Alex Pereira

Alex Pereira spodziewa się, że do oktagonu w sobotnią noc Jamahal Hill wejdzie w pełni zdrowy i przygotowany, ponieważ powinien wiedzieć, z kim ma do czynienia.

W walce wieczoru historycznej, okrągłej gali UFC 300 Alex Pereira stanie do swojej pierwszej obrony mistrzowskiego pasa dywizji półciężkiej. Naprzeciw niemu wyjdzie były mistrz, Jamahal Hill, dla którego będzie to walka powrotna po poważnej kontuzji – zerwał bowiem ścięgno Achillesa w lipcu ubiegłego roku.

Choć pojawiały się głosy sceptyków, którzy martwili się, czy Jamahal Hill nie powraca do oktagonu zbyt szybko po tak ciężkiej kontuzji, Alex Pereira w trakcie spotkania z dziennikarzami przed UFC 300 dość zdroworozsądkowo skomentował sytuację swojego rywala:

Nie za bardzo rozmyślam o jego kontuzji i okresie pauzowania. Zakładam, że skoro się tutaj zjawił i zaakceptował walkę, to jest na 100 procent w pełni sił. Wie, jaka to jest odpowiedzialność, wie, z kim będzie walczył. Jak dla mnie – jest z nim wszystko w porządku, a ja zamierzam zrobić swoje.

Pereira już raz próbował obronić mistrzowski pas w UFC, choć w wadze średniej, o jeden stopień niżej. Nie odniósł wtedy sukcesu w rewanżu z Israelem Adesanyą, który odzyskał swój tytuł. Dla Brazylijczyka skuteczna obrona pasa będzie kolejnym osiągnięciem w tak bogatej karierze:

Takie jest moje zadanie i próbowałem je wykonać z całych swoich sił. Próbowałem obronić pas, ale przegrałem. Nie mnie pierwszemu stało się coś takiego. Zmieniłem swoje nastawienie mentalne, a jestem z przekonania realistą. Wiem, że mogę przegrać, ale w mojej głowie jestem tutaj, aby stanąć do walki i zwyciężyć.

Początek transmisji jubileuszowej gali UFC 300 zaplanowany jest na godzinę 00:00 w nocy z soboty na niedzielę. Kartę otworzy starcie dwóch byłych mistrzów – Deiveson Figueiredo vs Cody Garbrandt. O godzinie 4:00 rozpocznie się karta główna z trzema pojedynkami o pas, w tym główną walką wieczoru pomiędzy Alexem Pereirą a Jamahalem Hillem, której możemy się spodziewać około 6:30.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

L
LoLoLoLo

Oplot Challenge
Lightweight

36 komentarzy 74 polubień

Urwij mu głowę Alex!

Odpowiedz 1 Like

Avatar of HubiSSJ3
HubiSSJ3

UFC
Heavyweight

18,248 komentarzy 28,369 polubień

Urwij mu głowę Alex!

Odpowiedz 2 polubień