Alexander Volkanovski

Trener Alexandra Volkanovskiego, Eugene Bareman, podał najnowsze wiadomości na temat stanu zdrowia Australijczyka po porażce przez nokaut z Ilią Topurią. Jak zdradził, objawy są mniej dokuczliwe, niż po kopnięciu na głowę od Islama Makhacheva.

W walce wieczoru gali UFC 298 długoletni dominator dywizji piórkowej, Alexander Volkanovski, padł ofiarą młodego pretendenta, Ilii Topurii. „Volk” został znokautowany w drugiej walce z rzędu – w październiku bowiem na UFC 294 po wysokim kopnięciu na głowę został pozbawiony przytomności przez Islama Makhacheva.

Volkanovski apelował o natychmiastowy rewanż z Topurią, czemu jedni z chęcią przyklaskują, a inni odradzają w trosce o zdrowie lubianego Australijczyka. Trener Eugene Bareman podkreślił, że choć jego podopiecznemu potrzebny jest odpoczynek, to z jego zdrowiem nie jest tak źle:

Jeśli chodzi o objawy, to nie ma żadnych objawów – w przeciwieństwie do poprzedniego nokautu. Jest mnóstwo zmiennych przy nokautach, możesz cierpieć z powodu licznych objawów. Nie znam się na naukowych szczegółach i nie będę próbował ich teraz pojąć.

Ale on wydaje się być mniej dotknięty tym wstrząsem mózgu, niż poprzednim. Nie potrafiłbym wyjaśnić, dlaczego. Zdecydowanie musi odpocząć. Musi dać swojej głowie odpocząć. Musi być rozsądny, ale jednocześnie będzie bardzo chętny na rewanż w tym roku.

Alexander Volkanovski po raz pierwszy w swojej karierze zanotował dwie porażki z rzędu – z Islamem Makhachevem i Ilią Topurią, a w dodatku obie przez nokaut. Jego profesjonalny rekord wynosi obecnie 26-4. „Volk” mistrzem dywizji piórkowej został w grudniu 2019 roku i zdołał obronić ten tytuł pięciokrotnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

R
Rafaraf

BAMMA
Flyweight

700 komentarzy 813 polubień

Żeby zaraz warzywo się z niego nie zrobiło

Odpowiedz polub