Niedźwiedź

To nie będą typowe wywiady o karierze, ostatniej walce czy tej, która zbliża się wielkimi krokami. Nie będziemy mówić o tym, ile czasu zajęły przygotowania albo czy wystarczy kondycji na 15 minut. Będziemy, jak przystało na kobiety, rozmawiać o wszystkim i niczym. O facetach, kłopotach z akceptacją w męskim świecie i wielu, wielu innych. Po co? Żeby pokazać, że kobiety uprawiające mieszane sporty walki to piękne, niebezpieczne a przede wszystkim piekielnie interesujące osoby. Zarówno ja, jak i moje bohaterki mamy nadzieję, że przekonamy chociaż garstkę mężczyzn do innego spojrzenia na kobiece MMA, a dziewczyny, które wciąż jeszcze boją się zrobić pierwszy krok w stronę swoich marzeń zrozumieją, że w dzisiejszych czasach „bijesz się jak baba” to ogromny komplement.

Bohaterką, która rozpocznie cykl będzie jedna z najlepszych zawodniczek polskiego MMA – Agnieszka Niedźwiedź (MMA 8-0), która nie tylko w swojej karierze, ale i w życiu czuje się niezwykle spełnioną kobietą.

Zaczniemy dość niewinnie. Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda ze sportami walki oraz czy po pierwszym treningu miłość do tego sportu się pogłębiła czy została wystawiona na próbę?

Ze sportami walki jestem związana odkąd pamiętam. Gdy miałam 7 lat mama zapisała mnie na zajęcia judo, więc pierwszego treningu nawet za bardzo nie pamiętam (śmiech). Po 10 latach trenowania judo miałam mały kryzys i przerwę od tatami. W tym czasie brat postanowił zabrać mnie na trening Brazylijskiego Jiu-Jitsu i tak 4 lata temu zaczęła się moja przygoda z MMA. Po paru treningach BJJ dostałam bowiem propozycję walki w MMA i na 3 tygodnie przed pierwszym starciem zaczęłam tak na poważnie trenować i przygotowywać się do walki. Po pierwszych sparingach miałam serdecznie dość i chciałam zrezygnować z pojedynku. Dużo ludzi zaangażowało się w moje pierwsze przygotowania i nie chciałam ich zawieść, wiec chyba tylko dlatego to kontynuowałam.

Dlaczego Kuma? Inspiracją do tego była gra w Tekkena, nazwisko czy ten przydomek ma swoją inną, nietypową historię?

Główną inspiracją rzeczywiście było moje nazwisko. Gdy trenowałam jeszcze judo koleżanka wymyśliła, że niedźwiedź w języku japońskim to kuma i tak się jakoś przyjęło.

Czy kiedykolwiek zdarzyło się że ludzie krytykowali lub wyszydzali to, jaki sport uprawiasz? Czy słyszałaś docinki ze strony innych kobiet lub chłopaków, wśród których jednak wciąż sporty walki są popularniejsze?

Nigdy nie spotkałam się z jakimiś negatywnymi docinkami a propos tego jaki sport uprawiam. Ludzie częściej dziwili się i w sumie nadal dziwią, że uprawiam taki sport. Często słyszę komentarze typu „taka spokojna i niepozorna dziewczyna to niemożliwe, że potrafi się bić”.

Miałaś, a może wciąż masz, jakiś plan B na życie? Że gdyby nie wyszło z MMA to trzeba by było robić coś innego? 

Rok temu nie miałam żadnego planu B. Moje myślenie zmieniło się dopiero gdy urodził mi się synek. Teraz nie mogę pozwolić sobie na beztroskie życie sprzed ciąży. Razem z moim chłopakiem musimy zadbać o to, aby małemu niczego nie brakowało, więc powoli zaczynam myśleć nad jakimś planem B. Nadal jednak liczymy na to, że wyjdzie nam w sporcie, a dzięki pieniądzom w nim zarobionym będziemy mogli zainwestować we własny biznes.

