Topuria

Niegdysiejszy dominator dywizji muszej UFC, Demetrious Johnson, nie jest zwolennikiem natychmiastowego rewanżu pomiędzy Ilią Topurią a Alexandrem Volkanovskim. Jak wspomina, Topuria jest po prostu niekorzystnym zestawieniem dla „Volka”.

W walce wieczoru gali UFC 298 Ilia Topuria zdobył pas mistrzowski kategorii piórkowej z rąk długoletniego króla tej dywizji, Alexandra Volkanovskiego. Popularny „Volk” po porażce przez nokaut w drugiej rundzie apelował o rewanż, na co Topuria jest chętny, choć wolałby dać szansę komuś z młodszego pokolenia.

Demetrious Johnson z kolei jest zupełnym przeciwnikiem rewanżu, mając na uwadze dobro Volkanovskiego:

Oglądałem Volkanovskiego na konferencji prasowej i on wciąż jest bardzo żywotny. Aura dookoła niego sugeruje, że wciąż chce walczyć, ale powstaje pytanie, czy następny dla niego jest natychmiastowy rewanż? Zauważyłem, że na tej konferencji po walce Volkanovski mówił: „Cholera, właśnie miałem zacząć dodawać trochę nowych elementów do tej walki”.

Z mojej perspektywy, jeśli Ilia znajdzie tylko okazję, żeby cię trafić – idziesz spać. Więc nie wiem, jakich nowych narzędzi chciał użyć w tej walce, żeby Ilia go nie dosięgnął. Jeśli zestawią rewanż, to jedyne, co musi zrobić Ilia, to lekko go musnąć. On będzie musiał uciekać od Ilii Topurii przez 25 minut. […] Naprawdę uważam, że Ilia Topuria jest niekorzystnym zestawieniem dla Alexa Volkanovskiego, bo on nie ulega frustracji.

Johnson wyraził także zaniepokojenie o stan podbródka Volkanovskiego, który został znokautowany w swoich dwóch ostatnich walkach:

Ciekawie byłoby zobaczyć, jak Volkanovski zmieniłby strategię, bo jeśli Ilia go trafi, on padnie. Zwłaszcza dlatego, że w tych ostatnich walkach został znokautowany. Patrząc na Wanderleia Silvę, Chucka Liddella – kiedy raz zostaniesz znokautowany, to znokautują cię kolejny raz, a potem kolejny. Ten przełącznik w głowie przeskakuje coraz szybciej, szybciej i szybciej. To właśnie się stało [w walce Volkanovski vs Topuria].

Nowy mistrz dywizji piórkowej, Ilia Topuria, przyznał, że gotów jest do walki z kimkolwiek postawi przed nim UFC – niezależnie od tego, czy będzie to rewanż z Alexandrem Volkanovskim, czy jakiekolwiek inne zestawienie. Sam poluje na pojedynek z nową, młodą twarzą w dywizji piórkowej lub też walkę z Conorem McGregorem na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of szczurza_warga
szczurza_warga

BAMMA
Heavyweight

1,063 komentarzy 4,665 polubień

myszon dobrze gada :frankapprove:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,041 komentarzy 9,510 polubień

No raczej Volk już nigdy go nie pokona.
Powinien wziąć walkę z Aljo jeśli ten udanie zadebiutuje w 145lbs z Kattarem.
Sterling ma dość waciane łapy, Volk by dopisal do resume byłego mistrza koguciej i mógłby skończyć karierę po zwycięstwie.

Odpowiedz polub

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

WSOF
Light Heavyweight

3,374 komentarzy 9,836 polubień

Mysza jak zwykle dobrze gada

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,571 komentarzy 43,518 polubień

Co Goat powie to trzeba słuchać.

Odpowiedz 7 polubień