Najlepsza fińska organizacja nastawiona głównie na walki MMA, czyli Fight Festival, w najbliższą sobotę atakuje 30 już edycją. W helsińskiej Töölön Kisahalli napewno nie zabraknie emocji.

Głównym wydarzeniem wieczoru będzie starcie w wadze średniej, gdzie zwycięzca drugiego sezonu turniejów Bellatora, a zarazem czołowy europejczyk w MW, Alexander Shlemenko (MMA 30-5) zmierzy się z Amerykaninem Joshem Bryantem (MMA 11-1). Rosyjski Storm póki co za swój największy sukces może uznać zwycięstwo we wspomnianym wcześniej turnieju wagi średniej organizacji Bellator Fighting Championships co dało mu możliwość walki o pas organizacji. Niestety Rosjanin nie zdał tego egzaminu ulegając po 25 minutach walki dotychczasowemu mistrzowi, Hectorowi Lombardowi. Bryanta natomiast śmiało można uznać za weterana małej amerykańskiej promocji Freestyle Cage Fighting, w ramach której stoczył 10 ze swoich 12 walk. Jednak kibice powinni pamietać tego zawodnika z  innego powodu. Josh Bryant wystąpił w tworzonym przez UFC i telewizję Spike programie The Ultimate Fighter. Będąc pod skrzydłami Chucka Liddella poradził sobie całkiem nieźle, docierając aż do półfinału, gdzie musiał uznać wyższość Krisa McCraya. The Beast wystąpił również podczas gali wieńczącej jedenasty sezon TUFa, gdzie niestety ponownie przegrał, tym razem z Kylem Noke.

Drugą walką wieczoru podczas Fight Festival 30 będzie pojedynek w wadze półciężkiej. Pukający do bram królestwa braci Fertitta, Fin Marcus Vanttinen (MMA 19-2) wystawi na próbę swoją znakomitą passę dziesięciu wygranych walk z rzędu, w starciu z Amerykaninem Edwinem Deweesem (MMA 36-11). Reprezentant Finlandii będzie w tej walce miał dośc pokaźną przewagę fizyczną, co w połaczeniu z jego wysokimi umiejętnościami nie wróży jego rywalowi najlepiej.

Oprócz  pojedynków przedstawionych powyżej, będziemy świadkami dwóch ciekawych konfrontacji amerykańsko-fińskich. Wystąpią w nich znani z walki na Iron Fist 3 w Szczecinie, Fin Juha-Pekka Vainikainen (MMA 15-5) i Amerykanin Anthony Durnell (MMA 9-2), którzy zmierzą się odpowiednio z Amerykaninem  Ryanem Bixlerem (MMA 19-12-1) i Finem Jonim Salovaarą (MMA 6-4).

Update: W rozpisce doszło do bardzo istotnej zmiany, ponieważ w main evencie gali zmienił się rywal Rosjanina Shlemenki. Będzie nim niezbyt doświadczony Amerykanin Nick Wagner (MMA 6-2), dla którego walka z Rosjaninem będzie jak dotąd najcięższym wyzwaniem w karierze.

Rozpiska:

Data: 12 marca 2011
Miejsce: Töölön Kisahalli, Helsinki, Finlandia
Transmisja:

Walka wieczoru:

84 kg.: Alexander Shlemenko (30-5) vs. Nick Wagner (6-2)

Pozostałe:

93 kg.: Marcus Vanttinen (19-2) vs. Edwin Dewees (36-11)
70 kg.: Juha-Pekka Vainikainen (15-5) vs. Ryan Bixler (19-12-1)
72 kg.: Vener Galiev (17-6) vs. Ryan Healy (19-9-1)
66 kg.: Joni Salovaara (6-4) vs. Anthony Durnell (9-2)
77 kg.: Eduardo „Jamelao” Conceicao (4-2) vs. Andrey Koreshkov (2-0)
67 kg.: Greg Forsell (1-0-1) vs. Laimonas Stancikas (7-8-1)
57 kg.: Maiju Kujala (4-3) vs. Emma Watson (1-0)
77 kg.: Johan Vanttinen (2-0) vs. Petras Dirgelas (1-0)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.