Jesteśmy kobietami, to babski wywiad, więc nie mogę cię nie zapytać o ciążę. Jesteś młodą mamą, masz cudownego synka. Jak wyglądały twoje powroty do formy po ciąży? Wiadomo, że po urodzeniu dziecka mija trochę czasu, kiedy organizm wróci do formy zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Jak powrót na matę wyglądał w obu perspektywach? Czy kobiece rozregulowane hormony dawały o sobie znać a ciało odmawiało posłuszeństwa? No i jak sobie z tym radziłaś?

Powrót do formy był dla mnie prawdziwą wojną! Oczywiście po porodzie była to najtrudniejsza rzecz jaka mnie spotkała. Przede wszystkim była to chyba bitwa psychiczna, bo moje ciało było przyzwyczajone do wysiłku, więc zakwasy i ból towarzyszący na treningu nie był mi obcy. Jednak świadomość, że zadyszka pojawia się już po przebiegnięciu kilku metrów była straszna. Często miałam dość i myślałam, że nigdy nie uda mi się wrócić do formy. Jednak mój wspaniały chłopak mocno mnie wspierał i dopingował. Zabieraliśmy małego z nami na matę, Alan grzeczne leżał a my mogliśmy potrenować.

Miałaś jakieś dziwne zachcianki w trakcie ciąży? Ogórki ze śmietaną, szynka z Nutellą albo kiszona kapusta w kilogramowych ilościach jedzona o piątej nad ranem?

Na szczęście dla mojego chłopaka nie miałam żadnych zachcianek o dziwnych porach.

Wiele kobiet po ciąży staje się takimi „matkami-polkami”, które przestają o siebie dbać, realizować swoje marzenia i poświęcają się tylko praniu, sprzątaniu i opieką nad dzieckiem. Jak myślisz co jest tego powodem i czy mogłabyś w jakiś sposób zachęcić kobiety do tego, żeby nie rezygnowały z siebie?

Opieka nad dzieckiem i domem to naprawdę jest robota na pełen etat, więc wydaje mi się, że głownie dlatego kobiety rezygnują ze swoich marzeń, po prostu nie mają już na to siły. Ja również stałam się chyba trochę taką „Matką-Polką”, bo wszystkie te obowiązki związane z domem i małym muszę wykonywać. Dla mnie pójście na trening jest bardzo dobrym odpoczynkiem psychicznym po całej tej domowej gonitwie. Wreszcie mam chwilę dla siebie, mogę rozładować emocje, wyżyć się trochę i do domu wracam w dużo lepszym nastroju. Taka chwila bez dzieci i domu jest potrzebna każdej kobiecie. Niezależnie jaka to będzie forma aktywności, gorąco polecam wszystkim mamom trening jako odskocznię od obowiązków.

W telewizji, Internecie czy nawet na bilbordach w środku miasta pojawia się coraz więcej akcji czy haseł motywujących młode dziewczyny do tego, aby nie rezygnowały ze swoich sportowych marzeń, które w oczach najbliższych czy opinii publicznej uchodzą za „męskie”. Czy ty, jako kobieta która na co dzień lejesz po pyskach inne kobiety czy facetów na sparingach uważasz, że istnieje jeszcze podział na sport damski i męski? No i przede wszystkim jak odbierasz popularne hasło „bijesz się jak baba”? Bo u ciebie to już raczej jest komplement! 

Wydaje mi się, że nie ma już podziału na sport tylko dla kobiet lub tylko dla mężczyzn. Kobiety na każdym kroku udowadniają, że takie podziały i stereotypy nie mają sensu, często nawet okazuje się, że w tych „męskich” sportach jesteśmy lepsze od nich. Moim zdaniem nikt nie powinien rezygnować ze swoich marzeń tylko dlatego, że dla innych mogą być one niewłaściwe. Dla mnie hasło „bijesz jak baba” jest bardzo dużym komplementem!

