Kwiecień to kolejny miesiąc na rodzimej scenie mieszanych sztuk walki, w którym warto skierować oczy w stronę lokalnych wydarzeń. W serii Pięć walk, które warto zobaczyć przedstawiamy starcia, o których nie mówi się zbyt głośno, jednak z pewnością każdy fan mieszanych sztuk walki w Polsce powinien mieć jest zapisane w kalendarzu.

77 kg.: Mateusz Zawadzki (12-3-2) vs Dominik Chmiel (8-5-0)

Armia Fight Night 2, 07.04, Łomża

Po blisko dwóch latach do zawodowych startów powraca Mateusz Zawadzki, były zawodnik KSW i pierwszy rywal Mateusza Gamrota pod szyldem tej federacji. W ostatniej walce „Barni” przegrał z Rafałem Lewoniem, jednak wcześniej odprawiał w pierwszych rundach takich zawodników, jak Ramunas Paliunis, Viacheslav Ten czy Kerim Abzailov. Walki z udziałem tego fightera gwarantują emocje, a z pewnością w dostarczeniu ich kibicom pomoże Dominik Chmiel. 32-latek w swojej karierze toczył widowiskowe pojedynki, w których zwyciężał między innymi z Kamilem Roszakiem czy Łukaszem Witosem. Do klatki powróci po poddaniu Denis Luchnikova na pierwszej edycji Armia Fight Night.

61 kg.: Sylwester Miller (4-2-0, #10 w Rankingu PL) vs Piotr Wróblewski (4-2-0, #6 w Rankingu PL)

Granda PRO 6, 28.04, Warszawa

Identyczny rekord, obaj znajdują się w naszym rankingu najlepszych polskich zawodników. Zarówno dla Millera, jak i Wróblewskiego będzie to bardzo ważna walka na obecnym etapie kariery. „Morales” w ubiegłym roku zaskoczył wiele osób poddając Dawida Pasternaka w pierwszej rundzie. W następnym starciu przegrał on jednak z Jakubem Wikłaczem i z pewnością będzie chciał udowodnić, że jest jednym z najlepszych kogucich w Polsce. Miller w 2017 roku stoczył aż cztery pojedynki – przez poddania w pierwszej rundzie zwyciężył z Pawłem Wielgusem, Robertem Ptasińskim i Sławomirem Szczepańskim. Jedyną przegraną zanotował w walce z Krzysztofem Gutowskim, w wyższej dla siebie kategorii wagowej. Obaj pod koniec kwietnia zrobią wszystko, aby zwyciężyć i awansować wyżej w rankingach kategorii koguciej w Polsce.

77 kg.: Grzegorz Sanecki (5-1-0) vs Michał Golasiński (6-4-0)

Granda PRO 6, 28.04, Warszawa

Kolejny ciekawy pojedynek z karty walk gali Granda PRO 6. Sanecki powróci do klatki po przegranej przez poddanie z Krystianem Kaszubowskim, który w marcu zadebiutował w federacji KSW. Warto wspomnieć, że starcie Sanecki – Kaszubowski znalazło się w naszym zestawieniu najlepszych walk listopada 2017 roku. Tym bardziej warto więc skierować oczy w kierunku tego pojedynku. Naprzeciw Saneckiego stacie Michał Golasiński, który po przegranych z Rafałem Lewoniem i Jakubem Boczkiem na galach FEN odprawiał kolejno Damiana Pomockę, Tomasza Terlikowskiego i Dominika Chmiela. Ostatni pojedynek z udziałem „Gołego” zakończył się rezultatem „no contest”. Motywacja Golasińskiego z pewnością będzie ogromna, gdyż nie przegrał on od listopada 2015 roku.

77 kg.: Tomasz Terlikowski (7-4) vs Piotr Poniedziałek (4-1)

Celtic Gladiator 20, 28.04, Olsztyn

Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie z kwietniowej gali Celtic Gladiator. Tomasz Terlikowski po dwóch zwycięstwach z rzędu będzie chciał udowodnić, że należy do czołówki zawodników kategorii półśredniej w Polsce. W grudniu 2016 roku w zaledwie 15 sekund posłał on na deski Kamila Makowskiego. Kolejny starty pokrzyżowała kontuzja, jednak po zaleczeniu urazu powrócił on do klatki, poddając w pierwszej rundzie Mariusza Jankowskiego. Dla Piotra Poniedziałka będzie to zdecydowanie najpoważniejsze wyzwanie po wyleczeniu kontuzji, której nabawił się w maju 2015 roku. W ostatnich pojedynkach Poniedziałek kończył w pierwszych rundach Marcina Bartosika, Andreia Zaksheuskiego i Damiana Seweryna. Z pewnością po raz kolejny będzie chciał zakończyć walkę w szybki sposób.

77 kg.: Piotr Danelski (4-1-0, 1 NC) vs Klemens Ewald (4-2-0)

Celtic Gladiator 20, 28.04, Olsztyn

W jednym z pojedynków kwietniowej gali Celtic Gladiator zobaczymy również inne ciekawe starcie w kategorii półśredniej. Klemens Ewald powróci do klatki po półtorarocznej przerwie, przed którą przegrał z Kamilem Gniadkiem. Wcześniej odprawiał jednak w pierwszych rundach Olega Kolotylo, Piotra Siwkowskiego i Daniela Wolnickiego. Danelski po ostatniej walce również pauzował – wcześniej natomiast zwyciężał między innymi z Marcinem Kłopotowskim, Piotrem Wołowikiem czy Hubertem Szymajdą. W swojej karierze „Kliczko” przegrał również z Michałem Wienckiem, a jego pojedynek z Emilem Weberem Meekiem zakończył się werdyktem „no contest” (wcześniej wygrana Danelskiego, jednak po kontrowersjach w trakcie walki wynik został zmieniony). Teraz obaj po powrocie będą chcieli odnieść zwycięstwo, dzięki którym kibice ponownie będą mówić o tych zawodnikach.

1 KOMENTARZ

  1. 77 kg.: Mateusz Zawadzki (12-3-2) vs Dominik Chmiel (8-5-0)

    Armia Fight Night 2, 07.04, Łomża

    Mateusz Zawadzki pokonał Dominika Chmiela przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie (0:21). Dobry powrót Zawadzkiego, ciekawe czy zobaczymy go w którejś z większych organizacji.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.