Foto: Michał Biel

Alistair Overeem (43-17) nie ma ostatnio najlepszego okresu. Holender po dobrych dwóch zwycięstwach w 2017 roku zanotował dwie porażki przed czasem, najpierw w boju z Francisem Ngannou (11-3) oraz ostatnio z Curtisem Blaydesem (10-1). Aktualny numer sześć rankingu UFC opowiedział ostatnio w rozmowie z ESPN.com o zbliżającej się emeryturze sportowej, a także zmianie klubowych barw.

W pełni zdaję sobie sprawę, że zbliża się koniec mojej kariery. Po prostu nadchodzi. Nie możesz walczyć wiecznie. Miałem piękną karierę. Dwadzieścia jeden lat… szaleństwo. Dwadzieścia jeden lat walki.

Popularny The Reem w 2014 roku dołączył do klubu Jakson-Wink MMA, jednak po czterech latach treningów w Albuquerque przeniósł się do Denver, gdzie zasilił szeregi Elevation Fight Team. Holender otrzymał kilka ofert walk, jednak priorytetową sprawą było zadomowienie się w nowym miejscu. Overeem przewiduje powrót do klatki pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Zauważyłem, że niektórych rzeczy brakowało. Zacząłem rozglądać się po innych klubach i planowałem trenować w Denver. Kiedy walka z Curtisem była dopięta, odłożyłem to na bok i zacząłem trenować z tym, co miałem w tym czasie. Wyniki nie były dobre, to było dla mnie przebudzeniem.

Widziałem się z Curtisem na początku tego roku i rozmawialiśmy o moich przenosinach. Po naszej walce wysłałem mu wiadomość i powiedział mi, że powinienem przyjechać. Podoba mi się atmosfera w klubie oraz w mieście. Nadal czuję, że mogę zrobić jeszcze jeden skok.

 

11 KOMENTARZE

  1. Dobry temat dla @Cactus :  staty Reema i Grubego Marka. Wygrane, soczyste KOsy, sekundy, minuty, siła, niespodzianki, miliony baksów, $/sekunde walki, ciekawostki:antonio:

  2. Ja pierdole ale czas zadupca, jeszcze nie tak dawno nie mogło sie doczekać aż zawita do UFC a dziś już Reem jest nie za słaby (bo talent ma większy niż niejeden w czołówce) a poprostu zbyt porozbijany… Czas kończyć piękną kariere . Widze go w roli trenera , ostatnio cisza z Holandii jeżeli chodzi o kluby MMA

  3. Nadal czuję, że mogę zrobić jeszcze jeden skok.

    skok w sok ! :waldeklaugh:

    A serio to faktycznie patrząc na sytuację to ratuje go seria pewnie 2-3 zwycięstw i TS w tej marnej HW. Pokusić się można tym bardziej z kontraktem jaki ma. Tylko częstotliwość jego walk powoduje ze będzie to długi proces. Jak nie wyjdzie to nie ma co się rozbijać na drobne bo kariera…. soczysta !:juanlaugh:

  4. W wersji Ubereem bym go jeszcze chętnie zobaczył. Może w Japoni tylko tam nie ma z kim za bardzo. Szkoda, że nie poszło mu i w końcu tytułu nie zdobył.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.