Czy w jakikolwiek sposób podejście kobiety do MMA różni się od tego, które prezentuje facet? W życiu zawsze to my podchodzimy za jednostki podchodzące do życia bardziej emocjonalnie niż racjonalnie, ale też przede wszystkim takie, które potrafią więcej wytrzymać psychicznie. Czy w sporcie jest tak samo?

Wydaje mi się, że podejście każdego do sportu jest trochę inne. Każdy podchodzi do tego po swojemu, więc podział na kobiety i mężczyzn może być trochę niewłaściwy. Rzeczywiście w kobiecych walkach możemy zaobserwować większa zadziorność i temperament.

Kiedy ja wchodzę na salę treningową albo jadę na galę to nie umiem oprzeć się delikatnej ocenie formy czy wyglądu przebywających w pomieszczeniu mężczyzn. No co, jestem kobietą i męska klata to dla mnie jak najbardziej zjawisko na tak! Czy tobie też się to zdarza? O ile oczywiście możesz na to odpowiedzieć bez narażania się na kłótnie z partnerem! 

(śmiech) Oczywiście najbardziej podoba mi się muskulatura mojego faceta! Na szczęście na treningu faceci trenują w koszulkach, więc nic mnie nie rozprasza. Bardzo podobają mi się męskie mięśnie, jak mam okazję to zdarza mi się czasem zerknąć, jednak jestem w stałym i szczęśliwym związku, więc tylko jedne mięśnie podziwiam (śmiech).

Ostatnio w jednym ze spotów reklamowych pojawił się twój brat, który wystąpi w programie „Top Model”. Jak oceniasz ten krok w życiu Adama?

To jest mój brat, więc zawsze będę go wspierać w tym co robi. Adam ma jakiś plan na siebie, więc mocno mu kibicuję, żeby mu się to udało. Z niecierpliwością czekam na każdy odcinek programu.

Z tematu o ciąży przeszłyśmy na facetów, pora na kolejny, już nieco spokojniejszy wątek jakim jest czas wolny. Co robisz kiedy nie walczysz, nie przygotowujesz się do walki? Bunkrujesz się pod kocem na kanapie z kakao, czekoladą i książką, a może zabierasz rodzinkę gdzieś poza dom i spędzacie czas aktywnie?

Gdy mam trochę wolnego czasu, staram się jak najwięcej czasu poświecić synkowi i rodzinie, bo wiem, że gdy zaczynają się przygotowania do walki, trochę ich zaniedbuję. Mając małe dziecko ciężko nawet usiąść na kanapie i poczytać w spokoju książkę. Wolny czas spędzamy głównie na placu zabaw, bawialniach i tym podobnych atrakcjach dla dzieci.

Rozgadałyśmy się trochę, więc ostatnie pytanie: kto jest twoją największą życiową inspiracją? Czy to osoba, która jest związana z twoim zawodem? Może jakaś aktorka, działaczka społeczna? A może osoba która jest obecna tylko w twoim osobistym życiu?

Osobą, która najbardziej mnie inspiruje jest moja mama. Teraz, gdy sama jestem matką, widzę jak trudne jest to wyzwanie i ile wymaga poświęcenia. Wiem, że było jej bardzo trudno wychować mnie i mojego brata, bo nie należeliśmy do najgrzeczniejszych i miała z nami sporo problemów. Jestem jej bardzo wdzięczna za to kim teraz jestem i mam nadzieje, ze ona patrząc na nas, na to jak sobie radzimy w życiu, jest z nas dumna.

Bardzo dziękuję ci za ten szczery, inny wywiad i do następnego razu. 

101 KOMENTARZE

 1. Kiedy straciłam nadzieję na to, że powstanie – UDAŁO SIĘ.
  Jeśli Wam się podoba, chcecie tego więcej to zostawcie głupiego lajka czy komentarz.
  Przy okazji – chętnie poznam propozycję od Was na kolejne bohaterki 🙂

 2. duubertowa

  Kiedy straciłam nadzieję na to, że powstanie – UDAŁO SIĘ.
  Jeśli Wam się podoba, chcecie tego więcej to zostawcie głupiego lajka czy komentarz.
  Przy okazji – chętnie poznam propozycję od Was na kolejne bohaterki 🙂

  jest szansa na formę wideo albo audio ?

