Po zakończeniu swojej bogatej kariery w sportach walki, Alistair Overeem wypowiedział się na temat najpiękniejszych momentów w swojej przygodzie z MMA czy kickboxingiem. Overeem wspominał m.in. wygraną z Brockiem Lesnarem czy występy w klatce japońskiej organizacji Pride.

Jeden z najbardziej popularnych, doświadczonych zawodników w MMA, Alistair Overeem, zakończył swoją karierę ze sportami walki w tym roku. Overeem w przeszłości występował w m.in. klatce Strikeforce, Pride czy UFC. 43-letni Holender w rozmowie z Arielem Helwanim w programie The MMA Hour wypowiedział się o najpiękniejszych momentach w swojej karierze.

Jeju, to piękne pytanie. Miałem wiele pięknych momentów. Pierwsza walka w Japonii podczas gali Rings, to była pierwsza walka w kickboxingu. Pierwsza walka dla Pride – Pride było najlepsze, debiutowałem na ich małej gali, później biłem się dla nich w 2002 roku. Później biłem się w Strikeforce, moja pierwsza walka o pas mistrzowski. Druga walka dla nich była już większa. Starcie w oktagonie UFC z Brockiem Lesnarem… Miałem wiele pięknych momentów. To była cudowna przygoda, tak na to patrzę.

Overeem (47-19, 1 NC MMA) to bezsprzecznie legenda mieszanych sztuk walki. Holender rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie przez długie lata. Starty rozpoczął w 1999 roku od rywalizacji w kategorii półciężkiej. The Demolition Man walczył dla takich organizacji jak m.in. Strikeforce, Pride, DREAM czy najlepszej organizacji MMA na świecie, UFC. Aż 42 z 47 zwycięstw w klatce MMA zdobywał przez skończenia przed czasem.

43-latek może się poszczycić kilkoma wielkimi wygranymi. Do takowych z całą pewnością należą zwycięstwa nad m.in. Brockiem Lesnarem, Juniorem dos Santosem, Vitorem Belfortem czy Fabricio Werdumem. Overeem w 2016 roku podczas UFC 203 otrzymał szansę walki o pas kategorii ciężkiej amerykańskiego hegemona. Reem przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z panującym wówczas Stipe Miociciem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,920 komentarzy 2,965 polubień

Po zakończeniu swojej bogatej kariery w sportach walki, Alistair Overeem wypowiedział się na temat najpiękniejszych momentów w swojej przygodzie z MMA czy kickboxingiem. Overeem wspominał m.in. wygraną z Brockiem Lesnarem czy występy w klatce japońskiej organizacji Pride. Jeden z najbardziej popularnych, doświadczonych zawodników w MMA, Alistair Overeem, zakończył swoją karierę ze sportami walki w tym […]

Odpowiedz polub

click to expand...