ciekawe. To była by świetna promocja. Jeśli jeden z nich mógł zrobić wagę drugiego i wygrał, byłby pierwszą osobą trzymająca dwa pasy jednocześnie.”

Obaj zawodnicy mają już ustalone walki, Silva z Sonnenem w sierpniu a GSP z Koscheckiem prawdopodobnie w grudniu. Jeśli obaj obronią pasy może dojść do największej walki w historii UFC.

„Powiedzcie GSP żeby zrobił wagę, będziemy czekać.”

http://www.mmaweekly.com

Komentujemy na Cohones