 3. duubertowa

  Przy okazji – chętnie poznam propozycję od Was na kolejne bohaterki 🙂

  Ty wymyśl bohaterkę, my wymyślimy pytania 😀
  Z Mackenzie Dern jakbyś pogadała, albo z Laurą Sanko, to miałabyś dożywotni pakiet lajków ode mnie 😉

 4. duubertowa

  Przy okazji – chętnie poznam propozycję od Was na kolejne bohaterki 🙂

  Ty wymyśl bohaterkę, my wymyślimy pytania 😀
  Z Mackenzie Dern jakbyś pogadała, albo z Laurą Sanko, to miałabyś dożywotni pakiet lajków ode mnie 😉

 5. MysticBęben

  Ty wymyśl bohaterkę, my wymyślimy pytania 😀
  Z Mackenzie Dern jakbyś pogadała, albo z Laurą Sanko, to miałabyś dożywotni pakiet lajków ode mnie 😉

  Kurde, to brzmi bardzo kusząco 😀

 6. MysticBęben

  Ty wymyśl bohaterkę, my wymyślimy pytania 😀
  Z Mackenzie Dern jakbyś pogadała, albo z Laurą Sanko, to miałabyś dożywotni pakiet lajków ode mnie 😉

  Kurde, to brzmi bardzo kusząco 😀

 7. duubertowa

  Dlaczego?
  :O

  Bo pomysl swietny, realizacja bardzo dobra, ale obiekt zainteresowania na premiere chybiony. Aga to swietna dziewczyna i gdyby tytul serii konczyl sie na Piekne to nawet bym nie polemizowal, ale druga czesc tytulu, zeby juz nieopatrznie nie uzyc okreslenia czlon, brzmi niebezpieczne. Uroda to ta bardziej subiektywna czesc, niebezpieczenstwo wnoszone przez zawodniczki do klatki jest zdecydowanie latwiej ocenic obiektywnie. Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

 8. duubertowa

  Dlaczego?
  :O

  Bo pomysl swietny, realizacja bardzo dobra, ale obiekt zainteresowania na premiere chybiony. Aga to swietna dziewczyna i gdyby tytul serii konczyl sie na Piekne to nawet bym nie polemizowal, ale druga czesc tytulu, zeby juz nieopatrznie nie uzyc okreslenia czlon, brzmi niebezpieczne. Uroda to ta bardziej subiektywna czesc, niebezpieczenstwo wnoszone przez zawodniczki do klatki jest zdecydowanie latwiej ocenic obiektywnie. Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

 9. VaeVictis

  Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co

  Zapewne masz rację.
  Ale na przykład taka lesba Knuckles mogłaby się z Tobą nie zgodzić 😀

 10. VaeVictis

  Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co

  Zapewne masz rację.
  Ale na przykład taka lesba Knuckles mogłaby się z Tobą nie zgodzić 😀

 11. VaeVictis

  Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

  To nie ma na celu oceniania tego, która zasługuje na miano najniebezpieczniejszej 😉

 12. VaeVictis

  Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

  To nie ma na celu oceniania tego, która zasługuje na miano najniebezpieczniejszej 😉

 13. VaeVictis

  Bo pomysl swietny, realizacja bardzo dobra, ale obiekt zainteresowania na premiere chybiony. Aga to swietna dziewczyna i gdyby tytul serii konczyl sie na Piekne to nawet bym nie polemizowal, ale druga czesc tytulu, zeby juz nieopatrznie nie uzyc okreslenia czlon, brzmi niebezpieczne. Uroda to ta bardziej subiektywna czesc, niebezpieczenstwo wnoszone przez zawodniczki do klatki jest zdecydowanie latwiej ocenic obiektywnie. Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

  Przecież to nazwa cyklu a nie określenie dedykowane jednej konkretnej zawodniczce.

 14. VaeVictis

  Bo pomysl swietny, realizacja bardzo dobra, ale obiekt zainteresowania na premiere chybiony. Aga to swietna dziewczyna i gdyby tytul serii konczyl sie na Piekne to nawet bym nie polemizowal, ale druga czesc tytulu, zeby juz nieopatrznie nie uzyc okreslenia czlon, brzmi niebezpieczne. Uroda to ta bardziej subiektywna czesc, niebezpieczenstwo wnoszone przez zawodniczki do klatki jest zdecydowanie latwiej ocenic obiektywnie. Najniebezpieczniejsza polska zawodniczka MMA nie nazywa sie Agnieszka Niedzwiedz, przynajmniej poki co 🙂

  Przecież to nazwa cyklu a nie określenie dedykowane jednej konkretnej zawodniczce.

 15. kaczka41

  Sam kiedyś robiłem podobne wywiady . Więc fajnie , że Ci sie chce. Ja się zraziłem nieco.

  :cryme::cryme::cryme:

 16. kaczka41

  Sam kiedyś robiłem podobne wywiady . Więc fajnie , że Ci sie chce. Ja się zraziłem nieco.

  :cryme::cryme::cryme:

 17. Cloud

  Przecież to nazwa cyklu a nie określenie dedykowane jednej konkretnej zawodniczce.

  Swietnie to rozumiem, ale dobor bohaterki premierowego odcinka cyklu jest tez w jakiejs mierze symboliczny. Mysle zreszta, ze Magda wybrnie umiejetnie z ewentualnych opalow jesli moje zyczenie pod jej adresem sie spelni.

 18. Cloud

  Przecież to nazwa cyklu a nie określenie dedykowane jednej konkretnej zawodniczce.

  Swietnie to rozumiem, ale dobor bohaterki premierowego odcinka cyklu jest tez w jakiejs mierze symboliczny. Mysle zreszta, ze Magda wybrnie umiejetnie z ewentualnych opalow jesli moje zyczenie pod jej adresem sie spelni.

 19. VaeVictis

  Swietnie to rozumiem, ale dobor bohaterki premierowego odcinka cyklu jest tez w jakiejs mierze symboliczny. Mysle zreszta, ze Magda wybrnie umiejetnie z ewentualnych opalow jesli moje zyczenie pod jej adresem sie spelni.

  Agnieszka dobrze wie, dlaczego wybrałam ją na promotorkę tego cyklu. To nie jest seria normalnych wywiadów, tylko w pewnym stopniu wchodzenie w jej prywatność, stąd musiałam wszystko dokładnie nakreślić przed naszą rozmową.
  Kuma została bohaterką pierwszego odcinka nie dlatego, że jest najniebezpieczniejsza (bo to nie jest casting na polską kobiecą pięść #1), tylko dlatego, że idealnie spełnia się w rolach, które często dla innych są nie do pogodzenia – w roli matki, zawodniczki, kochającej dziewczyny. Jak sama podałam we wstępie tekst ma zachęcić nie tylko męską część do czytania, ale także kobiety, które chciałby spełniać się w MMA (nawet dla czystej przyjemności ze sportu) , ale się boją. Agnieszka, która godzi te sprzeczne dla wielu role jest idealnym przykładem na bohaterkę otwierającą cykl.
  Nie wiem czy o to Ci chodziło..

 20. VaeVictis

  Swietnie to rozumiem, ale dobor bohaterki premierowego odcinka cyklu jest tez w jakiejs mierze symboliczny. Mysle zreszta, ze Magda wybrnie umiejetnie z ewentualnych opalow jesli moje zyczenie pod jej adresem sie spelni.

  Agnieszka dobrze wie, dlaczego wybrałam ją na promotorkę tego cyklu. To nie jest seria normalnych wywiadów, tylko w pewnym stopniu wchodzenie w jej prywatność, stąd musiałam wszystko dokładnie nakreślić przed naszą rozmową.
  Kuma została bohaterką pierwszego odcinka nie dlatego, że jest najniebezpieczniejsza (bo to nie jest casting na polską kobiecą pięść #1), tylko dlatego, że idealnie spełnia się w rolach, które często dla innych są nie do pogodzenia – w roli matki, zawodniczki, kochającej dziewczyny. Jak sama podałam we wstępie tekst ma zachęcić nie tylko męską część do czytania, ale także kobiety, które chciałby spełniać się w MMA (nawet dla czystej przyjemności ze sportu) , ale się boją. Agnieszka, która godzi te sprzeczne dla wielu role jest idealnym przykładem na bohaterkę otwierającą cykl.
  Nie wiem czy o to Ci chodziło..

 21. duubertowa

  Nie wiem czy o to Ci chodziło..

  Ta definicja wykluczylas chyba nieco dwie najwieksze nasze gwiazdy, ale zeby postawic sprawe jasno, ja sie nie czepiam. Przeczytalem, polubilem, wyrazilem swoja opinie.

 22. duubertowa

  Nie wiem czy o to Ci chodziło..

  Ta definicja wykluczylas chyba nieco dwie najwieksze nasze gwiazdy, ale zeby postawic sprawe jasno, ja sie nie czepiam. Przeczytalem, polubilem, wyrazilem swoja opinie.

 23. VaeVictis

  Ta definicja wykluczylas chyba nieco dwie najwieksze nasze gwiazdy, ale zeby postawic sprawe jasno, ja sie nie czepiam. Przeczytalem, polubilem, wyrazilem swoja opinie.

  Nie odebrałam tego, jako czepianie się 😉 Po prostu trochę nasze kryteria wyboru się różnią 😉

 24. VaeVictis

  Ta definicja wykluczylas chyba nieco dwie najwieksze nasze gwiazdy, ale zeby postawic sprawe jasno, ja sie nie czepiam. Przeczytalem, polubilem, wyrazilem swoja opinie.

  Nie odebrałam tego, jako czepianie się 😉 Po prostu trochę nasze kryteria wyboru się różnią 😉

 25. Z Cyborgową i Gabi ;]
  Edit: I ewentualnie z Correią
  Edit2: A cykl może być ciekawy, także propsuję. Za ten wywiad 46,8/49,4.

 26. Z Cyborgową i Gabi ;]
  Edit: I ewentualnie z Correią
  Edit2: A cykl może być ciekawy, także propsuję. Za ten wywiad 46,8/49,4.

 27. kaczka41

  Sam kiedyś robiłem podobne wywiady . Więc fajnie , że Ci sie chce. Ja się zraziłem nieco.
  A co u Ciebie @Pyrrus89 ?? :mamed:

  Po tym jak zostałem zlany ciepłym moczem to średnio mi się chciało w to wchodzić, a poza tym jestem leniwy. Najważniejsze, ze idea nie umarła, a Magda nadaje się do tego znacznie lepiej ode mnie. 🙂

  Proponuję Sylwię Juśkiewicz, może Tobie pójdzie lepiej. 😆

 28. kaczka41

  Sam kiedyś robiłem podobne wywiady . Więc fajnie , że Ci sie chce. Ja się zraziłem nieco.
  A co u Ciebie @Pyrrus89 ?? :mamed:

  Po tym jak zostałem zlany ciepłym moczem to średnio mi się chciało w to wchodzić, a poza tym jestem leniwy. Najważniejsze, ze idea nie umarła, a Magda nadaje się do tego znacznie lepiej ode mnie. 🙂

  Proponuję Sylwię Juśkiewicz, może Tobie pójdzie lepiej. 😆

 29. duubertowa

  ale też przede wszystkim takie, które potrafią więcej wytrzymać psychicznie.

  Serio?? Na jakiej podstawie ten wniosek? Z doświadczeń z facetami? Jeśli tak, to nie masz szczęścia w tej dziedzinie;)

 30. duubertowa

  ale też przede wszystkim takie, które potrafią więcej wytrzymać psychicznie.

  Serio?? Na jakiej podstawie ten wniosek? Z doświadczeń z facetami? Jeśli tak, to nie masz szczęścia w tej dziedzinie;)

 31. Bajecznie to wyszło 😉 A dało by radę zrobić coś takiego z Ariane Lipski przy następnym jej przyjeździe do Polski??? Polubiłem Tą dziewczynę 😉

 32. Bajecznie to wyszło 😉 A dało by radę zrobić coś takiego z Ariane Lipski przy następnym jej przyjeździe do Polski??? Polubiłem Tą dziewczynę 😉

 33. luksusowyjacht

  Serio?? Na jakiej podstawie ten wniosek? Z doświadczeń z facetami? Jeśli tak, to nie masz szczęścia w tej dziedzinie;)

  Nie w każdej dziedzinie trzeba być mistrzem 😉

 34. luksusowyjacht

  Serio?? Na jakiej podstawie ten wniosek? Z doświadczeń z facetami? Jeśli tak, to nie masz szczęścia w tej dziedzinie;)

  Nie w każdej dziedzinie trzeba być mistrzem 😉

 35. LeeBuLee

  Bajecznie to wyszło 😉 A dało by radę zrobić coś takiego z Ariane Lipski przy następnym jej przyjeździe do Polski??? Polubiłem Tą dziewczynę 😉

  Myślę, żę to nie będzie problem 😉

 36. LeeBuLee

  Bajecznie to wyszło 😉 A dało by radę zrobić coś takiego z Ariane Lipski przy następnym jej przyjeździe do Polski??? Polubiłem Tą dziewczynę 😉

  Myślę, żę to nie będzie problem 😉

 37. Fresh

  jest szansa na formę wideo albo audio ?

  Dokładnie. Wideo dla podkreślenia formatu tych wywiadów(w końcu kobiety) i forma audio np. na Soundcloud do posłuchania podczas jazdy itp.

 38. Fresh

  jest szansa na formę wideo albo audio ?

  Dokładnie. Wideo dla podkreślenia formatu tych wywiadów(w końcu kobiety) i forma audio np. na Soundcloud do posłuchania podczas jazdy itp.

 39. @duubertowa cykl w zalozeniu ogranicza sie do kregu zawodniczek MMA ? Jesli odpowiedz jest przeczaca to sugerowalbym siegniecie po polskie medalistki olimpijskie w sportach walki. Nie ma ich znowu tak wiele, a jedna z nich miewasz chyba dosc czesto niemal na wyciagniecie reki.

 40. @duubertowa cykl w zalozeniu ogranicza sie do kregu zawodniczek MMA ? Jesli odpowiedz jest przeczaca to sugerowalbym siegniecie po polskie medalistki olimpijskie w sportach walki. Nie ma ich znowu tak wiele, a jedna z nich miewasz chyba dosc czesto niemal na wyciagniecie reki.

 41. @duubertowa TO JEST ZAJEBISTE!
  jak w filmie "Czego pragną kobiety"
  [​IMG]
  poproszę Aśkę, Karolę, Lipski, Rose, Mieshę, Holly, Rondę…
  Gadelha nie musi być bo ona myśli o wstaniu, zjedzeniu i posiedzeniu na kiblu i o seksie

  Spoiler
 42. @duubertowa TO JEST ZAJEBISTE!
  jak w filmie "Czego pragną kobiety"
  [​IMG]
  poproszę Aśkę, Karolę, Lipski, Rose, Mieshę, Holly, Rondę…
  Gadelha nie musi być bo ona myśli o wstaniu, zjedzeniu i posiedzeniu na kiblu i o seksie

  Spoiler
 43. Jako leniwa łajza i nałogowy gracz w windowsowego pasjansa poStuluję o formę video.
  A jak będzie Lipski, Macedo lub Lenka to dojdzie kolejny powód :star wars:

 44. Jako leniwa łajza i nałogowy gracz w windowsowego pasjansa poStuluję o formę video.
  A jak będzie Lipski, Macedo lub Lenka to dojdzie kolejny powód :star wars:

 45. No, wróciłam z wykładu, mogę odpowiedzieć na wszystko 😀

  @Fresh ten wywiad był robiony na ultra wariackich papierach i jest tylko w wersji pisanej.

  bart123

  Dokładnie. Wideo dla podkreślenia formatu tych wywiadów(w końcu kobiety) i forma audio np. na Soundcloud do posłuchania podczas jazdy itp.

  Przemyślę te kwestię 🙂 wszystko zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będę miała możliwość porozmawiania z moimi bohaterkami. Niemniej będę miała to na uwadze 🙂

  VaeVictis

  @duubertowa cykl w zalozeniu ogranicza sie do kregu zawodniczek MMA ? Jesli odpowiedz jest przeczaca to sugerowalbym siegniecie po polskie medalistki olimpijskie w sportach walki. Nie ma ich znowu tak wiele, a jedna z nich miewasz chyba dosc czesto niemal na wyciagniecie reki.

  Szczerze mówiąc tworząc to miałam na myśli jedynie MMA, ale przyszło mi do głowy wiele ciekawych kobiet więc wiele wskazuję na to, że raz na jakiś czas pojawi się osoba po prostu ze sportów walki 🙂

  PaweLisu999

  Rose, Mieshę, Holly, Rondę…

  Ej ej ej, nie rozpędzajmy się aż tak :cryme: ale kto wie 😀

 46. No, wróciłam z wykładu, mogę odpowiedzieć na wszystko 😀

  @Fresh ten wywiad był robiony na ultra wariackich papierach i jest tylko w wersji pisanej.

  bart123

  Dokładnie. Wideo dla podkreślenia formatu tych wywiadów(w końcu kobiety) i forma audio np. na Soundcloud do posłuchania podczas jazdy itp.

  Przemyślę te kwestię 🙂 wszystko zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będę miała możliwość porozmawiania z moimi bohaterkami. Niemniej będę miała to na uwadze 🙂

  VaeVictis

  @duubertowa cykl w zalozeniu ogranicza sie do kregu zawodniczek MMA ? Jesli odpowiedz jest przeczaca to sugerowalbym siegniecie po polskie medalistki olimpijskie w sportach walki. Nie ma ich znowu tak wiele, a jedna z nich miewasz chyba dosc czesto niemal na wyciagniecie reki.

  Szczerze mówiąc tworząc to miałam na myśli jedynie MMA, ale przyszło mi do głowy wiele ciekawych kobiet więc wiele wskazuję na to, że raz na jakiś czas pojawi się osoba po prostu ze sportów walki 🙂

  PaweLisu999

  Rose, Mieshę, Holly, Rondę…

  Ej ej ej, nie rozpędzajmy się aż tak :cryme: ale kto wie 😀

 47. axl

  Zawodniczki z zagranicy też wchodzą w grę ?

  Tak, będę celowała, ale wiadomo jak bywa więc tutaj na pewno nie mogę nic obiecać 🙂

 48. axl

  Zawodniczki z zagranicy też wchodzą w grę ?

  Tak, będę celowała, ale wiadomo jak bywa więc tutaj na pewno nie mogę nic obiecać 🙂

 49. duubertowa

  Szczerze mówiąc tworząc to miałam na myśli jedynie MMA, ale przyszło mi do głowy wiele ciekawych kobiet więc wiele wskazuję na to, że raz na jakiś czas pojawi się osoba po prostu ze sportów walki 🙂

  Rewelacja, masz we mnie wiernego fana. Teraz jeszcze przygotuj wymowke dla Asi i do przodu 🙂

 50. Na przyszłość radziłbym unikać sugerowanie konkretnych odpowiedzi. Zwłaszcza tak rozbudowanych

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.